اسکوچیچ: رفتارم با فدراسیون کاملاً شفاف است
کد خبر: 1094049
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004abx
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
اوضاع و احوال تیم ملی از زبان آقای سرمربی
سرمربی تیم ملی فوتبال در گفت‌وگویی مفصل نکات جالب توجهی در خصوص شرایط حاکم بر تیم ملی فوتبال پیش از حضور در رقابت‌های جام جهانی، اردوی آماده‌سازی قطر، لغو بازی با کانادا و چالش‌های پیش‌آمده بین تیم ملی و برخی باشگاه‌ها و حتی فدراسیون فوتبال را مطرح کرد.
فریدون حسن

سرمربی تیم ملی فوتبال در گفت‌وگویی مفصل نکات جالب توجهی در خصوص شرایط حاکم بر تیم ملی فوتبال پیش از حضور در رقابت‌های جام جهانی، اردوی آماده‌سازی قطر، لغو بازی با کانادا و چالش‌های پیش‌آمده بین تیم ملی و برخی باشگاه‌ها و حتی فدراسیون فوتبال را مطرح کرد.
اسکوچیچ در گفتگو با عادل فردوسی‌پور به لغو بازی ایران و کانادا اشاره کرد و گفت: «ما در سفر به کانادا به دنبال برگزاری سه بازی دوستانه بودیم، اما بنا به دلایلی که همه می‌دانند موفق نشدیم و بازی لغو شد. من به دنبال بازی با تیم‌های باکیفیت بودم، از هیچ تیمی هم نمی‌ترسم، اما این سفر کنسل شد. بعد برنامه بازی با اروگوئه پیش آمد که خود من با آن مخالفت کردم، چون برای بازیکنان خوب نبود که این مسافت طولانی را طی کنند تا فقط یک بازی انجام دهند.»
سرمربی تیم ملی در ادامه به برگزاری اردوی قطر اشاره کرد و گفت: «اوضاع نامطلوب بود، باید فکری می‌کردیم؛ بنابراین پیشنهاد اردوی قطر را قبول کردیم. خود من اولین منتقد این اردو بوده و هستم. تصور کنید ۱۵ روز در گرمای قطر تمرین کنید و در روز آخر نیز یک بازی دوستانه انجام دهید که این اصلاً خوب نیست، اما چاره‌ای نداشتیم، این تنها راه پیش‌رویمان بود.
من هم از پرسپولیس، هم از استقلال و هم از تیم‌های دیگر پیشنهاد داشتم. صنعت نفت را به این خاطر ترک کردم که به بازیکنان رسیدگی نمی‌شد و بعد پیشنهاد تیم ملی داده شد. پیشنهادی که همیشه منتظر آن بودم تا توانایی‌های خودم را ثابت کنم. اینکه گفته می‌شود کسی از من حساب نمی‌برد، اصلاً درست نیست. وقتی پای تیم و بازیکنانم در میان باشد، آن وقت اسکوچیچ دیگری می‌شوم. لازم نیست فدراسیون از من حساب ببرد. آن‌ها به عنوان متولیان اصلی فوتبال باید به مردم پاسخگو باشند. من رفتارم با فدراسیون کاملاً شفاف است و اگر چیزی می‌خواهم فقط برای بازیکنان است و کسب موفقیت و پیروزی. ضمن اینکه توجه داشته باشید با آن‌ها اینگونه آرام صحبت نمی‌کنم.»
سرمربی تیم ملی با اشاره به چالش‌های پیش‌آمده بین او و باشگاه‌ها افزود: «نمی‌خواهم بازیکنان بین یک تیم و تیم دیگر تحت فشار قرار بگیرند. این اتفاق در خصوص بازیکنان استقلال رخ داد. سؤال من این است در کجای دنیا در فیفادی بازی لیگ برگزار می‌کنند، با این‌حال من به‌خاطر خود بازیکنان تصمیم گرفتم آن‌ها را برگردانم و هیچ فشار و توصیه‌ای هم در کار نبود. تصمیمی بود که به‌خاطر خود بازیکنان گرفتم. اگر به بازیکنان استقلال اجازه شرکت در آن بازی را می‌دادم، آن‌وقت همه می‌خواستند بروند. آن‌ها اطاعت نکردند و من تصمیم گرفتم نام‌شان را خط بزنم، اما بعد به‌خاطر خودشان منصرف شدم.»
اسکوچیچ به موضوع عدم دعوت از وریا غفوری و رامین رضاییان هم پرداخت و گفت: «نوع بازی آن‌ها را نمی‌پسندم، مسئله فقط همین است و هیچ ربطی هم به مسائل سیاسی و حاشیه‌های دیگر ندارد. به نظر من این دو به کار تیم ملی نمی‌آیند؛ بنابراین آن‌ها را دعوت نکردم، همین.»
وی با اشاره به اینکه هیچگاه برای دعوت یا عدم دعوت بازیکنان تحت فشار نبوده است، ادامه داد: «تن‌ها یک‌بار از من خواسته شد دو بازیکن را خط بزنم؛ احسان حاج‌صفی و کریم انصاریفرد برای دریافت پاداش نامه نوشته بودند. عزیزی‌خادم آن زمان از من خواست که آن‌ها را خط بزنم، اما گفتم که خودم را کنار بگذارید، ولی نخواهید که این کار را بکنم.»
سرمربی تیم ملی در پایان به بحث دروازه‌بانان تیم ملی و آمادگی آن‌ها اشاره کرد و گفت: «از بین بیرانوند و عابدزاده به‌صورت شخصی بیرانوند را بیشتر قبول دارم. البته عابدزاده بسیار خوب است. دلیل اینکه در چند بازی گذشته از عابدزاده استفاده کردم این بود که او در این مدت بیشتر از بیرانوند بازی کرده بود و آمادگی نسبی بالاتری داشت. اما همانطور که گفتم من بیشتر بیرانوند را قبول دارم. البته این هیچ ربطی به شانس بالای یکی نسبت به دیگری برای به میدان رفتن در جام جهانی ندارد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار