آتش سوزی مرگبار در مسافرخانه قدیمی
کد خبر: 1077002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WB0
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

حادثه آتش‌سوزی در یکی از مسافرخانه‌های قدیمی حوالی میدان راه‌آهن که روز گذشته اتفاق افتاد یک‌کشته و دو زخمی برجای گذاشت.
به گزارش «جوان»، ساعت‌۸:۵۵ روز گذشته حادثه آتش‌سوزی در مسافرخانه‌ای حوالی میدان راه‌آهن اتفاق افتاد. لحظاتی بعد از آن بود که آتش‌نشانان پنج ایستگاه در محل حاضر شدند. بررسی‌ها نشان داد که محل آتش‌سوزی مسافرخانه دو طبقه با بیش از ۵۰‌اتاق می‌باشد که زمان حادثه ۳۰ نفر مسافر و خدمه در آنجا حضور داشتند.
جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی گفت: «با حضور به موقع همکارانمان در محل، ۲۰‌نفر از حاضران در این حادثه با استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی از محل سالم و سلامت خارج شدند.» او در ادامه گفت: «مهمانپذیر دارای یک طبقه همکف و دو طبقه روی آن بود. همچنین ۵۰ اتاق هم داشت که در اثر این حادثه ۴۰‌اتاق، راهرو‌ها و مدارک مسافران دچار سوختگی شد. کانون اصلی آتش‌سوزی در طبقه دوم مسافرخانه بود که با سرایت شعله‌های آتش به ۱۰ تا ۱۵ اتاق همجوار، موجب گستردگی آتش‌سوزی و شدت حرارت نیز باعث تخریب دیوار و سقف‌های شیروانی محل شده‌بود.»
ملکی درباره کشف جسد سوخته مرد میانسال هم گفت: «این تخریب که باعث سخت و پیچیده شدن کار عملیات شده‌بود، اما حین مهار آتش بود که مرد میانسالی از بین شعله‌های آتش بیرون آورده شد، اما بعد از بررسی‌های لازم مشخص شد آن مرد بر اثر سوختگی شدید فوت کرده است. در ادامه عملیات همچنین فرد دیگری به دلیل سوختگی شدید به همراه مجروح دیگر در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.»
وی درباره تلاش مردمی قبل از رسیدن مأموران آتش‌نشانی که موفق به نجات جان ۱۰‌نفر از حاضران در این حادثه شده‌بود، گفت: «قبل از حضور مأموران آتش نشانی، ۱۰‌نفر از حاضران در حادثه، به کمک افرادی که در گاراژ پشتی مسافرخانه بودند، با گذاشتن نردبان و شکستن شیشه‌های مسافرخانه نجات پیدا کرده‌بودند.»
با کشف جسد سوخته مرد میانسال ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی در محل حاضر شد.
در روند بررسی‌ها و تشخیص هویت مشخص شد متوفی مسافر شهرستان بوده و در یکی از اتاق‌های طبقه‌دوم مسافرخانه ساکن بوده است. به دستور بازپرس ویژه قتل تحقیقات با بازبینی دوربین‌های مدار بسته برای بررسی علت دقیق حادثه آتش‌سوزی ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار