جزئیات اجرای «محدودیت هوشمند» از اول آذر اعلام شد
کد خبر: 1069073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U77
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
ممنوعیت فعالیت برای کارمندان واکسن‌نزده
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند اظهار داشت: این طرح از اول آذر ماه اجرایی خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند اظهار داشت: این طرح از اول آذر ماه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات طرح محدودیت‌های هوشمند یادآور شد: شنبه گذشته کلیات و جزئیات طرح یاد شده به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا رسید و مقدمات آن در حال آماده شدن بوده و از روز اول آذر عملیاتی می‌شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به الزامات پنج‌گانه طرح محدودیت‌های هوشمند، خاطرنشان کرد: اولین موضوع مربوط به کارکنان دولت است به طوری که از اول آذر با ابلاغیه سازمان امور اداری و استخدامی همه کارکنان دولت و مؤسسات دولتی موظف هستند تا کارکنانشان با تزریق واکسن در محل کار حاضر شوند.

فرهادی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد کارکنان دولت واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و عده کمی این تزریق را انجام نداده‌اند، خاطرنشان کرد:‌از ابتدای آذر از ورود چنین افرادی به محل کار باید جلوگیری شود و مرخصی بدون حقوق به آن‌ها داده شود در وهله دوم اگر این کار ادامه پیدا کرد به عنوان غیبت محسوب شده و در مرحله سوم افراد به هیأت‌های بدوی تخلف کارکنان دولت برای انفصال از خدمت به مدت یک ماه ارجاع داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه اساس طرح محدودیت‌های هوشمند سامانه و نرم‌افزار‌های مختلف است ابراز داشت: برخی افراد ممکن است گوشی همراه یا گوشی هوشمند نداشته باشند در نتیجه کارت واکسن آن‌ها و QR کدی که روی آن قرار دارد برای ارائه کفایت می‌کند و افراد برای دریافت آن باید به سامانه SALAMAT.GOV.IR وزارت بهداشت مراجعه کرده دریافت واکسن را درج و کد لازم را در گوشی خود ذخیره یا به صورت چاپ کرده ارائه کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات اجرای طرح هوشمند برای اصناف کشور متذکر شد: واحد‌های صنفی، آموزشی، تجاری، مناسبتی و تردد‌های بین‌استانی نیز در این طرح لحاظ شده به شکلی که اصناف به دو گروه تقسیم می‌شوند گروهی که پذیرش دو سویه دارند مانند رستوران‌ها، استخر، مراکز تفریحی، پاساژ‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که ارائه خدمت می‌کنند باید هر دو طرف یعنی مشتری و کارکنان آن‌ها واکسینه شده باشند.

فرهادی افزود: بقیه واحد‌ها نیز باید کارکنان آن‌ها واکسینه شده باشند مانند نانوایی‌ها که شاغلین آن‌ها باید واکسینه شده، اما این قانون برای خریداران گذاشته نشده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های طرح هوشمند در حوزه تردد بین‌استانی تصریح کرد: مقرر شده اولاً ممنوعیت برای کسانی که واکسن تزریق نکرده‌اند کماکان در شهر‌های وضعیت قرمز و نارنجی وجود داشته باشد، اما آن‌هایی که واکسن را تزریق کرده‌اند می‌توانند به سامانه وزارت بهداشت واردشده و کدی را که در آن وجود دارد وارد کرده ضمن اینکه این سامانه به وزارتخانه‌های ارتباطات، کشور و بهداشت متصل بوده و چنین افرادی جریمه نخواهند شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار