بایدهای رئیس کمیسیون اقتصادی به شهرداری مشهد
کد خبر: 1102821
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ctR
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در نطق پیش از دستور خود به تشریح بایدهایی برای شهردار مشهد پرداخت.
حسین حسامی در نطق پیش از دستور پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، با بیان اینکه خدمت به خلق خدا، خدمت به میهن اسلامی و خدمت به این نظام مقدس، ارمغان نهضت مردمی، به رهبری امام راحل و شهدای گلگون کفن و تداعی رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب است، اظهارکرد: اگر کمی بدون شعار بخواهیم بگوئیم، خدمت، مسیری برای کسب منافع شخصی و مطامع گروهی نیست بلکه فرصت محدود تلاش در تحقق گفتمان انقلاب اسلامی است.
وی با تاکید بر اینکه مشهدالرضا (ع) باید مهد خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، گفت: از سوی دیگر،  تحقق آرمانشهر و جهانشهر برکت و کرامت، مستلزم سیاست‌گذاری کلان، راهبردی، مدبرانه و انقلابی، فسادستیزانه، خالصانه و تحول گرایانه با نظام‌های مدیریتی یکپارچه، علمی، مبتنی بر فرآیند‌های شفاف و بهینه است.
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: به منظور تحقق این مهم در سال اول شورای اسلامی شهرسعی کردیم در راستای دو رکن اساسی سیاست گذاری و نظارت، اقداماتی بزرگ، نظیر سیاست‌های دوره ششم، طرح‌های گسترده و مؤثر، بهبود مستمر در نظام سیاست‌گذاری، به ویژه تأکید بر درآمد‌های پایدار و اصلاح الگوی مصرف، صورت گیرد و همچنین طرح‌هایی از قبیل اقتصاد رویداد محور، رویداد بین‌المللی مشهد مقدس، یکپارچه‌سازی و تجاری‌سازی ظرفیت‌های فناوری اطلاعات، مولدسازی دارایی‌ها و زمین به عنوان اصلی‌ترین دارایی شهرداری و بررسی وتصویب بودجه و اصلاح آن در زمان و موعد مقرر و پیش بینی فرصت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و درآمدی برای شهرداری در قالب بودجه و تباصر آن، شکل گیرد.
حسامی با بیان اینکه تاکنون بار‌ها از خدمات شهردار مشهد تقدیر و تشکر کرده‌ایم، تصریح کرد: از باب نظارت و به نمایندگی از مردم شریف، انتظار عملکردی بهتر از سال گذشته را از شهردار داریم تا قطار خدمت دوره ششم مدیریت شهری، بهتر و سریع‌تر روی ریل خود حرکت کند.
وی افزود: لایحه اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ و لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، با تلاش شبانه‌روزی هیئت رئیسه، اعضاء، کمیسیون‌های تخصصی، دبیران و کارشناسان متخصص و حرفه‌ای شورای اسلامی شهر در مهلت مقرر به تصویب رسید؛ اما بازگشایی اعتبارات و تبادل موافقت‌نامه‌ها و فرآیند اجرای بودجه و برون‌سپاری و انعقاد قراردادها، با تأخیر قابل توجهی مواجه است.
حسامی تصریح کرد: ۵ ماه از سال گذشته و وارد ماه ششم شده‌ایم و، ولی نسبت اعتبارات تخصیص یافته به سرجمع اعتبارات در سال جاری کمتر از ۲۰ درصد است و از طرفی فصل سرما در پیش‌رو است.
وی گفت: تبصره ۱ اصلاح بودجه ۱۴۰۰ مهلت شش ماهه برای ارائه برنامه جامع درآمدی، با رویکرد درآمد‌های پایدار شهری، برای شهرداری مقرر کرده و مؤکدأ در تبصره ۱۳ بودجه سال ۱۴۰۱، این فرصت تمدید شده، ولی هنوز این لایحه به شورای شهر ارائه نشده است؛ با وجود محدودیت‌های درآمدی، خصوصا قوانین اخیر، بحران‌های بسیاری را برای شهرداری رقم خواهد زد و اگر لوایح مذکور، در موعد مقرر، با رویکرد مدبرانه ارائه می‌شد، تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی