انتقاد معاون وزیر صنعت از امضاهای طلایی در بخش صنعت/ چارچوب اختیارات کارگزاران باید مشخص باشد
کد خبر: 1095706
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004b2g
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
انتقاد معاون وزیر صنعت از امضاهای طلایی در بخش صنعت/ چارچوب اختیارات کارگزاران باید مشخص باشد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد ‌از امضاهای طلایی در بخش صنعت گفت: چارچوب اختیارات کارگزاران باید مشخص باشد.

علی رسولیان شامگاه گذشته در آیین تجلیل از واحدهای صنعتی برتر استان سمنان اظهار داشت: احیای 40 واحد راکد صنعتی در استان سمنان نشانه توجه ویژه مسئولان این استان به حمایت از بخش تولید است.

وی با اشاره به افزایش 3 برابری سهم صنعت و معدن در تولید ناخالص داخلی در سال گذشته تصریح کرد: این مهم نشان می‌دهد فعالین صنعت و معدن فعالیت زیادی را در این بخش داشتند.

وی با بیان اینکه تولید یک موضوع جدی است که می‌تواند کشور را از وضعیت اقتصادی موجود نجات دهد تصریح کرد: دولت تلاش دارد تا از صنعت و بخش تولید حمایت کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به کاهش فروش نفت در سال‌های اخیر و تأثیر خشک‌سالی‌های پی‌درپی بر تولیدات کشاورزی کشور خاطرنشان کرد: در این مدت صنعت جور دیگر بخش‌های اقتصادی کشور را کشید.

رسولیان با اشاره به برخی مشکلات جدی بخش صنعت بر اساس گزارش سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: بر اساس این گزارش کاهش سرمایه‌گذاری‌های ثابت در بخش صنعت یکی از مهم‌ترین مشکلات تولید در کشور است.

وی کمبود نقدینگی برای تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی را یکی دیگر از مشکلات جدی حوزه صنعت دانست و با بیان اینکه همچنان با بهره‌وری پایین در بخش صنعت مواجهیم عنوان کرد: صنایع کشور از امکانات، ظرفیت‌ها، منابع مالی، نیروی انسانی و تجهیزات موجود آن‌گونه که باید استفاده نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه نفوذ فناوری در بخش صنعت کشور همچنان پایین بوده و در حوزه تأمین ماشین‌آلات روز برای این بخش با مشکل مواج‌هایم خاطرنشان کرد: ریسک سرمایه‌گذاری در کشور همچنان بالاست و مباحث مالیاتی و تأمین اجتماعی موضوعاتی است که تولیدکنندگان را درگیر کرده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه بروکراسی‌های اداری یکی دیگر از مشکلات بخش صنعت در کشور است عنوان کرد: باید زنجیره تولید در کشور کامل شود.

رسولیان با تأکید بر لزوم حرکت بیشتر به سمت بهره‌وری بالا در بخش صنعت خاطرنشان کرد: تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم حرکت به‌سوی تولید دانش‌بنیان تنها به معنی حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیست؛ بلکه توسعه بهره‌وری در بخش صنعت با استفاده از دانش روز یکی از مصادیق دانش‌بنیان در تولید است.

وی با تأکید بر لزوم توجه جدی به توسعه صادرات در حوزه صنعت کشور در راستای رسیدن به بازارها و تقاضاهای مطمئن عنوان کرد: امروز باید فضای کسب‌وکار در کشور اصلاح شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه امضاهای طلایی همچنان یکی از مشکلات بخش صنعت در کشور است تصریح کرد: چارچوب اختیارات کارگزاران باید مشخص باشد و در این راستا وزارت صنعت معدن و تجارت، توسعه سامانه‌های هوشمند این حوزه را آغاز کرده است.

رسولیان با تأکید بر لزوم اصلاح زنجیره تأمین مالی بخش صنعت خاطرنشان کرد: بانک‌ها امروز توان تأمین مالی بخش صنعت به شکل فعلی را ندارند و باید از روش‌هایی مانند بازار سرمایه برای تأمین مالی بخش تولید کشور بهره برد.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست امسال تقاضا برای واگذاری زمین به‌منظور احداث واحدهای صنعتی در کشور افزایش نیافته است خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های تهران برای واگذاری اراضی به بخش صنعت، در سه‌ماهه نخست امسال شاهد افزایش 100 درصدی واگذاری زمین به این بخش در استان سمنان بوده‌ایم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اختصاص سه هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی این سازمان برای زمینه‌سازی و تأمین زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی یادآور شد: امروز آب در دقیقه اصلی ما برای توسعه صنعت در کشور است.

رسولیان اضافه کرد: بر همین اساس استفاده از پساب شهری برای صنعت در سراسر کشور یکی از برنامه‌هایی است که آن را دنبال می‌کنیم.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار