دشمنان در یک قرن ۷۱ فتنه و ۳ کودتا به ایران تحمیل کردند
کد خبر: 1068491
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Txj
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
در نشست «نبرد تمدن‌ها» مطرح شد

منوچهر محمدی در نشست «نبرد تمدن‌ها» در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه جنگ ما با نظام سلطه همچنان ادامه دارد و هیچ صلحی به وجود نخواهد آمد، تأکید کرد: یقین بدانید انقلاب اسلامی قدرتمندتر و به ظهور امام زمان (عج) منتهی خواهد شد.
به گزارش فارس، سومین نشست از رویداد تحلیلی- بصیرتی «نبرد تمدن‌ها» به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و با حضور منوچهر محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و مصطفی ملکوتیان، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با موضوع «جهان دوبعدی- بررسی ماهیت و چیستی نظام سلطه» به گفتگو پرداختند.
منوچهر محمدی در ابتدای این نشست گفت: در دوران عمر پربرکت ایران اسلامی، بار‌ها شاهد سنگ‌اندازی‌ها، تحریم‌ها و فتنه‌های دشمنان علیه ملت خود بوده‌ایم، به نحوی که حدود ۱۷ فتنه و توطئه و سه کودتا در طول این یک قرن در ایران رقم زده‌اند که تقریباً آنجایی که رهبری درست صورت گرفته و همت مردمی پشتیبانی می‌کرده، این فتنه‌ها شکست خورده است.
وی در ادامه تأکید کرد: دولت‌های غربی پس از شکست‌های فراوان، ناچار شدند نظریه و دکترین جدیدی تحت عنوان «هزار خنجر» را مطرح کنند، به نحوی که هر چه می‌توانند به انقلاب ما ضربه بزنند، شاید این فتنه‌ها و تلاطم‌ها بتواند این نظام ما را کنار بزند که در آنجا نیز شکست خواهند خوردند.
محمدی افزود: یکی از دلایلی که ما هنوز در این راستا باقی مانده‌ایم و شکست نخورده‌ایم، همان حرکتی است که در راستای اسلام و مکتب اسلامی و مقامت اسلامی اتفاق افتاده است. ما وارد دوره جدیدی از شکل‌گیری قدرت‌های جدید بعد از فروپاشی امریکا خواهیم شد که حدس زده می‌شود، هیچ‌کدام در سر هوای سلطه و استکبار ندارند و به دنبال منافع ملی باشند.
محمدی افزود: جنگ ما با نظام سلطه همچنان ادامه دارد و هیچ صلحی به وجود نخواهد آمد، یقین بدانید انقلاب اسلامی قدرتمندتر و به ظهور امام زمان (عج) منتهی خواهد شد.
راه شکست دشمن
وحدت، صبر و آگاهی است
همچنین مصطفی ملکوتیان در بخشی از این نشست گفت: مبانی استکبارستیزی از دیدگاه حضرت امام (ره) ریشه در تعالیم الهی دارد. اهداف مستکبران جهان جهانخواری، سلطه و غارت جهان است. راه مبارزه موفق در جهان وجود رهبر صالح و شایسته، وحدت، صبر و آگاهی است.
وی در ادامه ابراز داشت: نظام سلطه چهره خاصی دارد. اولین بُعد آن اشغال کشور توسط بیگانگان است و امریکا با همین هدف به دنبال تک‌قطبی ساختن جهان بود ولی مقاومت‌هایی که در برابر این هدف شکل گرفت، مشکلاتی را برای نظام سلطه فراهم کرد.
وی افزود: نشانه‌هایی از فروپاشی اندیشه‌های غرب در خود غرب به وجود آمده که حاکی از افول امریکا در غرب است. از جمله بحران اقتداری که هنوز راهی برای فرار از آن پیدا نکرده‌اند، بحران‌های اقتصادی و فرهنگی نیز به وضوح حاکی از افول غرب است. انقلاب اسلامی ایران، هیچ‌گاه دست از استکبارستیزی برنخواهد داشت و رؤیای دشمن را در این مورد نقش بر آب خواهد کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار