سقوط آزاد فرنگی
کد خبر: 1104635
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dMh
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
دنیا حیدری

عملکرد ضعیف و دور از انتظار تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های قهرمانی جهان بلگراد دنیا را به تعجب واداشت!
قرار به رقم زدن بهترین اتفاق در بلگراد بود. صربستان می‌توانست همانند نروژ به سفری خاطره‌انگیز برای فرنگی‌کاران تبدیل شود، سفری پربار همراه با خاطراتی خوش. جز این هم از بنا و شاگردانش انتظار نمی‌رفت. تیم او سال گذشته به نایب‌قهرمانی رضایت داده بود، آن‌هم با کسب شش مدال که پیش از آن کشتی فرنگی هرگز تجربه نکرده بود. این‌بار، اما در غیاب روس‌ها، تیم ملی کشتی فرنگی ایران بهترین فرصت را برای کسب یک قهرمانی دیگر داشت، موفقیتی که بعد از ۲۰۱۴ دیگر هرگز تکرار نشده بود. همه چیز مهیای کسب عنوان قهرمانی بود، جز بنا و شاگردانش، به‌طوری‌که از همان نخستین کشتی، دهان‌ها باز ماند و همه هاج و واج به عملکرد دوبنده‌پوشان ایران نگاه می‌کردند و نتایج غیرقابل انتظاری که گویی تمامی نداشت!
همه چیز بر وفق مراد بود. تمرینات، اردو‌ها و حتی نحوه گزینش افراد. مسئله‌ای که سرمربی تیم بار‌ها و بار‌ها بدان تأکید کرده بود. هدف‌گذاری بنا ارتقای نایب‌قهرمانی سال گذشته و بازگشت از بلگراد با جام قهرمانی بود. موفقیتی که احتمال آن با عدم حضور روس‌ها به عنوان اصلی‌ترین حریف ایران به شدت افزایش یافته بود. فرصتی طلایی که برخلاف انتظار سوخت شد، آن‌هم به بدترین شکل ممکن! در واقع یاران بنا نه فقط دست‌شان از جام قهرمانی کوتاه ماند و نتوانستند از نبود اصلی‌ترین رقیب خود به درستی استفاده کنند که حتی موفق به تکرار عنوان سال گذشته نیز نشدند!
کشتی فرنگی ایران طی چند سال اخیر فراز و نشیب‌های بسیاری داشته، به‌طوری‌که برخلاف جهانی نروژ که با درخشش قابل توجه دوبنده‌پوشان فرنگی ایران همراه بود و علاوه بر کسب شش مدال (چهار طلا و دو برنز) عنوان نایب‌قهرمانی را به کشتی‌دوستان ایرانی تقدیم کرد در رقابت‌های قهرمانی جهان هیچ حرفی برای گفتن نداشت، تا جایی که نتیجه روی تشک رفتن شاگردان بنا چیزی جز ناکامی نبود. نتیجه‌ای دور از تصور که تعجب همگان را به دنبال داشت، آن‌هم در شرایطی که سرمربی تیم با اطمینان خاطر از موفقیت شاگردانش در بلگراد خبر می‌داد و انتظار بازگشتی غیورانه همراه با جام قهرمانی را داشت. تیم او، اما تنها موفق به کسب یک مدال شد! نتیجه‌ای که جدا از انتقاد‌هایی که بنا باید خود را برای شنیدن آن آماده کند، زنگ خطر جدی برای سرمربی تیم ملی و شاگردانش بود. نفراتی که اتفاقاً از بین بهترین‌های کشتی فرنگی برگزیده شده بودند، قهرمانان جام تختی و مسابقاتی که تیم ملی کشتی فرنگی ایران به تازگی پشت سر گذاشته بود. قهرمانانی که هیچ حرفی برابر حریفان برای گفتن نداشتند.
بنا خوب می‌داند با یک گل بهار نمی‌شود و کسب تنها یک مدال نه جای توجیه دارد و نه دفاع! او باید پاسخی قانع‌کننده برای این افت فاحش داشته باشد، به‌ویژه درست بعد از درخشش خیره‌کننده در نروژ که نوید آینده‌ای روشن را می‌داد، اما آنچه در بلگراد به نمایش گذاشته شد چیزی نبود که انتظار می‌رفت. نتیجه‌ای ضعیف، دور از انتظار و از همه مهم‌تر نگران‌کننده از تیم بنا! مربی که روزگای حضورش در تیم ملی کشتی فرنگی ضمانتی برای موفقیت بود، اما مدت‌هاست که از این اطمینان خاطر خبری نیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار