مخالفان حاکمیت بحرین انتخابات پارلمانی را تحریم کردند
کد خبر: 1114825
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004g13
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین گفت: نیرو‌های مخالف رژیم بحرین در مخالفت با دیکتاتوری حاکم براین کشور، به اتفاق آرا با تحریم انتخابات پارلمانی موافقت کردند.
شیخ حسین الدیهی، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "لولوه" بحرین تاکید کرد: نیروهای مخالف بحرین در خارج از کشور، داخل و فعالان سیاسی اجتماعی در زندان های این کشور ،همگی با استناد به وضعیت خفقان و دیکتاوری رژیم آل خلیفه وبی توجهی به خواست واراده مردم ، و تضییع حق تصمیم گیری و تعیین سرنوشت ملت ، تصمیم به تحریم این انتخابات گرفته اند.

وی ادامه داد: رژیم بحرین درحال فراهم کردن مقدمات تاسیس سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین است تا آن را بعنوان لانه جاسوسی اسراییل در منطقه فعال کند ، این اقدام تهدیدی علیه بحرین و کل منطقه خواهد بود.

معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین خاطرنشان کرد: به رغم تلاشهای وسیع رژیم بحرین برای خرید آرا و امکانات اندک مخالفان، این رژیم با یک شکست دیپلماتیک مواجه شده است.

شیخ الدیهی تاکید کرد: تصمیم برای تحریم انتخابات در پاسخ به دعوت آیت الله عیسی قاسم روحانی مورد احترام مردم بحرین صورت گرفته است.

وی ادامه داد: رژیم حاکم بر منامه به رغم  دراختیار داشتن انحصار ثروتهای ملی این کشورو بخش‌های حیاتی اقتصادی ملت را در فقر و فاقه نگه داشته است.

وی ادامه داد:  فقر پدیده گسترده بر زندگی مردم این کشور  سایه افکنده و تنها کمتر از نیمی از مردم ( ۴۷ درصد) کمک دولتی دریافت می کنند،

معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین  تصریح کرد:  آنچه امروز در بحرین می گذرد مسخره است،  نامزدهای انتخاباتی به جای افتخار کردن به خدمت به مردم، به خدمت به نظام حاکم براین کشور مباهات می کنند.

شیخ الدیهی گفت: احتمالا دعوت شیخ الازهر برای وحدت شیعه و سنی ناشی از غیبت مشهود جریان "شیعی" در جشن به اصطلاح "تسامح" صورت گرفته است.

بحرین دو روز دیگر (۲۱ آبان) شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی در سایه فراخوان تحریم آن از سوی مردم و احزاب و جریان های مخالف خواهد بود.

نهادهای حقوق بشری این انتخابات را فاقد حداقل شفافیت و استانداردهای دموکراسی می دانند.

سازمان آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین (ADHRB) از جمله نهادهای حقوق بشری است که انتخابات پارلمانی بحرین را آزاد و شفاف نمی داند و تاکید می کند که این انتخابات فاقد کمترین میزان استانداردهای دموکراسی است.  

در گزارش این سازمان آمده است که بحرین در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۲ بار دیگر شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی غیر آزاد و ناسالم خواهد بود و وضعیت وخیم حقوق بشر در این کشور بهترین گواه آن است.

 

 

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار