جمهوریخواهان ۲۲۲ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا را کسب کردند
کد خبر: 1114735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004fzb
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
تارنمای شبکه خبری ان بی سی نیوز در تازه ترین گزارش خود از روند شمارش آرای کنگره آمریکا گزارش داد جمهوریخواهان موفق به کسب ۲۲۲ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا شدند.
 

این رسانه شمار کرسی احراز شده از سوی دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا را تاکنون ۲۱۳ کرسی اعلام کرد.

 از مجموع ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوریخواهان با  ۲۲۲ کرسی در مجلس نمایندگان پیشتاز بوده و دموکراتها نیز ۲۱۳ کرسی در این مجلس را کسب کرده اند.

ان بی سی نیوز شمار کرسی های کسب شده از سوی جمهوریخواهان و دموکرات ها در مجلس سنا را به ترتیب ۴۹ و ۴۸ کرسی اعلام کرد که از رقابت فشرده بین دو حزب حکایت دارد.

این رسانه در گزارش  روند شمارش آرا در مجلس سنای آمریکا نوشت: دموکرات‌ها از اکثریت ۵۰-۵۰ خود دفاع می‌کنند در حالی که جمهوری‌خواهان به دنبال تغییر در این مجلس هستند. پیروزی دموکرات ها در پنسیلوانیا به معنای رقابت های نزدیک در جورجیا، نوادا و آریزونا است که تصمیم می گیرد کدام حزب کنترل را به دست بگیرد. هر حزبی که ۵۰ کرسی به دست آورد، اکثریت سنا را خواهد داشت.

بایدن همزمان با شمارش آرا و نزدیک بودن کرسی های دموکرات ها و جمهوریخواهان در مجلس سنا، در طعنه به رقبای جمهوریخواهش گفت: موج قرمز رخ نداد.

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی، یک روز پس از برگزاری انتخابات میاندوره ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا در کاخ سفید در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: رسانه ها موج قرمز بزرگی را انتظار داشتند که رخ نداد.

"موج قرمز بزرگ" اصطلاحی است که جمهوریخواهان در آمریکا درباره پیروزی احتمالی خود در این انتخابات به کار می بردند. اظهارات بایدن در حالی است که بر اساس گزارشها، جمهوریخواهان تاکنون در مجلس نمایندگان آمریکا در مقایسه با دموکرات ها پیشتاز هستند.

وی گفته قصد دارد برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس دولت در سال ۲۰۲۴ مبارزه کند، اما تا اوایل سال آینده تصمیم نهایی را نخواهد گرفت.

 

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار