ائتلاف متجاوز مسئول شکست مذاکرات آتش بس است
کد خبر: 1107559
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e7r
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در گفتگو با هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا تاکید کرد که ائتلاف متجاوز مسئول شکست مذاکرات آتش بس و تشدید اوضاع انسانی در یمن است.

محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در گفتگو با هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا تاکید کرد که ائتلاف متجاوز مسئول شکست مذاکرات آتش بس و تشدید اوضاع انسانی در یمن است.

عبدالسلام در گفتگوی تلفنی با هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا ائتلاف متجاوز را مسئول شکست مذاکرات تمدید آتش بس در یمن دانست و بر ضرورت پرداخت حقوق همه کارمندان و لغو محاصره و محدودیت‌های ظالمانه علیه بندر الحدیده و فرودگاه بین المللی صنعا تاکید کرد.

گفتنی است، آتش بس در یمن زیر نظر سازمان ملل از ۲ آوریل به مدت ۲ ماه برقرار شد و پس از آن ۲ بار نیز تمدید شد و روز یکشنبه گذشته، (دوم اکتبر) به پایان رسید. روز چهارشنبه گذشته «هانس گروندبرگ»، نماینده سازمان ملل در امور یمن، در سفر به صنعا با مقامات انصارالله دیدار کرد. این سفر بدون اعلام نتایج مشخصی پایان یافت.

پیش از این «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل به یمن و هیئت همراه، تاکید کرده بود که پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان خواسته اساسی است و اگر این اتفاق رخ ندهد ما با تمدید آتش بس موافقت نخواهیم کرد و موافقت ما با آتش بس بدون بهبود شرایط، به منزله موافقت با ادامه محاصره و جنگ علیه ملت عزیز یمن است، ظلم حاصل از محاصره علیه مردم یمن در مقایسه با خواسته‌های انسانی ساده بسیار بزرگ است.

همچنین هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز امروز تاکید کرد که عدم توجه طرف دیگر به خواسته‌های بشردوستانه ارائه شده از سوی صنعا نشان دهنده عدم جدیت آن‌ها برای حل و فصل اوضاع است.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار