بازگشت محدودیت‌ها در صورت شدت اُمیکرون
کد خبر: 1077067
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WC3
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
وزیر کشور تاکید کرد
وزیر کشور تاکید کرد: اگر شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و اُمیکرون شدت پیدا کند، بی‌تردید محدودیت‌ها باز می‌گردد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز سه شنبه موضوعات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نخست، اُمیکرون و شدت شیوع آن بررسی شد و در همین راستا تاکید شد رعایت مقررات بهداشتی مورد توجه قرار گیرد. بی تردید اگر در رعایت این مورد کوتاهی کنیم شیوع اُمیکرون و افزایش بستری‌ها دردسرساز خواهد شد.

وی افزود: از همه شهروندان درخواست می‌کنیم به شدت مراقبت‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند. مدیریت هوشمند وجود دارد، اما عادی سازی اوضاع نباید انجام شود لذا همه مراکز درگیر که تجمع در آن وجود دارد همچون تالار‌های غذاخوری، مراکز حمل و نقل عمومی، آموزشی و... باید رعایت کنند، البته یکی از آن‌ها زدن واکسن است واکسن دُز دوم تکمیل شود و دُز سوم را دنبال کنیم. متأسفانه براساس گزارش‌ها تزریق دُز سوم ۱۷ درصد اعلام شده است که باید افزایش پیدا کند چرا که ایمنی بیشتر و اطمینان بخشی را ایجاد می‌کند.

وحیدی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: مراکز آموزشی غیر از کلاس‌های درس که حضوری شدن آن‌ها پیگیری می‌شود. برنامه‌های فوق برنامه را که نیاز به تجمع دارد به زمان دیگری موکل کند. در حقیقت سایر اجتماع‌هایی که نیاز به دورهمی دانشجویان و دانش اموزان دارند باید به وقت دیگری موکل شود. همچنین در مورد تالار‌ها حتما باید قوانین فاصله اجتماعی پیش بینی شده رعایت شود.

وی ادامه داد: در مورد سفر‌های خارجی موضوع همچنان پیگیری می‌شود؛ لذا افرادی که وارد کشور می‌شوند باید تاییدیه بهد اشتی، تزریق واکسن و گواهی پی سی آر منفی باید داشته باشند که مقرر شد هلال احمر مراکز معتبر اخذ گواهی "پی سی آر" را اعلام کند و وزارت راه و شهرسازی به ایرلاین‌ها اعلام کند تاییدیه‌های معتبر د ر مورد تست‌های پی سی آر از این مراکز اخذ شود.

وزیر کشور در خصوص مترو نیز گفت: باید سازوکار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد در مدیریت هوشمند افرادی که از قبل بلیت تهیه می‌کنند حتما باید واکسن زده باشند و برای جلوگیری از معطل شدن در مترو شهروندان این موارد را رعایت کنند.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در این جلسه بحث‌های آموزشی مرور شد افزود: ۵ مرحله مدیریت هوشمند تاکنون اعمال شده و همه مراحل دنبال می‌شود. در مورد حمل و نقل برون شهری ۲۷۰۰ شرکت وجود دارد که باید به سامانه هوشمند متصل شوند و این کار گام به گام انجام می‌شود همچنین ۷ هزار آزمایشگاه نیز ظرف دو هفته آینده باید به سامانه هوشمند متصل شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص بازگشت محدودیت‌ها در صورت افزایش شهر‌های قرمز و نارنجی در رنگ بندی کرونایی گفت: بی تردید این اتفاق خواهد افتاد اگر تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز در کشور بیشتر شود. فعلا یک شهر نارنجی داریم که اگر رعایت نشود و اُمیکرون شدت پیدا کند محدودیت‌ها برمی گردد لذا رعایت دقیق پروتکل‌ها باید به گونه‌ای باشد که نیاز به بازگشت محدودیت‌های سابق نداشته باشیم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار