تامین بودجه خراسان رضوی از وصول مالیات به 95 درصد افزایش یافت
کد خبر: 1097829
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bav
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
 مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی :
 مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: حدود ۹۵ درصد از بودجه این استان در سال گذشته از محل مالیات های وصولی تامین شده که این میزان همچنان در حال افرایش است
سیده سمیه ناصری

احمدرضا مدبرنیا افزود: میزان وصول مالیات در خراسان رضوی سال گذشته ۹هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: میزان مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد است که پارسال سهم شهرداری از این میزان سه درصد بوده و هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان از این بابت به شهرداری ها و دهیاری ها جهت ایجاد رفاه اجتماعی پرداخت شده است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی افزود: قسمتی از هزینه پروژه های عمرانی که در استان به بهره برداری می رسد از محل وصولی عوارض ارزش افزوده است که تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده وصول می شود.

وی  ادامه داد: در سه ماه نخست امسال ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان در خراسان رضوی مالیات وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۵ درصد رشد داشته است.

مدبرنیا عنوان کرد: همچنین در این بازه زمانی ۶۳۸ میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های استان خراسان پرداخت شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته که ۳۲۷ میلیارد تومان بوده، افزایش ۹۵ درصدی یافته است.

 وی تاکید کرد: مالیات در راستای افزایش رفاه اجتماعی و به عنوان یک هزینه است که شهروند به دولت برای ایجاد رفاه اجتماعی و ایجاد امکانات رفاهی پرداخت می کنند.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت:  سال گذشته، ۱۴۰ هزار پرونده مالیاتی به مجموعه پرونده های مالیاتی استان خراسان رضوی اضافه شده است.

وی تاکید کرد: در ایجاد طرح جامع مالیاتی به هیچ عنوان جهت دریافت خدمات امورمالیاتی حضوری مراجعه نکند و تمام مراحل ایجاد پرونده، ارسال اظهارنامه مالیاتی و نیز پرداخت قبوض الکترونیکی و بدون مراجعه باشد که این امر با موفقیت انجام شده است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین در راستای رسیدن به عدالت اجتماعی و عدالت مالیاتی هوشمندسازی سازمان مالیاتی تحت عنوان پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان راه اندازی شده است

 مدبرنیا گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی به پرداخت های به موقع مالیات منجر خواهد شد، در این خصوص افرادی که شناسایی شده و پرونده مالیاتی تشکیل داده اند باید مالیات خود را پرداخت کنند.

وی بیان کرد: سازمان مالیاتی به دنبال این است که از ممیز محوری به دنبال داده محوری برود و بر اساس فعالیتی که شخص انجام داده است، مالیات را وصول کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار