«خوبان عالم» هم نظارت می‌خواهند
کد خبر: 1065980
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TJE
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
فریدون حسن

افشای واقعیت و جزئیات تأسفبار قرارداد فدراسیون فوتبال با یک شرکت هنک‌کنگی – بلژیکی برای وارد کردن سیستم کمک‌داور ویدئویی به ایران بار دیگر لزوم نظارت و ورود دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به نحوه تنظیم قرارداد‌ها و ارتباطات فدراسیون فوتبال را یادآور شد.
سال‌هاست که فوتبال ایران از عقد چنین قرارداد‌هایی ضرر‌های میلیاردی زیادی خورده، اما هر بار که بحث ورود نهاد‌های نظارتی و امنیتی به این قرارداد‌ها عنوان می‌شود ماجرا به‌گونه‌ای مرموز در سروصدا‌هایی که به راه می‌افتد منحرف و به دست فراموشی سپرده می‌شود. در حالی که هنوز ماجرای ویلموتس‌گیت فدراسیون قبلی بر سر زبان‌هاست و همچنان هم نهاد‌های نظارتی و امنیتی نمی‌خواهند برخوردی مناسب با مسببان این قرارداد ننگین داشته باشند خبر از عقد یک قرارداد دیگر می‌رسد که این‌بار پای صهیونیست‌ها را به فوتبال ایران باز کرده است.
نظارتی وجود ندارد و این مسئله وقتی پای فدراسیون فوتبال در میان باشد ظاهراً شدت بیشتری هم پیدا می‌کند تا مسئولان این فدراسیون که همواره و در تمام دوران‌ها خود را تافته جدا بافته ورزش ایران می‌دانند و دست‌شان هم همیشه به سمت بیت‌المال دراز است با خیال راحت بروند و زیر هر قراردادی را امضا کنند و بعد هم تقصیر را به گردن دیگران بیندازند، حتی وزارت امور خارجه.
نظارتی وجود ندارد که اگر داشت فدراسیون عزیزی‌خادم که دائماً دم از ارتباط با خوبان عالم می‌زند، با یک شرکت که تنها با یک دلار در هنگ‌کنک به ثبت رسیده، قراردادی به ارزش ۴۸ هزار یورو منعقد نمی‌کرد تا در نهایت فقط دو، سه مانیتور به اسم سیستم VAR تحویل بگیرد.
نظارتی روی اقدامات فدراسیون فوتبال وجود نداشته و ندارد که اگر داشت حتماً رئیس فدراسیون به خود جرئت نمی‌داد که انتشار خبر عقد قراردادش با شرکتی صهیونیستی را بازی کودکانه رسانه‌ها بنامد. مالک شرکت هنگ‌کنگی رابی لئون اسرائیلی و کسی هم که پای قرارداد را امضا کرده فرانسوا چارلز کارمند تلویزیون رژیم صهیونیستی است که عزیزی‌خادم به جای خوبان عالم دست به سوی‌شان دراز کرده است، چرا؟ چون قرار نیست روی امور فدراسیون فوتبال نظارتی باشد و کسی از آن‌ها بابت این همه تخلف پاسخ بخواهد. عزیزی‌خادم هم درست مثل مهدی تاج و علی کفاشیان و سایر اسلافش در فدراسیون فوتبال خیالش راحت است که نه نظارتی به کارش می‌شود و نه نهاد امنیتی پیدا می‌شود که بابت کارهایش توضیح بخواهد. پس باید هم نگرانی‌ها و دغدغه‌ها را بازی کودکانه و اقداماتی در جهت منافع شخصی عنوان کند.
نظارتی در کار نیست که اگر بود واسطه این قرارداد درآمدی نداشت بابت ارسال سیستمی که نه کامل است و نه درست کار می‌کند. این هزینه واسطه‌گری هم که قرار نیست از جیب جناب عزیزی‌خادم خرج شود. شکر خدا در بیت‌المال همواره برای برداشت فوتبال و فوتبالی باز است و چشم و گوش نهاد‌های نظارتی و امنیتی هم که بسته، پس مشکلی نیست.
ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که به سبب عدم وجود نظارت وزارت ورزش کلاً از این ماجرا بی‌اطلاع است و وزیر با وجود انتشار این همه خبر و این همه سند و مدرک هنوز منتظر قطعی شدن ماجراست! طبیعتاً فدراسیون باید گزارشی از اقدامات صورت گرفته به وزارت ورزش ارائه دهد که خب فعلاً سکوت کرده و در حد تهمت‌زنی به منتقدان حرف می‌زند. این باز هم ثابت می‌کند که جای نظارت بر امور جاری ورزش کشور به خصوص فدراسیون فوتبال چقدر خالیست و در نهایت اینکه خوبان عالم هم نیازمند نظارت هستند تا هر طور که دل‌شان می‌خواهد کار نکنند و تقصیر را گردن این و آن نیندازند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار