اقدام شجاعانه سپاه در مقابل آمریکا
کد خبر: 1067548
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TiW
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
سردار قریشی مطرح کرد؛
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با تشریح عملیات مقابله قدرتمندانه فرزندان پاسدار ایران در آب‌های جنوبی کشورمان، این اقدام شجاعانه را شکست مفتضحانه دیگری برای آمریکا دانست.

به گزارش جوان از لرستان، سردار سید قاسم قریشی امروز پنج شنبه در مراسم افتتاح مدرسه «کوثر» سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در سخنانی با اشاره به افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی در استان لرستان از سوی سپاه در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: این اقدامات در حالی است که سپاه و بسیج به صورت مستقیم مسئولیتی در زمینه ساخت و ساز، عمران و… ندارد.

وی با اشاره به فعالیت سپاه در حوزه آمادگی دفاعی عنوان کرد: سپاه لرستان و بسیجیان استان در عرصه‌های مختلف و به ویژه در هشت سال دفاع مقدس با دست خالی، کمبود تجهیزات، امکانات و… و با تکیه بر ایمان و غیرت خود به مقابله با استکبار جهانی پرداختند و آن را شکست دادند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: امروز نیز با توجه به تأکیدات رهبری، با تلاش و فعالیت‌های سپاه، کمک خیرین و بسیجیان اقدامات ارزشمندی در استان انجام گرفته است.

سردار قریشی با اشاره به هجوم همه جانبه دشمنان نسبت به ایران اسلامی مانند دفاع مقدس، اقدامات تجزیه طلبانه، فشارهای اقتصادی و… گفت: حضور در صحنه و اقدامات ایثارگرانه فرزندان بسیج و پاسدار در مقابله با اینها جای تقدیر و تشکر دارد و این پیام را به مردم می‌دهد که همان طور که بسیجیان و پاسداران در صحنه‌های مختلف با کمک یکدیگر و هدایت‌های رهبری توانستند بر مشکلات فائق آیند و ضربات سنگینی را بر دشمنان وارد کنند در این بخش هم موفقیت‌های خوبی را خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره کشتی که از دست آمریکایی‌ها از سوی سپاه بیرون کشیده شد، گفت: مدت‌ها است که غربی‌ها، آمریکا و انگلیسی‌ها از نبرد رو در رو ترس و واهمه دارند و می‌دانند که مردم ما در مقابل آنها می‌ایستند، دست به دزدی دریایی و اقدامات شبیه به آن می‌زنند و یکی از این اقدامات چند وقت قبل، تلاش برای توقیف و ربودن کشتی ایرانی از سوی انگلیسی‌ها در کانال سوئز بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه این امر با مقابله قدرتمندانه فرزندان پاسدار کشور و مقابله به مثل غیر قابل مقایسه آنها با شکست مواجه شد گفت: با اقدام شجاعانه ای که انجام شد کشتی کذایی انگلیسی را که تحت اسکورت ناوگان غربی‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بود با شکلی بسیار افتخار آمیز توقیف کردند و به دزدی دریایی انگلیسی‌ها پایان دادند.

سردار قریشی با بیان اینکه این بار آمریکایی‌ها خیلی مفتضحانه تر، کار بسیار زشتی را انجام دادند و با این توهم که در خلیج فارس و نزدیک آب‌های ما به ظاهر نیستند می‌توانند هر کار انجام دهند گفت: اما با اقدام شجاعانه سپاه این نقشه هم نقش بر آب شد و با وجود اینکه ناوگان و… آنها وارد صحنه شد اما نیروهای سپاه با قدرت و شجاعت این کار را انجام دادند.

نقش بر آب شدن نقشه‌های دشمن با حضور مردم در عرصه

وی در ادامه با اشاره به اقتدار و توانمندی‌های امروز ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف گفت: در حوزه‌های سیل، زلزله، مقابله با بیماری کرونا و… اقدامات بسیار ارزشمندی از سوی سپاه و بسیج صورت گرفته است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ایجاد بیش هزار مرکز تجمیعی و هزاران ایستگاه و پایگاه واکسیناسیون از سوی سپاه و بسیج گفت: با وجود شرایط تحریم خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم بر مشکلات فائق آییم و به زودی این ویروس منحوس هم ریشه کن خواهد شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان در مقابل جنایت‌ها، دخالت‌ها و… آمریکا در ایران دست به تظاهرات و اعتراض زدند که به دستور آمریکا و توسط رژیم پهلوی صدها نفر زخمی، مجروح، جانباز و شهید شدند گفت: برای گرامیداشت این شهدای عزیز که با اخلاص تمام به مقابله با رژیم سفاک پهلوی پرداختند این روز را گرامی می‌داریم.

سردار قریشی با اشاره به مناسبت‌های تسخیر لانه جاسوسی، بر آب شدن نقشه‌های دشمنان در این روز و تبعید امام گفت: اینها آغاز بزرگی برای استقامت، ایستادگی و مقاومت مردم ما در مقابل استکبار جهانی بود که رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی که در حوزه محرومیت زدایی انجام می‌گیرد یک نوع مقابله با توطئه‌های آمریکا و استکبار جهانی است گفت: آمریکا همواره با نقشه‌های خود تلاش کرده که عرصه را بر مردم ما تنگ کند که خوشبختانه با حضور شجاعانه مردم ما در عرصه‌های مختلف این توطئه‌ها نقش بر آب شدند.

 

برچسب ها: سپاه ، کشور ، آمادگی دفاعی
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار