قتل در تهران، تصادف در همدان، دستگيري در ايلام
کد خبر: 1066434
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TQY
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
مرد تبهكار كه با همدستي يكي از دوستانش راننده تاكسي اينترنتي را در تهران به قتل رسانده‌بود، پس از فرار به غرب كشور در شهرستان همدان تصادف كرد. متهم پس از فرار از صحنه تصادف در شهرستان ايلام بازداشت شد.

به گزارش جوان‌، ساعت‌19 شامگاه چهارشنبه‌ 28‌مهرماه امسال رهگذري در حال عبور از جاده كن در نزديكي رستوران كوهستاني با جسد مرد جواني روبه‌رو شد كه كنار جاده خاكي افتاده‌بود. مرد رهگذر با ديدن جسد بلافاصله موضوع را به اداره پليس خبر داد و لحظاتي بعد هم تيمي از مأموران كلانتري كن راهي محل شدند.
جسد مرد جوان كه حدود 35‌سال سن داشت در دو كيلومتري كلانتري اطراف جاده خاكي منتهي به رستوراني كشف شده‌بود كه حكايت از آن داشت در محل ديگري به قتل رسيده و عامل يا عاملان قتل جسد را به آن مكان منتقل كرده‌اند تا ردي از خود به جاي نگذارند. جسد متعلق به مرد ناشناسي بود كه هيچ مدرك هويتي همراه نداشت و دستان او با بند كفش و چشمانش با پارچه اي بسته شده بود و دور گردنش نيز نخ رشته‌اي گره زده شده بود كه نشان مي‌داد بر اثر فشار بر عناصر حياتي گردن و خفگي به قتل رسيده‌است. با اعلام خبر قتل مرد ناشناس قاضي محمد جواد شفيعي، بازپرس ويژه قتل دادسراي امور جنايي تهران همراه تيمي از كارآگاهان اداره‌دهم پليس‌آگاهي و مأموران تشخيص هويت و پزشكي قانوني در محل تحقيقات خود را آغاز كردند. نخستين معاينات تيم پزشكي در محل حادثه نشان داد از مرگ مرد ناشناس حدود 12 تا 18‌ساعت مي‌گذرد و از سوي ديگر مأموران در تحقيقات ميداني از شاهدان و اهالي محل دريافتند كه هيچ كسي مقتول را نمي‌شناسد.
راننده تاكسي اينترنتي
بنابراين همزمان با انتقال جسد به پزشكي قانوني براي شناسايي و انجام آزمايش‌هاي لازم مأموران پليس به دستور بازپرس جنايي پرونده افراد گمشده را بررسي كردند كه مشخص شد اعضاي خانواده‌اي يك روز قبل به اداره پليس رفته‌اند و از گم شدن پسر جوانشان اعلام شكايت كرده‌اند. خانواده پسر گمشده اعلام كرده‌بودند كه پسرشان فرهاد راننده تاكسي اينترنتي است كه براي كار از خانه بيرون رفته و ديگر به خانه برنگشته‌است و تلفن همراهش هم خاموش است.
از آنجايي كه جسد كشف شده با فرهاد شباهت زيادي داشت خانواده وي به پزشكي قانوني رفتند و جسد پسرشان را شناسايي كردند.
كشف خودرو مقتول
با به‌دست آمدن اين اطلاعات مأموران پليس احتمال دادند كه مقتول هنگام مسافركشي طعمه سارقان شده و سارقان پس از قتل وي خودروی‌پژو‌405 او را سرقت كرده‌اند. كارآگاهان پليس در ادامه ليست مسافراني كه وي در روز حادثه سوار كرده‌بود بررسي كردند كه معلوم شد مقتول تعداد زيادي مسافر سوار كرده كه 10‌نفر از آنها مرد هستند و آخرين مسافران وي هم دو پسر جوان بوده‌اند.
همزمان با ادامه تحقيقات براي شناسايي آخرين مسافران مقتول به مأموران پليس خبر رسيد خودروی مقتول در شهرستان همدان در اختيار پسر جواني بوده است كه پس از تصادف خودرو را رها كرده و از محل گريخته است.
مأموران پليس پس از كشف خودروی مقتول موفق شدند راننده آن را كه پسر جواني به نام كاميار است شناسايي كنند. بررسي‌ها نشان داد كاميار آخرين مسافري بوده است كه خودروی مقتول را كرايه كرده و بعد سرقت و تصادف به شهرستان ايلام گريخته است.
دستگيري قاتل
در چنين شرايطي مأموران با گرفتن نيابت قضايي راهي ايلام شدند و خيلي زود كاميار را بازداشت كردند.
وي در نخستين بازجويي‌ها به قتل راننده تاكسي اينترنتي به قصد اخاذي و سرقت خودرواش با همدستي يكي از همشهريانش به نام ارشيا اعتراف كرد. متهم در ادعايي گفت: من اهل يكي از شهرهاي غربي كشورم كه مدتي قبل براي كار به تهران آمدم، اما كاري پيدا نكردم. از طرفي يكي از دوستانم به نام ارشيا در ميدان تره‌بار يكي از خيابان‌هاي شمالي تهران كار مي‌كرد كه پيش او مي‌رفتم‌. ما دو نفري روز حادثه تصميم گرفتيم خودروی سواري سرقت كنيم و به همين خاطر آن روز ابتدا به عنوان مسافر سوار خودروي پژو‌206 شديم، اما راننده‌اش به رفتار ما مشكوك شد و موفق نشديم تا اينكه ساعتي بعد تاكسي اينترنتي گرفتيم كه راننده‌اش مرد جواني بود. ما سوار خودرو شديم و در ميانه راه بند كفش به گردن راننده انداختيم و بعد هم او را به صندلي عقب كشانديم و دست و پايش را بستيم‌. سپس پيكر نيمه جان او را در جاده كن رها كرديم، اما فكر نمي‌كرديم كه او فوت كند. من با خودرو راهي شهرمان شدم كه در مسير شهر همدان تصادف كردم و خودرو را همانجا رها كردم و به شهر ديگري گريختم كه در نهايت دستگير شدم.
دستگيري متهم دوم
با اعتراف متهم، مأموران به سراغ ارشيا رفتند و وي را در محل كارش دستگير و به اداره پليس منتقل كردند.
وي در تحقيقات پليسي با انكار جرمش در ادعايي گفت: من ديپلم دارم و مجرد هستم كه چند سال قبل براي كار به تهران آمدم. كاميار قبلاً در تهران همكار من بود، اما از خردادماه امسال او از من جدا شد و ديگر از آن روز او را نديده‌ام. او با من اختلاف دارد و حتي تلفن مرا بلاك كرده‌بود كه با او تماس هم نمي‌توانستم بگيرم و الان هم به دروغ گفته است كه من روز حادثه همراه او بوده‌ام. چون من از روز 27‌شهريور امسال در تره‌بار مشغول به كار هستم و شب‌ها هم همين جا مي‌خوابم و حتي از محل كارم بيرون هم نمي‌روم مگر براي دقايقي كه براي خريد به سوپر ماركت بروم. من در قتل راننده تاكسي اينترنتي دست نداشتم و روز حادثه هم همراه كاميار نبودم.
بدين ترتيب همزمان با ادامه تحقيقات درباره اين حادثه ارشيا براي بازجويي‌هاي فني در اختيار كارآگاهان اداره‌دهم پليس‌آگاهي قرار گرفت تا پس از انتقال كاميار از ايلام به تهران در مواجهه حضوري با وي راز اين جنايت برملا شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار