طبیعت زندگی سگ‌ها را به نام «روشنفکری» تاریک نکنید!
کد خبر: 1095773
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004b3l
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی به سگ‌گردانی و مطالبه مقابله با سگ‌های ولگرد
انتشار اخبار مبنی بر مصدومیت دو کودک در روز‌های گذشته توسط سگ‌های ولگرد باعث شد بار دیگر مسئله مقابله با سگ‌های ولگرد و سگ‌گردانی در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. کاربران از تجربیات خود و کودکانشان با سگ‌گردانی در پارک‌ها نوشتند

انتشار اخبار مبنی بر مصدومیت دو کودک در روز‌های گذشته توسط سگ‌های ولگرد باعث شد بار دیگر مسئله مقابله با سگ‌های ولگرد و سگ‌گردانی در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. کاربران از تجربیات خود و کودکانشان با سگ‌گردانی در پارک‌ها نوشتند و از مسئولان خواستند با ورود به مسئله این آسیب‌اجتماعی را ساماندهی کنند. کاربران همچنین بر لزوم فرهنگ‌سازی در برابر غذا دادن به حیوانات ولگرد و خطرات آن برای شهروندان و محیط‌زیست نوشتند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران مرور شده است.

محسن سخنران:
کاش در مقابل این همه گروه حامی سگ‌های ولگرد یه گروه حامی کودکان هم بود که از حقوق این بیچاره‌ها در برابر سگ‌های ولگرد و ترسی که در وجودشون انداخته دفاع می‌کرد.
علیرضا زادبر:
به این دلسوزی احمقانه و دخالت در چرخه طبیعت باید پایان داد. پارک پر از سگ! رستوران با سگ! آپارتمان با سگ! حتی در غرب هم که پدر جد سگ‌داری در جهان هستند برای حضور سگ در جامعه قانون و جریمه دارند. تقلید کردنمان هم ناقص است!
‏ عبدالله گنجی:
سگ فحش نیست، اما نباید جایگزین بچه و همسر شود و جای آن‌ها بخوابد. ‏رشد سگ‌ها قارچ گونه شده و علیرغم جمهوری اسلامی، بلعکس مذهبی‌ها از سگ باز‌ها شرم می‌کنند و سر پایین از کنارشان رد می‌شوند. ‏در هفته گذشته سگ‌ها٢،٣بچه را تلف کردند اعتراضی از سوی سلبریتی‌ها و روشنفکران نشد، اما اگر٢نفر چند سگ را می‌گشتند سلبریتی‌ها عزا می‌گرفتند و شبکه‌های لندنی-سعودی را از بیکاری خارج می‌کردند
جواد جلالی:
«حیوان موذی را بکشید قبل از آنکه اذیت رساند» در کشتن حیوان موذی، هیچ فرقی بین سگ و سوسک و مگس و عقرب و... نیست، همه حیوانند، همه حس دارند، درد می‌کشند و حُبّ ذات دارند؛ وقتی به راحتی آب خوردن، یک سوسک را می‌کشی ولی در مقابل کشتن سگِ موذی مقاومت می‌کنی، یعنی گرفتار تناقضی عمیق هستی.
سیدیوسف مرادی:
چه در روستا و چه در زمان کوچ در محیطی بزرگ شدم که سگ‌ها یکی از ملزومات آن سبک زندگی بودند. همین حالا هم در خانه‌مان در روستا سگ نگهداری می‌شود. سگ‌ها حق حیات دارند، اما به شرطی که ما انسان‌ها بر خلاف نظم طبیعت در گسترش جمعیت آن‌ها دخالت نکنیم.
فائزه معصومی‌پور:
بچه‌ها را برای چند دقیقه بازی بردم پارک، سگ‌ها اینقدر سر وصدا می‌کردند که بچه‌ها از ترس به من چسبیده بودند. دلم سوخت که در پارک که برای بازی بچه‌هاست، سگ‌ها و یک عده آدم از خود راضی بیشتر جادارند.‌ای کاش یکی از مسئولان هم بچه‌اش را پارک می‌آورد!
محمدجواد محمدزاده:
چرا حامی حقوق سوسک‌ها نمی‌شید؟ چرا حمایت از حقوق موش‌ها نَه؟ یا مثلاً مارمولک‌ها؟ چرا فقط از حقوق سگ‌ها اینطور افراطی دفاع می‌کنید؟ طوری که تشنگی یک سگ دلتون رو به درد میاره ولی تکه پاره شدن یک انسان چهار ساله توسط سگ ولگرد، عادّی هست براتون؟
علی بی‌طرفان:
جمع‌آوری، صادرات، عقیم‌سازی و هر راهکار دیگری برای سگ‌های ولگرد امکانپذیره ولی قبل از هر کاری باید بساط این مثلاً حامیان بی‌عقل و بی‌منطق و بی‌سواد حیوانات جمع شود.
محمدحسین عمار:
متأسفانه این روز‌ها خبر‌های ناگواری از حمله سگ‌های ولگرد به گوش می‌رسه، اگر به بعضی روشنفکران و سلبریتی‌های دوزاری بر نمی‌خوره کسی نمی‌خواد یه فکری به حال این موضوع بکنه؟ تا کی قراره بچه‌های مردم با این سگ‌های ولگرد یا سگ‌گردانی تیکه‌تیکه بشن؟

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار