علت رد درخواست برخی از متقاضیان مسکن ملی چیست؟/ امکان ثبت نام مجدد متقاضیان در آینده‌ای نزدیک
کد خبر: 1093304
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aPw
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
گفتگوی «جوان آنلاین» با مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران؛
خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفتگو با خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «بار‌ها اعلام کردیم که متقاضیان مسکن ملی در تهران، مجاز به انتخاب شهر‌های رودهن، بومهن و پردیس نیستند، اما برخی از این متقاضیان هنگام ثبت نام این شهر‌ها را انتخاب کرده‌اند. به همین دلیل درخواست آن‌ها رد شده است.»
مهسا گربندی
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: طرح نهضت ملی مسکن به‌عنوان طرح کلان دولت سیزدهم در بخش مسکن هم‌اکنون مراحل پالایش نهایی خود را می‌گذراند و مقرر است تا پالایش شرط چهارم که شامل «سابقه سکونت» است در پایان خردادماه توسط ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و شهر‌های جدید نهایی و به معاونت مسکن و ساختمان اعلام شود تا متقاضیان واجد شرایط ضمن افتتاح حساب، واریز وجوه اولیه و سایر شرایط به پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن معرفی شوند. طبق آخرین اعلام معاونت مسکن و ساختمان، در مجموع در طرح نهضت ملی مسکن، ۵ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۶۶ نفر نام‌نویسی کردند که از این تعداد ۳ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۱۵۳ نفر حائز شرایط اولیه (فرم ج سبز، نداشتن سابقه مالکیت و عدم استفاده از تسهیلات دولتی) شدند. این در حالی است که برخی از متقاضیان نسبت به رد درخواست خود در سامانه مسکن ملی معترض هستند و می‌گویند از هیچ سابقه مالکیت برخوردار نیستند و تاکنون از تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌اند، اما درخواستشان در سامانه مسکن ملی رد شده است. به همین منظور خبرنگار «جوان آنلاین» با خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفتگو کرده است تا علت رد درخواست این متقاضیان را جویا شود و راه حلی برای این مسئله پیدا کند.

جوان آنلاین: علت رد درخواست برخی از متقاضیان مسکن ملی چیست؟ چرا با وجود اینکه این افراد از تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌اند و سابقه مالکیت هم ندارند، درخواستشان رد شده است؟

بار‌ها اعلام کردیم که متقاضیان مسکن ملی در تهران، مجاز به انتخاب شهر‌های رودهن، بومهن و پردیس نیستند، اما برخی از این متقاضیان هنگام ثبت نام این شهر‌ها را انتخاب کرده‌اند. به همین دلیل درخواست آن‌ها رد شده است.

جوان آنلاین: این متقاضیان باید چه کار کنند؟

این دسته از متقاضیان تا آخر اردیبهشت ماه فرصت داشتند تا ویرایش انجام دهند، اما این کار را نکردند.
جوان آنلاین: در تمام مدت ثبت نام متقاضیان مسکن ملی، امکان ویرایش شهر درخواستی وجود نداشته است، به همین علت بسیاری از متقاضیان مسکن ملی در تهران سردرگم شده بودند.

چندین بار اعلام کردیم که آن دسته از متقاضیان مسکن ملی که شهر‌های شمال شرق تهران را انتخاب کرده‌اند، انصراف دهند و مجدد در شهر‌های مجازی که اعلام کرده‌ایم ثبت نام کنند. متقاضیان زیادی نیز این کار را کرده‌اند و مجدد ثبت نامشان را انجام داده اند. عجیب است که برخی از متقاضیان نتوانسته اند یا ندانسته اند که مجدد ثبت نامشان را انجام دهند.

در حال حاضر نیز فرصت ثبت نام مجدد این متقاضیان تمام شده است و باید منتظر بمانند تا سامانه به آن‌ها امکان انصراف و ثبت نام مجدد را بدهد.

جوان آنلاین: چه زمانی امکان مجدد ثبت نام برای متقاضیان رد شده مسکن ملی فراهم می‌شود؟

هنوز معلوم نیست. احتمالا در هفته‌های آتی امکان ثبت نام فراهم شود.

جوان آنلاین: اینکه متقاضیان مسکن ملی در تهران مجاز به انتخاب چند شهر نبودند، اما امکان انتخاب آن شهر‌ها را داشتند، خطای سامانه‌ای محسوب می‌شود. چرا اصلا سامانه مسکن ملی به آن‌ها اجازه انتخاب شهر‌های غیرمجاز را داد و بعد آن‌ها را حذف کرد؟

این طراحی سامانه بوده است و مربوط به ما نمی‌شود. وظیفه ما اعلام این خبر بود که ساکنان تهران مجاز به انتخاب ۵ شهر هستند و این کار هم انجام شد.

جوان آنلاین: این ۵ شهر کدام شهر‌ها بودند؟

پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط‌کریم شهر‌های مجاز برای انتخاب متقاضیان مسکن ملی در تهران بوده است.

جوان آنلاین: برخی از متقاضیان مسکن ملی در تهران می‌گویند که با وجود رد درخواست آنها، پیامی برایشان در سامانه آمده که در آن نوشته شده: «در صورتی که فرم ج شما (متقاضی و یا همسر) قرمز است؛ برای مشخص کردن وضعیت خود با در دست داشتن مدارک هویتی خود و همسرتان، به متولی پالایش اطلاعات مربوطه (در صورتی که شهر محل درخواست مسکن شما، شهر جدید است به دفاتر شرکت عمران شهر جدید مربوطه و در غیر این صورت به اداره کل راه و شهرسازی استان محل درخواست مسکن) مراجعه نمایید.»

اگر برای برخی از متقاضیان چنین پیامی در سامانه آمده است، می‌توانند به صورت حضوری به مراکز اعلام شده، بروند و شهر درخواستی جدیدشان را به صورت فیزیکی در سامانه ثبت کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار