حمایت اعضای فراکسیون راهبردی از ورزش
کد خبر: 1088921
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZHF
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
علیرضا دبیر خواستار ۵ برابر شدن بودجه فدراسیون‌ها شد
اشرف رامین

جلسه اعضای فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در وزارت ورزش برگزار شد و اعضای این فراکسیون بر حمایت از ورزش تأکید کردند. نمایندگان فراکسیون راهبردی، دوشنبه شب به خیابان سئول رفتند و در جلسه‌ای که در آن حمید سجادی، معاونانش، برخی از نمایندگان و نماینده رؤسای فدراسیون‌ها حضور داشتند، در مورد شرایط و برنامه‌های این روز‌های ورزش کشور بحث شد و «دیپلماسی ورزشی» مورد تأکید قرار گرفت. اعضای فراکسیون راهبردی همچنین پس از شنیدن برنامه‌های تیم‌ملی فوتبال در مسیر جام‌جهانی، پیراهن تیم‌ملی را به نشانه اعلام همبستگی با تیم‌ملی امضا کردند.
آغاز تعاملات
وزیر ورزش از برگزاری این جلسه ابراز رضایت کرد. حمید سجادی با اشاره به نکات مثبت ارائه شده، این جلسه را آغاز تعاملات هرچه بیشتر مجلس و وزارتخانه خواند: «این جلسه آغاز تعاملات بیشتر مجموعه ورزش و جوانان با فراکسیون‌های تخصصی از جمله فراکسیون فرهنگی، اجتماعی و راهبری و نقطه عطفی برای همکاری بیشتر با هدف مدیریت بهتر و تسریع در برنامه‌های توسعه‌ای است. اعضای فراکسیون راهبردی روی دیپلماسی ورزشی تأکید داشتند و این موضوع را یکی از دغدغه‌های ورزش کشور می‌دانم. در داخل کشور ۲۳۵گونه ورزش را مدیریت می‌کنیم و در دنیا بیش از ۲ هزار سازمان بین‌المللی وجود دارد که در حوزه ورزش کار می‌کند. هم‌اکنون حدود ۴۳۰ کرسی بین‌المللی توسط حدود ۳۶۰ نفر برای کشورمان به دست آمده است، اما تنها کسب این جایگاه‌های بین‌المللی مهم نیست، بلکه باید بررسی کنیم چنین کرسی‌هایی چه دستاورد و چه خروجی برای ورزش کشورمان دارد.»
نقش ورزش در سلامت جامعه
حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی از وزارت ورزش خواست تا شعار سال را مورد توجه قرار دهد. رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع اظهار داشت: «با توجه به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین نامگذاری شده است، در حوزه ورزش باید شاهد نقش دانش‌بنیان و تأثیرگذاری آن باشیم. در جهان امروز هر موفقیتی که در ورزش بخواهیم به دست آوریم، اگر بدون دانش و بهره‌گیری از تکنولوژی برتر باشد به دست نمی‌آید. پس لازم است در این خصوص هم وزارت ورزش و جوانان و هم ما در مجلس به این مهم توجه ویژه داشته باشیم که چگونه برنامه‌های متکی بر دانش‌ها و فناوری‌های جدید می‌تواند عرصه ورزش ما را ارتقا دهد و بالا ببرد.»
میرتاج‌الدینی در مورد نقش ورزش در کاهش آسیب‌های ورزشی گفت: «هرچه ما در حوزه ورزش تلاش و حمایت کنیم و برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم، همان مقدار از آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاسته می‌شود. سلامت، پویایی و نشاط جامعه در گرو حمایت از برنامه‌های ورزشی است. این جمله مبالغه نیست که هر تعداد باشگاه‌های ورزشی و برنامه‌های ورزشی در جامعه بیشتر شود، همان مقدار مراجعه به بیمارستان‌ها، مراکز ترک اعتیاد و ندامتگاه‌ها کمتر خواهد شد. پس باید یک حرکت همه‌جانبه در حمایت از ورزش داشته باشیم. امروز یکی از نیاز‌های اصلی جامعه این است که در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف بتوانیم برنامه‌های مختلف ورزش و جوانان را پشتیبانی کنیم.»
درخواست افزایش بودجه
رئیس فدراسیون کشتی ضمن تشریح مشکلات مالی ورزش خواهان افزایش بودجه شد. علیرضا دبیر در جلسه فوق به عنوان نماینده فدراسیون‌ها حضور داشت و درخواست اهالی ورزش را مطرح کرد: «از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمک‌های وزارت ورزش و جوانان قدردانی می‌کنم، اما نکته مهم این است که ورزش رابطه مستقیمی با اقتصاد دارد و به هر اندازه که در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم به همان اندازه در نتایج تیم‌های ما در میادین ورزشی تأثیر مستقیم دارد. ما و تمامی فدراسیون‌های ورزشی نزدیک به ۷۰ درصد از مخارج‌مان با ارز خارجی است. در واقع افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی بودجه ورزش، پاسخگوی نیاز‌های ما نیست و این بودجه حداقل نیاز به افزایش پنج برابری دارد. یک نکته دیگر اینکه اکثر برنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی تا شهریورماه است و اگر بودجه فدراسیون‌ها حداکثر تا تیرماه داده شود، می‌توانند برگزاری اردو‌ها و اعزام تیم‌ها به مسابقات برون‌مرزی را به صورت بهتری انجام دهند. خرج کردن در ورزش هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است. کشتی، ورزش ملی و اول کشور است و باید بگویم ما ۱۱۲ قهرمان جهان و المپیک داریم که این عزیزان نزدیک به ۳۰۰ مدال جهانی و المپیک را برای ورزش کشور به ارمغان آورده‌اند. کشتی، نگین ورزش ایران است و ما هر چقدر به این ورزش رسیدگی کنیم، نتایج آن را در رقابت‌های المپیک، جهانی و بین‌المللی می‌بینیم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار