نیت خیر مجلس، شر آفرید!
کد خبر: 1094769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004anZ
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
فریدون حسن

دعوای وزارت ورزش و فدراسیون کشتی بر سر بودجه از آن دست اتفاقات زشت ورزش کشور است که اصل ورزش را زیر سؤال می‌برد.
اینکه دو مسئول بلندپایه ورزش جلوی چشمان علاقه‌مندان به ورزش بر سر بودجه به جان هم بیفتند و هرچه دل‌شان می‌خواهد به یکدیگر بگویند نشان از افول اخلاق در ورزش دارد. اینکه دبیر با ادبیات نامناسب مقصر است یا پولادگر با ادبیات زهردار مسبب این بلبشوی بزرگ است، بماند برای بعد، اما این وسط ایراد اصلی را شاید باید به مجلس گرفت که در توزیع بودجه بدون اقدام کارشناسانه و سبک و سنگین کردن اوضاع فدراسیون‌ها، صرفاً پول پرداخت کرد تا حالا اوضاع اینگونه به‌هم بریزد.
قرار بر کمک و همیاری بود، اما گویا اوضاع طور دیگری رقم خورده است. قرار بود بودجه‌هایی که مجلس به فدراسیون‌های ورزشی می‌دهد دردی از درد‌های آن‌ها دوا کند، اما حالا وزارت ورزش مدعی است که، چون از مجلس پول گرفته‌اید، بودجه وزارتتان صفر می‌شود. البته که نباید در این میان از برخی بی‌اخلاقی‌ها هم به سادگی گذشت، اما هرچه باشد هدف این نبود که اوضاع درهم و به‌هم ریخته فدراسیون‌ها و رشته‌های المپیکی و مدال‌آور بدتر از قبل شود.
اینکه از بودجه جایی دیگر برای فدراسیونی دیگر خرج شده تا حالا مستمسکی شود برای وزارت‌نشینان تا بودجه کشتی را صفر کنند، اتفاقی است که حتی ممکن است برای بقیه فدراسیون‌ها هم رخ دهد و این همان عدم کارشناسی و حرفه‌ای‌گری در امر تخصیص بودجه است. مجلس قصد کمک به ورزش کشور و فدراسیون‌ها را داشته و در این هیچ شکی نیست، اما این کمک حالا باعث دردسری شده که فقط در گرفتن بودجه خلاصه نشده، بلکه اخلاق، منش و پهلوانی را هم زیر سؤال برده است.
قرار بر کمک بوده و ارتقای ورزش حرفه‌ای کشور، اما حالا آنچه از دست رفته بسیار ارزشمندتر از آن چیزی است که به گفته علیرضا دبیر هنوز هم به دست نیامده است. رئیس فدراسیون کشتی می‌گوید هنوز بودجه مجلس به دست‌شان نرسیده، اما خودش هم خوب می‌داند که در کل‌کل بودجه با وزارت ورزش هم او اخلاق را باخت و هم پولادگر نتوانست مدیریت خود را نشان دهد تا یکی از تلخ‌ترین اتفاقات ورزش کشور رقم بخورد.
بودجه‌ای که قرار بود مجلس بدهد تا مشکلات فدراسیون‌ها را برطرف کند حالا لقمه گلوگیری شده، هرچند بعید به نظر می‌رسد دیگر شاهد تکرار اتفاقاتی که در مجمع عمومی کشتی رخ داد، باشیم، اما در روز‌هایی که شاهد جابه‌جا شدن رقم‌های چندده میلیاردی در بازار نقل و انتقالات فوتبال هستیم، واقعاً جای تأسف دارد که به‌خاطر ۷۰ میلیاردی که مجلس برای کشتی در نظر گرفته و هنوز هم پرداخت نشده، اینگونه وزارت و فدراسیون به جان هم بیفتند، در حالی که فوتبالی‌ها برای یک بازیکن رقم‌هایی بیشتر از این حرف‌ها جابه‌جا می‌کنند.
قرار بود دست فدراسیون‌های المپیکی و مدال‌آور گرفته شود، اما گویا اوضاع خراب‌تر از این حرف‌هاست و فدراسیون‌ها همچنان باید برای گرفتن بودجه با چنگ و دندان بجنگند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار