مقاومت سازمان بازرسی در برابر صاحبان زر و زور
کد خبر: 1069585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UFN
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸

رئیس سازمان بازرسی گفت: در حمایت از بازرسان و همکاران سازمان در برابر صاحبان زر و زور قاطع هستیم و اجازه نمی‌دهیم امنیت بازرسان ما در بازرسی و نظارت از سوی صاحبان قدرت تهدید شود.
رئیس سازمان بازرسی در نخستین شورای سراسری سازمان که با حضور مدیران، بازرسان کل و رؤسای مناطق این سازمان برگزار شد، در خصوص حمایت از بازرسان سازمان گفت: در حمایت از بازرسان و همکاران سازمان در برابر صاحبان زر و زور قاطع هستیم و اجازه نمی‌دهیم امنیت بازرسان ما در بازرسی و نظارت از سوی صاحبان قدرت تهدید شود. ذبیح‌الله خدائیان همچنین تصریح کرد: ما تابع محض ولایت هستیم و باید پشت سر مقام معظم رهبری و در چارچوب منویات معظم‌له حرکت کنیم. چراغ راه ما تأکیدات رهبری است و اگر این مشی را انتخاب کنیم از مسیر منحرف نمی‌شویم، اما اگر غیر از این اقدام شود، قطعاً در ادامه راه دچار مشکل خواهیم شد.
وی با تأکید بر رویکرد مسئله‌محوری در بازرسی‌های سازمان گفت: باید مسائل مهم هر حوزه شناسایی و در دستور کار قرار گیرد. اگر یک مسئله و مشکل عمده را برطرف کنیم کلی از مسائل جامعه برطرف می‌شود، اما اگر مسائل جزئی را بررسی کنیم مانند زدن شاخه و برگ درختی است که از ریشه دچار خرابی شده‌است و هیچ تأثیری در سلامت آن ندارد.
خدائیان درباره نظارت الکترونیک هم گفت: بخش اعظم نظارت سازمان بازرسی کل کشور باید سیستمی باشد. در قانون تصریح شده‌است سازمان بازرسی کل کشور باید به تمام بانک‌های اطلاعاتی کشور دسترسی داشته باشد که در این خصوص باید اقدامات لازم صورت پذیرد. وی با اشاره به مأموریت رئیس قوه قضائیه به سازمان بازرسی کل کشور در خصوص بررسی انبار‌های گمرک و سازمان اموال تملیکی کشور افزود: باید بخش‌های مرتبط با این موضوع توجه داشته باشند که یک گزارش جامع و دقیق در این خصوص تهیه شود و همان‌طور که رئیس محترم قوه قضائیه اعلام کرده‌اند بدون ملاحظه، قصور و تقصیر دستگاه‌های اجرایی مشخص و به مراجع ذی‌صلاح منعکس شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره همکاری بخش‌های نظارتی درون دستگاهی، حسابرسان، حراست‌ها با سازمان بازرسی کل کشور گفت: حتماً جلسات مشترکی با مراجع مذکور تشکیل شود و از ظرفیت آن‌ها در چارچوب قانون استفاده شود و چنانچه دستگاهی از وظایف قانونی خود سرپیچی می‌کند، تحت پیگرد قرار بگیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار