فاصله‌گذاری بدون ماسک اثری ندارد
کد خبر: 1071231
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ufv
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، فاصله‌گذاری اجتماعی بدون استفاده از ماسک صورت بی‌معنی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه کمبریج صورت گرفته نشان می‌دهد، فاصله‌گذاری اجتماعی بدون استفاده از ماسک صورت بی‌معنی است.

این مطالعه از مدل سازی کامپیوتری برای اندازه گیری فاصله سفر قطرات از سرفه استفاده کرد؛ پژوهشگران دریافتند ۲ متر فاصله هیچ دفاعی در برابر عفونت احتمالی، حتی در فضای باز ندارد.

طبق داده‌های به دست آمده از این مطالعه، قانون فاصله‌گذاری اجتماعی دو متری که امروزه از هر ده انگلیسی تنها چهار نفر از آن پیروی می‌کنند، ممکن است بی‌معنی باشد، مگر اینکه افراد از ماسک صورت استفاده کنند.

محققان دانشگاه کمبریج دریافتند که یک فرد بدون ماسک مبتلا به کووید، هنوز می‌تواند دیگران را در آن فاصله حتی در خارج از منزل و در فضای باز آلوده کند.

قانون فاصله گذاری اجتماعی دو متری توسط دولت انگلیس در مارس ۲۰۲۰ در اولین قرنطینه اعمال شد، اما تاکید جدی بر استفاده از ماسک صورت نگرفت.

کارشناسان و دولت در ابتدا گفتند که ماسک‌ها می‌توانند بیشتر از فایده ضرر داشته باشند؛ پس از مدتی این توصیه‌ها معکوس شد و استفاده از ماسک صورت در مغازه‌ها و حمل نقل عمومی انگلیس اجباری شد. از آن زمان مطالعات نشان داده‌اند که پوشیدن ماسک می‌تواند در کاهش انتقال بسیار موثر باشد، به خصوص اگر توسط افراد عفونی پوشیده شود.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار