کد خبر: 1111237
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، هفته جاری شاهد امضای توافق ترسیم مرز‌های دریایی با لبنان خواهیم بود، چون اسرائیل آمادگی خود را برای امضای آن اعلام کرده است.

روزنامه عبری زبان معاریو در خبری در این رابطه نوشت: تل‌آویو آماده امضای توافق ترسیم مرز‌های دریایی با لبنان طی هفته جاری است.

به نوشته این رسانه، تل‌آویو به میانجی آمریکایی خبر داده است که روز‌های چهارشنبه یا پنج شنبه همین هفته آمادگی امضای توافق را دارد.

در ادامه این خبر هم آمده است: با توجه به این اعلام آمادگی پیش بینی می‌شود میانجی آمریکایی روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری وارد بیروت شده و پاسخ نهایی مربوط به توافق را تسلیم دولت لبنان کند.

به نوشته معاریو، مراسم امضای توافق در چند مرحله انجام خواهد شد و به شکل جداگانه‌ای در اتاق‌های مختلف، اما همزمان برگزار می‌شود، یکی از این توافقنامه‌های متعلق به هیئت لبنانی است و دیگری مربوط به هیئت اسرائیلی بوده و هر طرف توافقنامه خود را در برابر هاکشتاین (میانجی آمریکایی)، نمایندگان ایالات متحده و نمایندگان دیگری از سازمان امضا خواهد کرد و بعد از آن میانجی آمریکایی پایان مراسم امضا توافق را اعلام می‌کند.

منبع: تسنیم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار