افزایش وام ازدواج بدون همراهی بانک‌ها بی‌نتیجه است
کد خبر: 1075455
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vm3
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به افزایش وام ازدواج
ولی اسماعیلی، نماینده مجلس در برنامه‌ای تلویزیونی در خصوص افزایش وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ اعلام داشت: «۱۵۰ میلیون برای زوج و ۱۵۰ میلیون برای زوجه (جمعاً ۳۰۰ میلیون) و برای تشویق جوانان به ازدواج، ۱۰۰ میلیون برای دختران زیر ۲۳ سال و ۱۰۰ میلیون برای پسر‌های زیر ۲۵ سال مازاد بر ۱۵۰میلیون با بازپرداخت ۱۰ساله در نظر گرفته شده است.»

ولی اسماعیلی، نماینده مجلس در برنامه‌ای تلویزیونی در خصوص افزایش وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ اعلام داشت: «۱۵۰ میلیون برای زوج و ۱۵۰ میلیون برای زوجه (جمعاً ۳۰۰ میلیون) و برای تشویق جوانان به ازدواج، ۱۰۰ میلیون برای دختران زیر ۲۳ سال و ۱۰۰ میلیون برای پسر‌های زیر ۲۵ سال مازاد بر ۱۵۰میلیون با بازپرداخت ۱۰ساله در نظر گرفته شده است.» کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن استقبال از افزایش وام ازدواج از سختی‌های دریافت وام ازدواج و عدم همراهی بانک‌ها نوشتند. برخی کاربران نیز معتقد بودند حتی این مبلغ از وام هم نمی‌تواند مشکل ازدواج جوانان را با هزینه‌های سرسام‌آور امروز حل کند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را می‌خوانید.
مجید میرزایی:
دختر ۲۰ساله رفته بانک گفته من اومدم ۱۰۰ میلیون وام ازدواج بگیرم، چون زیر ۲۳ سال هستم. بانک هم گفته علاوه بر سفته و دو تا ضامن و... شما باید شاغل باشی وگرنه وام نمیدیم! برای وام ازدواج مجلس و دولت هیچ کاره‌اند، کت، تن رئیس شعب بانکه! تا وقتی هم نظارت نباشه این قلدری‌ها ادامه داره.

احمد پورزمان:
بانک مرکزی برای وام ازدواج گفته وثایق باید مطابق قانون باشه، اما عمده بانک‌ها دوتا ضامن رسمی و چک یا سفته ۱۵۰ میلیونی از زوج‌ها میخوان که این خلاف قانونه. این یعنی قانونگذاری در اتاق‌ها و سالن‌های جلسات نتونسته مشکل کف میدون جوون‌ها رو حل کنه.

محمدصادق عبداللهی:
افزایش وام ازدواج یک چیز است؛ توانایی بانک برای پرداخت یک چیز و توانایی زوجین برای بازپرداخت اقساط سنگین و طولانی چیز دیگر! مثلاً محل پرداخت وام‌ها، قرض‌الحسنه‌های جاری مردم در بانک‌هاست؛ چند درصد از مردم پولشان در حساب قرض‌الحسنه است؟ لذا صِرف افزایش عدد وام ازدواج، کار راه بینداز نیست.

سهیل جعفری:
گفتن که برای سال بعد، ضامن کارمند از وام ازدواج حذف میشه، ولی به شخصه، چون تجربه گرفتن این وام رو دارم باید بگم که هر بانکی ساز خودش رو میزنه و وام گیرنده فقط سرگردان این بانک و اون بانک میشه...

لیندا راسخی:
افزایش وام ازدواج/ حذف ضامن کارمند. وام ازدواج برای هر نفر۱۵۰ میلیون تومن شد؛ دختر‌های زیر ۲۳ سال و پسر‌های زیر ۲۵ سال هم میتونن مازاد بر اون۱۵۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون دیگه هم بگیرن؛ با بازپرداخت ۱۰ساله. اونی که اینا رو تصویب میکنه میدونه با این ارقام فقط میشه یه زندگی نسبتاً فلاکت‌بار رو شروع کرد؟

کاربری با نام «خانم احمدی»:
میگن وام ازدواج قراره بشه ۱۵۰ میلیون، یادش بخیر سه سال پیش با این پول یه واحد آپارتمان میتونستی بخری، اما الان چی؟ بتونی لوازم برقی‌ها رو اونم درجه دو یا سه بخری هنر کردی...

نفیسه سادات موسوی:
یه عالمه مقام مسئول (شامل مسئولان بانک مرکزی) اومدن کمیسیون اجتماعی مجلس جلسه گذاشتن و تهش اعلام کردن این مدل وام ازدواج دادن بانک‌ها قابل قبول نیست! حرفشون درسته‌ها! ولی این رو ما مردم باید بگیم. مسئولان باید احضاری، اخطاری، قانونی، توبیخی و ابلاغی چیزی رو کنن واسه اصلاح این عملکرد!

عرفان رزمی:
مجلس انقلابی که داری وام ازدواج رو افزایش میدی آیا فکر پشتوانه و مشکلات بانکی رو کردی؟ آیا بانک‌ها توان تهیه بودجه لازم برای این میزان هزینه رو دارند یا خیر؟ قراره خلق پول بشه و باز روز از نو روزی از نو؟

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار