کدام سازمان اعضای سعودی‌اینترنشنال را تهدید می‌کند؟/ آیا کارکنان ممنوع‌الخروج شده‌اند؟
کد خبر: 1115750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gFy
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
در پی پیام پنهان ۲ عضو شبکه سعودی‌اینترنشنال به ایران برای بازگشت و بی‌انگیزه‌ شدن برخی دیگر از کارکنان، عوامل پشت‌پرده امنیتی اعضای این شبکه را تهدید می‌کنند.

مؤسسه راهبردی دیده‌بان نوشت که بعد از اعلام رسمی دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تروریستی بودن شبکه ایران‌اینترنشنال، حواشی و آشفتگی بی‌سابقه‌ای در این شبکه به‌راه افتاده است.

برخی از اعضای اینترنشنال اعلام کرده‌اند که از منشأهایی نامشخص و مشکوک تهدید می‌شوند و این تهدیدات که آرامش زندگی آنها را مختل کرده، باعث درخواست‌هایی برای جدایی از این شبکه شده است، در همین رابطه بسیاری از کارمندان شبکه تروریستی اینترنشنال خواستار ایجاد حفاظت و اجرای برنامه تأمین امنیت برای ترددات خود شده‌اند که تاکنون از سوی مسئولین این شبکه هیچ واکنشی در پی نداشته است.

افراد پشت‌پرده و مؤسس سعوی‌اینترنشنال سعی دارند ارسال پیام‌های تهدید با منشأ مشکوک و مبهم برای کارمندان این شبکه را به جمهوری اسلامی و هوادارانش در اروپا ربط بدهند.

در روزهای اخیر 2 نفر از کارمندان این شبکه به‌شکل پنهانی به ایران پیغام فرستاده‌اند که حاضر به ترک همکاری خود با این شبکه هستند و از این طریق سعی دارند از واکنش ایران در امان بمانند.

همچنین شنیده‌ها حاکی است که دولت انگلستان در پی درخواست محرمانه مسئولین این شبکه طرحی برای ممنوع الخروجی کارمندان اینترنشنال را به‌بهانه حفظ امنیت آنها پیگیری می‌کند، اما درواقع هدف از این اقدام، جلوگیری از جدایی کارمندان این شبکه و پیشگیری از احتمال بازگشت آنها به ایران است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار