نیاز روزانه ۱۰۰۰ اتوبوس مازاد برای بازگرداندن زائران دهه پایانی صفر
کد خبر: 1105210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dVy
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
استاندار خراسان رضوی؛
استاندار خراسان رضوی گفت: برای بازگشت زائران دهه آخر صفر از مشهد نیازمند تامین روزانه بیش از هزار دستگاه اتوبوس مازاد برای مقاصد برون استانی هستیم.
یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در کارگروه حمل و نقل قرارگاه خدمت رسانی به زائران دهه آخر صفر با بیان اینکه نیازمند 1000 اتوبوس برای بازگشت زائران پیاده در روزهای پایانی ماه صفر هستیم، اظهار کرد: ناوگان مورد نیاز شامل اتوبوسهای مازاد، علاوه بر سرویس‌های جاده ای بین استانی کنونی است که پیگیری برای تامین این ناوگان جهت بازگشت زائران دهه پایانی صفر آغاز شده است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: برای جلوگیری از نارضایتی مردم در تاخیر در حمل و نقل باید برنامه‌ریزی دقیق انجام شود و در صورت تاخیر، اطلاع رسانی دقیق به مسافران صورت گیرد، تاخیرها نباید منجر به نارضایتی مردم شود.
نظری افزود: برخی از شرکت‌های مسافربری به بهانه های مختلف از سوار کردن مسافران ممانعت به عمل می‌آورند که این حق الناس است و نباید در حق مسافر اجحاف شود، با شرکتهای متخلف در این خصوص برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی همچنین گفت: نیاز است برای جابه‌جایی درون استانی زائران دهه پایانی صفر از ظرفیت اتوبوسرانی شهری و سرویس ریلی بهره گیری شود.
بر اساس اعلام معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، ظرفیت اسکان رسمی زائران در مشهد ۱۲۸ هزار نفر شب است که طبق هدف‌گذاریها در دهه پایانی ماه صفر، در هر شب تا ۶۰۰ هزار نفر اسکان داده می‌شوند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی