توافق برای ایجاد تسهیلات در زمینه‌های مختلف اقتصادی
کد خبر: 1067323
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tet
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
درسفر استاندار خراسان رضوی به افغانستان صورت گرفت،
استاندار خراسان رضوی که به دعوت والی دولت سرپرست افغانستان عازم این کشور شده بود، به ایران بازگشت.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مصوبات سفر استاندار سابق خراسان رضوی به افغانستان و توافقات فی‌مابین طرفین اظهار داشت: هدف اصلی از این سفر پیگیری مصوبات و توافقات میان جمهوری اسلامی ایران و حکومت سرپرست در افغانستان بود که نتایج این سفر موفقیت‌آمیز ارزیابی می‌شود.

یعقوبلی نظری افزود: براساس توافق صورت گرفته هیأت‌های تخصصی و فنی جمهوری اسلامی ایران برای ارزیابی اجرای توافقات ۱۶ ماده‌ای گذشته ظرف یک هفته آینده عازم افغانستان خواهند شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در مورد تسهیل صدور روادید برای شهروندان عزیز افغانستانی نیز توافقاتی صورت گرفت که ادامه این رایزنی‌ها در اسرع وقت با وزارت امور خارجه صورت خواهد پذیرفت و ان‌شاءالله در این زمینه خبرهای خوبی برای مردم عزیز افغانستان منتشر خواهد شد.

نظری با اشاره به تعطیلی بازارچه‌های مرزی میان ایران و افغانستان و لزوم فعال‌سازی این گلوگاه‌های اقتصادی اظهار داشت: در زمینه بازگشایی بازارچه‌های مرزی نیز در این سفر توافقات اولیه صورت پذیرفت و روند اجرایی آن از سوی طرفین به عهده هیأت‌های تخصصی گذاشته شد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن روند اجرایی آن شده و ظرفیت اقتصادی خوبی برای دو کشور به ویژه مرزنشینان عزیز ایجاد گردد.

لازم به ذکر است که پیش از این معتمدیان استاندار سابق خراسان رضوی در سفر به افغانستان به توافقی ۱۶ ماده‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و حکومت سرپرست  در افغانستان به امضا رسیده بود که یعقوبعلی نظری برای اجرایی کردن این مصوبات عمدتا اقتصادی به افغانستان سفر کرده بود.

نظری در این سفر علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با والی جدید ولایت هرات با نمایندگان وزرای اقتصاد، اطلاعات و فرهنگ و ریاست امنیت ملی حکومت سرپرست در افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی