مقام یمنی: آمریکا دنبال چنبره زدن بر نفت یمن است
کد خبر: 1095414
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004axy
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن گفت، سفر سفیر آمریکا به استان‌های المهره و حضرموت بر قصد این کشور برای تسلط بر نفت یمن تأکید کرد.

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن گفت، سفر سفیر آمریکا به استان‌های «المهره» و «حضرموت» در چارچوب تلاش واشنگتن برای تسلط بر چاه‌های نفت و بنادر یمن است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سبأ»، بن حبتور در دیدار با استانداران حضرموت و المهره تصریح کرد، باید با توطئه‌های «اشغالگر» در استان‌ها و مناطق اشغالی مقابله کرد.

وی در ادامه مقاومت مردمی در این دو استان و مقابله آنها با «اشغالگر سعودی» و پروژه‌های آن در راستای نقض حاکمیت یمن را ستود و گفت، سفر سفیر آمریکا به المهره و حضرموت برای تسلط بر چاه‌های نفت و بنادر در نوار جنوبی یمن و بخشی از ساحل غربی است.

بن حبتور گفت، این اقدام تأکید بر ایستادن مستقیم آمریکا در پشت تجاوز در چارچوب پروژه‌اش برای تسلط بر ثروت یمن و بهره‌برداری از موقعیت ژئوپلیتیکی در خدمت به منافع واشنگتن است.

نخست‌وزیر یمن در ادامه بر اهمیت حمایت از مقاومت مردمی در این دو استان جهت مقابله با توطئه‌های استعمارگرانه جدید تأکید کرد.

در همین ارتباط، «طارق سلام» استاندار تعیین شده از سوی دولت نجات ملی یمن برای «عدن» نیز دیروز شنبه گفت که آمریکا و محور وابسته به این کشور به منابع جزیره مهم «سقطری» چشم دوخته‌اند.

سلام به شبکه خبری المسیره گفت که در جزیره سقطری، شش مرکز غنی نفتی وجود دارد و از موقعیت مهمی برخوردار است و به همین دلیل آمریکا و کشورهای وابسته به آن، در پی تسلط بر آن هستند.

وی تأکید کرد، جزیره سقطری از درگیری‌ها به دور است و به همین دلیل، جای تعجب دارد که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در تلاش است که ساکنان یمنی آن را مجبور به مهاجرت کند و تمامی مظاهر یمن را از بین ببرد.

این مقام یمنی با بیان اینکه وجب به وجب خاک این کشور را آزاد خواهند کرد، به ساکنان سقطری وعده داد که در مقابله با اشغالگری و مهاجرت اجباری، در کنار آنان باقی خواهند ماند.

هفته گذشته، یک وب‌سایت یمنی از سفر سفیر آمریکا در یمن به حضرموت و مقدمه‌چینی آمریکا برای ایجاد یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه «الریان» مشرف به دریای مکران خبر داد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار