آخرین آمار ویروس کرونا در جهان
کد خبر: 1075697
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vpx
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۳ میلیون و ۵۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۵ هزار و ۳۴۰ نفر جان خود را از دست دادند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۴۲۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۳۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۶۲ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۸۰۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۲۹ هزار و ۲۰۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶۴ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۰۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۶۶ هزار و ۸۹۱ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۴۷ هزار و ۴۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۶ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۲۷ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۵ هزار و ۳۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸۸ هزار و ۴۶۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۶۰۶ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۲۰ هزار و ۴۱۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۴ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۳۸، ۱۲ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۹۸۲، ۱۰ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۵۰، ۱۰ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۷۶ و ۷ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایتالیا با ۷ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۳۶۷ مبتلا و اسپانیا نیز با ۷ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۶۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۲ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۹۰، ۳۴ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۳۶۱ و ۲۱ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۸۳۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار