پدافند روسیه پهپاد اوکراینی را در سواستوپول ساقط کرد
کد خبر: 1101446
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cXG
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
پدافند هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را در سواستوپول ساقط کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به نقل از خبرگزاری رویترز، فرماندار سواستوپول در کریمه به نقل از منابع محلی گفت پدافند هوایی روسیه یک پهپاد اوکراینی را ساقط کرد.

سرنگونی پهپاد در آسمان فرودگاه بیلبیک در شبه جزیره کریمه

سرنگونی یک فروند پهپاد در آسمان فرودگاه بیلبیک در سواستوپول تلفات و خساراتی در پی نداشت.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، میخائیل رازوژایف فرماندار شهر سواستوپول در شبه جزیره کریمه اعلام کرد پدافند هوایی این شهر یک فروند پهپاد را در آسمان فرودگاه بیلبیک در شمال غرب شهر سرنگون کرد.
رازوژایف در صفحه شخصی خود در تلگرام اعلام کرد سرنگونی این پهپاد هیچ خسارات و تلفاتی به دنبال نداشت.
وی از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند و اطلاعات و اخبار را از منابع معتبر دریافت کنند.
در همین حال اولیگ کوروچکوف مشاور سیاست‌های رسانه‌ای فرماندار شبه جزیره کریمه از فعال شدن پدافند هوایی در شهر ساحلی کرچ خبر داد و افزود هیچ خطری پل کریمه یا شهروندان را تهدید نمی‌کند.

هشدار کریلوف درباره عواقب ادامه حملات به نیروگاه اتمی زاپاروژیا

مقام روس درباره خطرات ادامه حملات نیرو‌های اوکراینی به نیروگاه اتمی زاپاروژیا و احتمال توقف فعالیت آن یا وقوع فاجعه‌ای شبیه چرنوبیل و فوکوشیما هشدار داد.
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ایگور کریلوف فرمانده پدافند هسته ای، شیمیایی و بیولوژیک روسیه اعلام کرد ممکن است ادامه حملات نیرو‌های اوکراینی به نیروگاه اتمی زاپاروژیا به توقف فعالیت آن منجر شود. وی افزود آمریکا نظام اوکراین را ترغیب می‌کند و باعث وقوع فاجعه هسته‌ای احتمالی در اروپا خواهد شد.
کریلوف گفت: آماده ایم تصاویری واقعی با دقت بالا در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهیم که نشان می‌دهد ما تسلیحات بخصوص تسلیحات سنگین در این نیروگاه مستقر نکرده ایم. سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه این مسئله را به اطلاع آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل رسانده است. آمریکا درباره اطلاعات مربوط به گلوله باران‌ها و اوضاع نیروگاه اتمی سکوت کرده است. به همین سبب فرار نظام کی‌یف از مجازات را ترغیب می‌کند و به وقوع فاجعه هسته‌ای احتمالی در اروپا کمک می‌کند.
کریلوف تاکید کرد ممکن است اقدامات کی‌یف به چیزی شبیه آنچه در چرنوبیل و فوکوشیما روی داد منجر شود.
وی افزود در صورت از کار افتادن ژنراتور‌های گازوئیلی احتیاطی و پمپ‌های سیار در نیروگاه، دمای رآکتور‌ها افزایش می‌یابد و این مسئله به نابودی این نیروگاه اتمی که بزرگترین نیروگاه اتمی در جهان است منجر خواهد شد و در این صورت تشعشعات رادیواکتیو تا مسافت صد‌ها کیلومتر در فضا منتشر خواهد شد و به لهستان، آلمان، اسلواکی و... هم خواهد رسید.
به گفته وی در صورتی که دستکم یک چهارم محتویات یکی از رآکتور‌ها در فضا منتشر شود، تشعشعات رادیواکتیو کل کشور‌های اسکاندیناوی را آلوده خواهد کرد.

آمریکا کمک‌های نظامی بیشتری در اختیار اوکراین قرار می‌دهد

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در گزارشی اعلام کرد کاخ سفید در حال آماده شدن برای ارائه ۸۰۰ میلیون دلار دیگر به اوکراین است.
بر اساس این گزارش، مشروح این برنامه به شرح زیر است:
کاخ سفید در حال آماده شدن برای ارائه کمک‌های نظامی به ارزش ۸۰۰ میلیون دیگر به اوکراین است. این خبر را خبرگزاری رویترز اعلام کرد.
آمریکا به ارائه بیش از هشت میلیارد دلار به دفاع از اوکراین متعهد شد. این کمک‌ها شامل ارائه بیش از پنج هزار موشک ضد تانک جاولین و حدود ۶۰ سامانه راکت دوربرد می‌شود.

اوکراین حمله به تاسیسات و پل‌های احداثی روسیه در شبه جزیره کریمه را مشروع دانست

به گزارش شبکه الجزیره، مشاور رئیس جمهور اوکراین گفت:​ ما می‌توانیم «پل کرچ» را که روسیه را به شبه جریره کریمه متصل می‌کند، منهدم کنیم.
مشاور رئیس جمهور اوکراین افزود: حمله به تاسیسات و پل‌هایی که روسیه احداث کرد، اقدامی مشروع برای اوکراین است.
در همین ارتباط وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد هیچ محدودیت و مانعی وجود ندارد که ارتش اوکراین را از حمله به شبه جزیره کریمه باز دارد.

وقوع دست کم چهار انفجار در شهر سواستوپول کریمه

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع محلی از وقوع دست کم چهار انفجار در شهر سواستوپول کریمه خبر داد.

وقوع چند انفجار نزدیک فرودگاه نظامی بلبک در شمال سواستوپول در کریمه

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، منابعی در شبه جزیره کریمه از وقوع چند انفجار نزدیک فرودگاه نظامی بلبک BELBEK در شمال سواستوپول خبر دادند.

ابراز نگرانی آمریکا از تسلط نیرو‌های روسیه بر نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا

به گزارش شبکه الجزیره، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن از تداوم کنترل نیرو‌های روسیه بر نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا نگران است.
وزارت خارجه آمریکا افزود: امکان دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا باید هر چه سریعتر فراهم شود.

سازمان ملل: آسیب زدن به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا خودکشی است

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه هشدار داد وارد آمدن هر آسیبی به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا در اوکراین «خودکشی» خواهد بود.
کنترل این نیروگاه در همان روز‌های آغازین جنگ به دست نیرو‌های روسی افتاد و اکنون کی یف و مسکو یکدیگر را به بمباران این تأسیسات متهم می‌کنند.
دبیرکل سازمان ملل در سفر به شهر لفیف در غرب اوکراین بار دیگر «غیرنظامی شدن» این نیروگاه را خواستار شد و گفت: «هر گونه آسیب بالقوه به زاپوریژیا خودکشی خواهد بود.»
وی با گفتن اینکه از اوضاع در این بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا «به شدت نگران» است خواست که از آن برای هیچگونه عملیات نظامی استفاده نشود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لفیف، گوترش افزود: «برای تبدیل کردن دوباره زاپوریژیا به یک زیرساخت کاملا غیرنظامی و تضمین امنیت منطقه، فوراً به یک توافق نیاز است.»
مسکو و کی‌یف یکدیگر را مسئول بمباران‌هایی می‌دانند که این نیروگاه هسته‌ای را واقع در جنوب اوکراین که از ماه مارس به دست نیرو‌های روسی افتاده، هدف قرار داده و شبح یک فاجعه بزرگ را در اروپا به‌وجود آورده است.

وزارت دفاع روسیه از احتمال توقف فعالیت نیروگاه زاپروژیا به سبب حملات اوکراین خبر داد

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: طرف اوکراینی برای متوقف کردن فعالیت ایمن نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا تلاش می‌کند.
وزارت دفاع روسیه افزود: اگر اوکراین به حملات خود ادامه دهد، فعالیت نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا احتمالا متوقف خواهد شد.

هشدار روسیه درباره احتمال تاثیر حادثه رادیواکتیو در زاپوریژیا بر لهستان، آلمان و اسلواکی

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه گفت در صورت بروز هرگونه حادثه در نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا، مواد رادیواکتیو کشور‌های لهستان، آلمان و اسلواکی را خواهد پوشاند.
 
تعداد بازدید : 8
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار