ساختار فسادآفرین با عزل یک مدیر درست نمی‌شود
کد خبر: 1070334
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004URS
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
خطیب نماز جمعه تهران:

با عزل یک مدیر هیچ مسئله‌ای در صنایع بزرگ دولتی و شرکت‌های دولتی و خودروسازی حل نمی‌شود. این ساختار آلوده است، این ساختار فساد آفرین است، این نظام مدیریتی پاسخگو به مسائل کشور نیست.
حجت الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: ما باید در مسیر یک تحول قدم برداریم، باید در مسیر واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی با نظارت و با مدیریت هدایت مدیران عاقل و لایق در بدنه دولت قدم برداریم و بر اعمال و رفتار آن‌ها نظارت دقیق کنیم.
ابوترابی‌فرد افزود:بدون شکل‌گیری نظام سیاسی مقتدر، کارآمد، با حضور و مشارکت آحاد جامعه و مبتنی بر مبانی روشن وحیانی راه برای شکل‌گیری جامعه‌ای که در انتظار انبیای الهی است فراهم نخواهد شد. خطیب جمعه تهران گفت: مهم‌ترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته سالاری است. انتخاب مالک اشتر حکایت از این دارد که در نگاه سیاسی و مدیریتی علی بن ابیطالب (ع) انتخاب مدیران صالح، شایسته، ممتاز، پیشرو، پیشگام اولویت است. وی افزود: نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی باید در چند قاعده حرکت کند، نخست در دست داشتن یک برنامه مدون با تعریف اهداف کلان و ارائه نقشه راه برای دستیابی به اهداف تعریف شده، نظارت، پایش، ارزیابی مستمر برای فاصله نگرفتن از اهداف و نقشه راه تعریف شده و تعهد مدیران و مقامات مسئول در نظام اسلامی به اهداف، نقشه راه برای شکل‌گیری حکمرانی منسجم، کارآمد و دارای بالا‌ترین سطح تأثیر در تحقق اهداف انبیای الهی است. ابوترابی فرد با بیان اینکه مخاطب ما مسئولان نظام، مدیران ارشد، میانی و خرد در نظام اسلامی هستند، گفت: نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر نخستین سند مدونی است که از انبیا و اوصیای او در دست ماست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار