اصلاح چارت سازمانی امور مالی شهرداری تهران
کد خبر: 1068464
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TxI
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از اصلاح چارت سازمانی امور مالی شهرداری و ارتقای جایگاه سازمانی پرسنل این حوزه خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ابوالفضل فلاح در قرار خدمت منطقه ۱۶ تهران، با اشاره به سرعت بخشیدن به فرآیند ممیزی املاک، تصریح کرد: از آنجایی که دقت و کیفیت کار در کنار سرعت انجام آن برایمان حائز اهمیت است، یا بایستی مکانیزم نظارت دقیق تری را طراحی و اجرا کرده و منطقه ۱۶ میتواند به عنوان پایلوت، اجرای کار ممیزی را به همکاران منطقه سپرده و پس از کسب نتیجه مثبت این اقدام، به سایر مناطق نیز تسری یابد.

وی همچنین به موضوع اصلاح چارت سازمانی و سرانه اضافه کاری که از جمله مهمترین دغدغه‌های همکاران حوزه مالی بود، اشاره داشته و افزود: جنس کار امور مالی و رویداد‌های مالی به گونه ایست که حضور فعال و پیگیری‌های مستمر را می‌طلبد لذا اصلاح چارت سازمانی امور مالی در شهرداری و ارتقای جایگاه سازمانی همکاران این حوزه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

براساس گزارش «شهر»، فلاح در ادامه از نظام رصد اموال سخن گفت و افزود: در خصوص برچسب اموال که قابل رصد و ردیابی نیز باشد، آر اف آیدی را پیشنهاد میکنم و اقدامات لازم را هم در این خصوص انجام خواهیم داد.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار