۱۶ گذر تشرف در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی احیا می‌شود
کد خبر: 1099941
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c8z
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد:
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: احیای ۱۶ گذر تشرف، به طول ۱۰‌ کیلومتر، با هدف تقویت هویت تاریخی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته است.
سیده سمیه ناصری

فاطمه سلیمی با بیان اینکه یکی از پهنه‌های تاریخی و هویت‌ساز شهر مشهد مقدس، بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی است، اظهار داشت: بافت تاریخی هر شهر سند هویت آن محسوب می‌شود و آنچه مسلم بوده این است که در جهت حفظ و تقویت این هویت باید تلاش کرد.

وی با بیان اینکه توجه به بافت تاریخی و هویت محلات با سابقه موجب افزایش تعلق خاطر شهروندان نسبت به شهر می‌شود، گفت: در کنار این مهم، از این ظرفیت می‌توان در جهت تقویت بستر وابستگی هویتی زائران و افزایش ماندگاری آنان نیز بهره برد؛ اتفاقی ارزشمند که دستاوردهای مختلفی برای شهر به ارمغان می‌آورد.

سلیمی افزود: شورای ششم از ابتدای فعالیت خود پیوسته توجه ویژه‌ای به بافت تاریخی پیرامون حرم مطهر رضوی داشته و تقویت هویت این پهنه را پیوسته به شهرداری تاکید کرده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: براساس همین سیاست‌گذاری‌ها و تاکیدات، شهرداری منطقه ثامن تمهیدات مختلفی را اندیشیده که یکی از شاخص‌ترین آن‌ها، احیای گذرهای تشرف به حرم مطهر رضوی است.

سلیمی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، 16 گذر تشرف پیش‌بینی شده، گفت: در حال حاضر، احیای 8 گذر تشرف از جمله گذرهای مخابرات، شهید آستانه‌پرست، نوغان و غیره در دستورکار اجرایی قرار گرفته است.

وی طول مجموع گذرهای تشرف را حدود 10 کیلومتر اعلام کرد و افزود: احیای گذرهای تشرف با پیوست فرهنگی و اجتماعی است و در این مسیر از ظرفیت‌های مردمی نیز بهره گرفته می‌شود چرا که بافت شهری با حضور مردم مفهوم می‌یابد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار