میزان سرمایه‌گذاری خارجی در اردبیل ۱۶ میلیون دلار است
کد خبر: 1067221
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TdF
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان اردبیل کمتر از ۱۶ میلیون دلار است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، داود شایقی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بانک‌ها به دلیل تبعیت از قوانین مصوب کشوری کمترین همکاری را در حوزه سرمایه‌گذاری دارند ولی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواسته‌ایم تا در مسیر توسعه استان مبنا را سند آمایش قرار داده و از صدور مجوزها خارج از این ضوابط و مقررات پرهیز کنند.

این مسئول تأمین این منابع را از بودجه دولت، بخش خصوصی، تسهیلات بانکی، شرکت‌های دولتی، صندوق توسعه ملی و سهم شهرداری‌ها یادآور شد و بیان کرد: سهم سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش ۱۵ میلیون دلار و مشارکت نهادهایی همچون بنیاد برکت، مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و ... پیش‌بینی‌شده است.

دبیر شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل ترکیب اشتغال استان را ۲۷ درصد در حوزه صنعت، ۴۰ درصد در حوزه خدمات و ۳۳ درصد در بخش کشاورزی اعلام کرد و افزود: اصلی‌ترین رویکرد در همه این بخش‌ها، تقویت نظام بهره‌برداری و تولید است که به‌عنوان نمونه در بخش کشاورزی توسعه کشت گلخانه‌ای هدف‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: ارتباط و تعامل تنگاتنگی را در مسیر توسعه استان با سایر دستگاه‌ها داریم و اطلاعات دقیقی را در تقویت زیرساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در اختیار سایر نهادها و دستگاه‌ها قرار می‌دهیم.

عضو شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به‌عنوان یک نهاد راهبردی تلاش می‌کند تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان‌ها را احصا و در بخش‌های مختلف در اختیار فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی قرار دهد که این امر با یک ترکیب مشخص در حوزه اشتغال انجام شده است.

شایقی با بیان اینکه متوسط سرانه درآمد اردبیلی‌ها ۶۷ درصد میانگین کشوری است، اظهار کرد: درآمد پائین و تورم بالا در این استان معیشت را برای مردم سخت و دشوار کرده است.

وی گفت: امسال فروش اموال در استان یک هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده که بخشی از آن تحقق‌یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ضرورت توسعه صادرات را تا ۳۰۰ میلیون دلار یادآور شد و بیان کرد: در حال حاضر میزان صادرات ۱۹۱ میلیون دلار است که تقویت تجارت بین‌المللی و همچنین تکمیل طرح‌های پیشران اقتصادی برای استان بسیار ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار