آماده‌باش صهیونیست‌ها از وحشت عملیات استشهادی
کد خبر: 1103801
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004d9F
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
پس از عملیات فلسطینی‌ها در غور و رام‌الله
درحالی که نظامیان صهیونیست با یورش‌های پی‌درپی به قدس و کرانه باختری رعب و وحشت را در این منطقه ایجاد کرده‌اند تا مانع از عملیات شهادت‌طلبانه شوند، این اقدامات نتیجه عکس داده است

درحالی که نظامیان صهیونیست با یورش‌های پی‌درپی به قدس و کرانه باختری رعب و وحشت را در این منطقه ایجاد کرده‌اند تا مانع از عملیات شهادت‌طلبانه شوند، این اقدامات نتیجه عکس داده است. در تازه‌ترین تحول، یک دستگاه اتوبوس اسرائیلی روز یک شنبه در منطقه غور اردن هدف تیراندازی قرار گرفت که طی آن هفت صهیونیست زخمی شدند و بر اثر پرتاب یک بمب دست‌ساز در رام‌الله نیز چهار صهیونیست زخمی شدند که طی آن نظامیان اشغالگر در اراضی اشغالی به حالت آماده‌باش درآمدند.

هر چه ماجراجویی‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس اشغالی بیشتر می‌شود، فلسطینی‌ها نیز مبارزات مسلحانه خود را روز به روز افزایش می‌دهند. به همین منظور در یک اقدام شهادت‌طلبانه از سوی فلسطینی‌ها، یک دستگاه اتوبوس اسرائیلی روز یک شنبه در منطقه غور اردن هدف تیراندازی قرار گرفت. رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که شمار مجروحان حادثه تیراندازی به اتوبوس حامل شهرک‌نشینان در غور اردن به هفت نفر افزایش یافت. حدود دو هفته قبل نیز یک اتوبوس حامل شهرک‌نشینان طی عملیات شهادت‌طلبانه یک جوان فلسطینی در قدس اشغالی هدف تیراندازی قرار گرفت که چندین زخمی بر جای گذاشت. گردان‌های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح طی بیانیه‌ای مسئولیت عملیات مقاومتی در منطقه غور را بر عهده گرفت. در بیانیه این گروه آمده است که سه نفر از مبارزان این گردان‌ها یک شنبه در منطقه غور اردن در کمین اشغالگران اسرائیلی نشسته و به سمت اتوبوس حامل نظامیان اسرائیلی آتش گشوده و از نزدیک با آنان درگیر شدند که در این عملیات شماری از نظامیان اسرائیلی کشته و زخمی شدند. گردان‌های شهدای الاقصی تأکید کرد که این عملیات پاسخی به جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین بود. این گردان‌ها دشمن صهیونیستی را از ادامه جنایات علیه ملت فلسطین به ویژه در استان‌های جنین و نابلس برحذر داشت و تأکید کرد که همچنان نسبت به خون شهدا و اسرای قهرمان فلسطین تا آزادسازی کامل این سرزمین از لوث وجود اشغالگران وفادار خواهد ماند. دو جنبش حماس و جهاد اسلامی عملیات نیرو‌های مقاومت علیه نظامیان رژیم اشغالگر در منطقه غور اردن را تبریک گفته و اعلام کردند که عملیات غور، ادامه مقاومت علیه اشغالگران است. از سوی دیگر، یک عملیات استشهادی در شهر رام‌الله نیز به وقوع پیوست که طی آن چندین صهیونیست زخمی شدند. به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، منابع عبری زبان اعلام کردند: یک خودرو بمب دست‌سازی را به سمت نظامیان اسرائیلی در روستای صالح نبی در شمال غرب رام‌الله پرتاب کرد که منجر به زخمی شدن چهار سرباز شد. وضعیت یکی از سربازان وخیم است. عملیات شهادت‌طلبانه در کرانه باختری و قدس اشغالی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است و همین مسئله سبب نگرانی صهیونیست‌ها شده است.
آماده‌باش صهیونیست‌ها
در پی زخمی شدن تعدادی از صهیونیست‌ها در عملیات شهادت‌طلبانه، منابع اسرائیلی از افزایش سطح آماده‌باش ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی در سرتاسر اراضی اشغالی بعد از عملیات تیراندازی در نزدیکی غور اردن خبر دادند. به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، منابع محلی در جنین اعلام کردند، نیرو‌های اسرائیلی حضور نظامی خود را در اطراف روستا‌های این منطقه افزایش داده‌اند. در این راستا یائیر لاپید، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی اقدامات گسترده‌ای را در کرانه باختری به ویژه مناطق جنین و نابلس با هدف ناکام گذاشتن عملیات‌های فلسطینی‌ها آغاز کرده‌اند. همچنین رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که رژیم صهیونیستی به شدت نگران این است که عملیات غور اردن به عملیات‌های بیشتری منجر شود. این رسانه‌ها اعلام کردند: تعقیب عامل سوم عملیات غور اردن ادامه دارد. عاملان حمله روز یک شنبه منتظر انتقال سربازان اسرائیلی با اتوبوس‌ها بودند و این مسئله نشان می‌دهد که این حمله برنامه‌ریزی شده بود. منطقه‌ای که عملیات الاغوار در آنجا اتفاق افتاد برای اسرائیلی‌ها امن بود و نگرانی‌هایی درباره عملیات مشابه در مناطق دیگر وجود دارد. عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینی درحالی افزایش یافته است که نظامیان صهیونیست با یورش‌های مکرر به کرانه باختری و قدس اشغالی سعی دارند با ایجاد رعب و وحشت فلسطینی‌ها را از اینگونه اقدامات برحذر دارند، اما فلسطینی‌ها به این باور رسیده‌اند که تنها راه آزادی سرزمین فلسطین از دست اشغالگران مبارزه مسلحانه است و صهیونیست‌ها نیز تنها زبان زور را می‌فهمند. پیروزی‌های مقاومت غزه در جنگ‌های اخیر در مقابل ارتش اسرائیل، فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری را بیش از پیش به پیروزی امیدوار کرده است و در ماه‌های گذشته اولین شاخه مقاومت وابسته به جهاد اسلامی در قدس اعلام موجودیت کرده است و مقامات تل‌آویو از گشوده شدن جبهه دوم مقاومت در فلسطین اشغالی به شدت نگران هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار