اعتراض هرمزگانی‌ها به مافیای ساحل خواری
کد خبر: 1088490
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZAI
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
مردم کوشکنار هرمزگان با تشکیل یک زنجیره انسانی به صورت نمادین، اعتراض خود را به مافیای ساحل خواری نشان دادند؛ و دانش آموز رفسنجانی یک قرقاول را به اداره محیط زیست تحویل داد تا بعد از تیمار در زیستگاهش رهاسازی شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پس از تعطیلات چند روزه عید فطر و اتمام ماه مبارک رمضان گروه‌های مردمی و داوطلبانه با ادامه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود تلاش کردند با برگزاری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در حوزه‌های مختلف زیست محیطی و منابع طبیعی، مردم و دوستداران محیط زیست به ویژه دانش آموزان که آینده کشور هستند را با خود همراه کنند تا بیش از پیش احساس مسئولیت کرده و در حفظ و نگهداری از محیط زیست و منابع طبیعی که میراثی ملی است تلاش کنند. ما نیز همچون گذشته تلاش کردیم در قرار سبز هفتگی خود با انتشار و پوشش رسانه‌ای این فعالیت ها، حمایت خود را از گروه‌های مردمی و داوطلبانه اعلام کنیم.

استقبال از روز جهانی زمین با آموزش‌های محیط زیستی در لنگرود

جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود به مناسبت روز جهانی زمین، برنامه‌های آموزشی مختلف با موضوعات محیط زیستی را در مدارس شهید علی پور، امیری و نیکوکار شهر شلمان در استان گیلان برگزار کرد.

پاکسازی زباله‌های تالاب پیرسلمان اسدآباد توسط دانش آموزان روستای لک لک

دانش آموزان روستای لک لک شهرستان اسدآباد با مشارکت جوامع محلی و یکی از شرکت‌های علاقه‌مند به محیط زیست، حاشیه تالاب پیرسلمان در استان همدان را از زباله پاکسازی کردند.

آیین کاشت درخت یادبود به مناسبت روز زمین پاک در کرمانشاه

آیین کاشت درخت یادبود به مناسبت روز زمین پاک، با حضور جمعی از گروه‌ها و فعالان محیط زیستی، اهالی دوستدار طبیعت و تعدادی از مدیران شهری، در بوستان شهرک صدرای کرمانشاه برگزار و شرکت کنندگان با کاشت درختی به یاد عزیزان خود، این روز را گرامی داشتند.

تشکیل زنجیره انسانی در کوشکنار علیه مافیای ساحل خواری هرمزگان

مردم سبزاندیش کوشکنار در استان هرمزگان در برنامه‌ای که به مناسبت روز جهانی زمین برگزار می‌شد، علاوه بر پاکسازی زباله‌های سواحل، با تشکیل یک زنجیره انسانی به صورت نمادین، اعتراض خود را به مافیای ساحل خواری نشان دادند.

دوستداران محیط زیست در روستای مارگون استان فارس

دوستداران محیط زیست و نمایندگان تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد فارس ضمن حضور در روستای مارگون شهرستان سپیدان، توقف اجرای طرح انتقال آب به اراضی شیبدار این شهرستان را خواستار شده و همچنین به مناسبت روز جهانی زمین برنامه پاکسازی زباله در آبشار مارگون را نیز برگزار کردند.

دومین مراسم روز زمین پاک انجمن بوم بانان گیل و دیلم پویا لاهیجان

دومین مراسم انجمن بوم بانان گیل و دیلم به بهانه روز زمین پاک در شهرستان لاهیجان برگزار و بخشی از حاشیه تالاب سوستان در استان گیلان از زباله پاکسازی شد.

همایش پاکسازی ساحل غدیر بندرعباس در هفته زمین پاک

همایش پاکسازی ساحل پارک غدیر بندر عباس در هفته زمین پاک به همت سمن‌های فعال زیست محیطی و با حضور مدیران استانی و شهری و همچنین جوامع محلی برگزار و نوار ساحلی این منطقه در استان هرمزگان از زباله پاکسازی شد.

مراسم پاکسازی طبیعت و پویش نه به ته سیگار در دهکده تفریحی باغستان البرز

به مناسبت هفته زمین پاک مراسم پاکسازی طبیعت از زباله و پویش ملی و مردمی نه به ته سیگار با حضور تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد، مسئولین استان البرز و شهروندان شهرستان کرج در دهکده تفریحی باغستان برگزار شد.

جلسه مجمع خیرین منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان سروستان

جلسه مجمع خیرین منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان سروستان با حضور تعدادی از مسئولین این شهرستان، اعضای خیرین سلامت و جمعی از طبیعت دوستان با هدف احیا و حفاظت هر چه بیشتر از طبیعت برگزار شد.

پاکسازی بخشی از حاشیه جنوبی تالاب بختگان روستای دستجرد استان فارس

اعضای گروه مردمی دیده‌بان استهبان با کمک تعدادی از دوستداران محیط زیست، به مناسب هفته ملی زمین پاک، بخشی از حاشیه جنوبی تالاب بختگان در روستای دستجرد استان فارس را پاکسازی کردند.

برگزاری دوره آموزش آشنایی با حفاظت از محیط زیست در لالی استان خوزستان

انجمن همیاران محیط زیست شهرستان مسجد سلیمان با همکاری اداره محیط زیست شهرستان لالی استان خوزستان به مناسبت روز جهانی زمین پاک، دوره آموزشی با عنوان اهمیت حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را در مدرسه روستایی حاج محسن رضایی برگزار کردند.

نهال‌کاری پارک سرکان علیا استان خوزستان

با همکاری مشترک مؤسسه سبزگامان دیار بلوط و بابونه ایذه، دهیاری روستای سرکان علیا و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه، ۶۰ اصله نهال از گونه‌های مختلف مثمر و زینتی در راستای تأمین فضای سبز پارک سرکان علیا استان خوزستان کاشته شد.

کارگاه آموزشی محیط زیستی ویژه والدین در شهرکرد

به همت تعدادی از گروه‌های مردمی و با همکاری ادارات محیط زیست و آموزش و پرورش شهرکرد، کارگاه آموزش زیست محیطی برای والدین دانش‌آموزان مدرسه میعاد این شهرستان در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

برگزاری دوره آموزشی یک ساعت با محیط بان در مهاباد

با تلاش فعالین محیط زیستی و به منظور آشنایی هرچه بیشتر مردم با مسائل زیست محیطی به ویژه وظایف محیط بانان، طرح یک ساعت با محیط بان با حضور تعدادی از کارشناسان و مدیران در مدرسه‌ی روستای قوپی باباعلی و قجی آباد شهرستان مهاباد استان آذربایجان غربی برگزار شد.

برگزاری دوره آموزشی دانستنی‌های تالاب برای دانش آموزان اراک

با همکاری گروه‌های فعال محیط زیستی و مسئولین شهرستان اراک، دوره آموزشی «دانستنی‌های تالاب» به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با اهمیت حفظ تالاب‌ها به خصوص تالاب میقان، به صورت مستمر در مدارس این شهرستان از استان مرکزی برگزار می‌شود.

برگزاری برنامه پاکسازی توسط دانش آموزان در سنندج

دانش آموزان ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج استان کردستان، با استفاده از نکاتی که توسط گروه‌های فعال محیط زیستی به آن‌ها آموزش داده شده بود، اطراف مدرسه خود و همچنین دامنه کوه همجوار را از زباله پاکسازی کردند.

برگزاری دوره آموزش محیط زیستی در مرودشت

با هماهنگی انجمن‌های دوستدار محیط زیست و به مناسبت هفته زمین پاک، کلاس آموزش محیط زیستی توسط کارشناسان در مدرسه ارشاد مرودشت استان فارس برگزار شد.

پاکسازی تفرجگاه روستای گردشگری رودبال از زباله استان فارس

به همت خانواده طبیعت بانان وصال فیروزآباد و با حضور تعدادی از دوستداران محیط زیست، تفرجگاه روستای گردشگری رودبال در استان فارس از زباله پاکسازی شد.

اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در بندرعباس

با تلاش فعالین محیط زیستی استان هرمزگان و در راستای اجرای طرح یک ساعت با محیط بان، ۱۱۹ دانش آموز به همراه معلمان خود در دبستان پسرانه مهر معلم بندرعباس، با مباحث مختلف زیست محیطی به ویژه وظایف محیط بانان آشنا شدند.

برگزاری دوره آموزشی دانستنی‌های تالاب در ازنا

در دوره آموزشی "دانستنی‌های تالاب" که به همت تعدادی از گروه‌های فعال محیط زیستی استان لرستان برگزار میشد، دانش آموزان شهرستان ازنا با اهمیت و تاثیرات تالاب‌ها و همچنین چگونگی حفظ و حراست از آن آشنا شدند.

برگزاری کلاس آموزش محیط زیست و مدیریت پسماند در رشت

به پیشنهاد گروه‌های فعال محیط زیستی استان گیلان و همزمان با هفته سلامت و همچنین به منظور اشاعه فرهنگ و ارتقاء سواد زیست محیطی، کلاس آموزش مدیریت پسماند برای دانش آموزان مدرسه استعداد‌های درخشان میرزا کوچک ناحیه ۲ شهرستان رشت برگزار شد.

اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در رفسنجان

با تلاش فعالین محیط زیستی استان کرمان، طرح یک ساعت با محیط بان به منظور فرهنگ سازی، حفظ و حراست از محیط زیست، با حضور ۱۰۰ دانش آموز در مدرسه شهید حسن پورغلامعلی رفسنجان اجرا شد.

پاکسازی ساحل قوروچای و داش‌باخچا در شهرستان باروق استان آذربایجان غربی

اهالی دوستدار طبیعت و محیط زیست روستای قطار از توابع شهرستان باروق استان آذربایجان غربی در یک اقدام خودجوش، بخشی از ساحل قوروچای و داش باخچا را از وجود زباله پاکسازی کردند.

تحویل یه قطعه پرنده قرقاول توسط دانش آموز رفسنجانی

با راهنمایی و هماهنگی دوستداران طبیعت شهرستان رفسنجان استان کرمان، یک قطعه قرقاول توسط دانش آموز پایه اول ابتدایی مدرسه فرهنگیان به اداره محیط زیست تحویل داده شد تا بعد از تیمار و بررسی وضعیت سلامت در زیستگاهش رهاسازی شود.

پاکسازی و توزیع نهال در شادگان خوزستان

با تلاش گروه‌های مردمی و محیط زیستی استان خوزستان۲۵۰۰ اصله نهال مثمر بین دانش آموزان و دیگر شهروندان شهرستان شادگان توزیع و همچنین به همت دانش آموزان و معلمان مدرسه‌ی میراب ۴ در روستای صراخیه، تالاب شادگان از زباله پاکسازی شد.

برگزاری کلاس آموزش محیط زیستی در خنجشت فارس

به مناسب هفته سلامت و با همکاری انجمن دوستداران زاگرس سبز اقلید و سرحد استان فارس و شبکه بهداشت، کلاس آموزشی تحت عنوان مدیریت پسماند، مضرات پلاستیک و سموم شیمیایی مزارع کشاورزی با حضور ۲۰ نفر از بهره برداران در مرکز جهاد کشاورزی روستای خنجشت استان فارس برگزار شد.

محیط زیست موضوع اولین روز کارگاه‌های آموزش شهروندی زاهدان

با همکاری انجمن‌های محیط زیستی و در اولین روز افتتاحیه طرح هفته‌های آموزش شهروندی، نخستین کارگاه آموزشی محیط زیستی با محوریت مدیریت پسماند ویژه مادران حاشیه شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان در محل فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.

رهاسازی پرنده سبز قبا و سارگپه در اردبیل

دو بال پرنده شامل گونه سبز قبا و سارگپه که به علت مصدومیت جزئی توسط دوستداران حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل تحویل داده شده بودند پس از تیمار و مراقبت‌های لازم، در زیستگاه اصلی خود رهاسازی شدند.

جشنواره ویژه کودکان حاشیه تالاب هامون با اهداف زیست محیطی

با همکاری گروه‌های زیست محیطی، اداره محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان، جشنواره ویژه کودکان شهرستان‌های حاشیه تالاب هامون با هدف رشد دانش و شناخت وضعیت تالاب و همچنین زمینه سازی زیرساخت‌های مشارکتی، برگزار شد.

برگزاری همایش بزرگ پسماند در کرمان

به پیشنهاد گروه‌های فعال محیط زیستی استان کرمان و با توجه به نقش مردم، مسئولین و تشکل‌ها در مدیریت پسماند و همچنین به منظور ارتقاء سواد زیست محیطی مسئولین و تشکل‌های محیط زیستی، همایش بزرگ پسماند در شهرستان‌های کهنوج و کرمان برگزار شد.

بازگشت یک بهله سنقر تالابی به طبیعت لرستان

با تلاش و پیگیری دوستداران محیط زیست لرستان، یک بهله سنقر تالابی مصدوم که به مرکز قرنطینه این استان تحویل داده شد بود، پس از تیمار و بهبودی کامل به دامان طبیعت بازگشت.

توسعه سواد زیست محیطی مدارس شهرستان بم

با تلاش فعالین محیط زیستی استان کرمان، طرح یک ساعت با محیط بان به منظور ارتقای سطح آگاهی محیط زیستی دانش آموزان، آشنایی با وظایف محیط بانی و شناخت مناطق حفاظت شده، به صورت مستمر در مدارس شهرستان بم در حال اجرا است.

مهار آتش سوزی جنگل کهور فاریاب

آتش‌سوزی جنگل کهور پناهگاه حیات وحش مهروئیه شهرستان فاریاب که در روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه دچار حریق شده بود، به همت گروه‌های مردمی و علاقه‌مند به طبیعت، نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین با همکاری مردم محلی و ادارات این شهرستان در استان کرمان مهار شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار