اعلام گذشت فوتبالیست استقلال از دزدان شبگرد
کد خبر: 1065715
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TEx
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

سارقان شبگرد که فوتبالیست استقلال تهران را ربوده و موجودی حسابش را برداشت کرده بودند روز گذشته پای میز محاکمه ایستادند. با این که متهمان قبل از شروع دادگاه موفق شدند رضایت بازیکن را جلب کنند، اما نماینده دادستان برای سارقان درخواست اشد مجازات را مطرح کرد.
به گزارش جوان، سال گذشته یکی از بازیکنان تیم استقلال به اداره پلیس رفت و از سه مرد جوان به اتهام سرقت با سلاح سرد شکایت کرد. او در توضیح به مأموران گفت: «شب گذشته برای انجام کاری در میدان جمهوری منتظر ماشین بودم تا به خیابان ستارخان بروم که یک خودروی تیبا توقف کرد. داخل خودرو راننده با سه سرنشین نشسته بود به همین خاطر من هم روی صندلی عقب کنار دو مرد جوان نشستم. بعد از طی مسافتی یکی از مسافران پیاده شد و راننده به سمت کوچه‌ای تاریک رفت. اعتراض کردم، اما فایده‌ای نداشت خواستم از ماشین پیاده شوم که یکباره راننده و دو مرد دیگر چاقو را روی پهلویم گذاشتند و مرا به شدت کتک زدند. آن‌ها از من خواستند هر چه همراه دارم در اختیارشان بگذارم سپس مرا مجبور کردند کارت عابرم را به همراه رمز به آن‌ها بدهم. مقاومت فایده‌ای نداشت. به همین خاطر برای نجات جانم کارتم را به آن‌ها دادم. سارقان بعد از گرفتن کارت مقابل یکی از باجه‌های عابر بانک رفتند و هر مقدار موجودی در کارتم بود را برداشت کردند سپس گوشی تلفن همراهم را نیز سرقت کردند و گریختند.»
با طرح این شکایت، سه مرد جوان تحت تعقیب قرار گرفتند تا اینکه چند ماه بعد از حادثه با روشن شدن گوشی شاکی و ردیابی صاحب سیم کارت دو نفر از متهمان به نام‌های رضا و محمد شناسایی و بازداشت شدند. متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند، اما مدعی شدند فقط از سیم‌کارت استفاده کرده‌اند و گوشی تلفن همراه نزد دوست فراری‌شان به نام فرهاد است.
با این ادعا روند تحقیقات نشان داد، فرهاد از کشور خارج شده و در کشور ترکیه زندگی مخفیانه‌ای دارد.
از آنجایی‌که تلاش مأموران برای شناسایی فرهاد ناکام مانده‌بود کیفرخواست برای سه متهم صادر و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
اولین جلسه رسیدگی به پرونده در غیاب یکی از متهمان در شعبه دهم دادگاه به ریاست قاضی متین راسخ تشکیل شد. قبل از شروع جلسه وکیل متهمان از شاکی درخواست گذشت کرد و توانست رضایت بازیکن استقلال را جلب کند.
بعد از اعلام گذشت شاکی، ریاست دادگاه رسمیت جلسه را اعلام کرد. سپس نماینده دادستان در جایگاه ایستاد و گفت: «با توجه به اعلام رضایت شاکی قبل از شروع جلسه، برای متهمان به اتهام سرقت با سلاح سرد و آدم‌ربایی درخواست اشد مجازات دارم.»
در ادامه بازیکن استقلال در جایگاه ایستاد و بعد از توضیح شرح حادثه گفت که شب حادثه فقط توانسته‌است چهره رضا را ببیند، اما چهره دیگر متهمان را ندیده و نتوانسته است آن‌ها را شناسایی کند.
در ادامه رضا که با قرار وثیقه آزاد بود در جایگاه ایستاد و گفت اتهام خفتگیری را قبول ندارد. او در توضیح گفت: «آن سیم کارت متعلق به دوستم مرتضی بود. او گفت سیم کارت را به فرهاد فروخته است. جرم من این بود که آن را گرفتم تا به فرهاد بدهم. باور کنید از ماجرای سرقتی بودن گوشی تلفن همراه اطلاعی نداشتم. حالا فرهاد به ترکیه رفته و من گرفتار شده ام.»
دیگر متهم که به خاطر اتهام دیگری از زندان به دادگاه منتقل شده بود در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت: «بعد از دستگیری ۲۵ روز در اداره آگاهی بودم طوری که شب و روز را نمی‌دیدم. به همین خاطر مشارکت در سرقت را قبول کردم، اما حالا حقیقت را می‌گویم در این حادثه نقشی نداشتم.»
بعد از دفاعیات دو متهم نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: «متهمان شبانه با سلاح سرد یک شهروند را دزدیده و از او سرقت کرده‌اند، اما واقعیت را نمی‌گویند به همین خاطر درخواست دارم دوست آن‌ها به نام مرتضی به عنوان مطلع به دادگاه احضار شود تا حقیقت مشخص شود.»
با این درخواست مرتضی که بیرون از شعبه حاضر بود، به دستور ریاست دادگاه به عنوان مطلع روبه‌روی هیئت قضایی قرار گرفت و گفت: من جگرکی داشتم. روزی که رضا به مغازه ام آمده بود، به او گفتم یک سیم کارت با شماره رند دارم که می‌خواهم آنرا بفروشم. رضا گفت اتفاقاً فرهاد دنبال یک شماره رند می‌گردد و آنرا می‌خواهد. این شد که با فرهاد صحبت کرد و قرار شد‌آنرا به او بدهد. رضا در این ماجرا نقشی نداشته است.»
مرتضی ادامه داد: «فرهاد هنوز پول سیم کارت را پرداخت نکرده است. او بعد از گرفتن آن قول داد بعد از یک مدت کوتاه مبلغ را بپردازد. من هم به خاطر اینکه بچه محل بودیم حرفی نزدم تا اینکه در اداره پلیس احضار شدم و برای مأموران ماجرا را تعریف کردم.»
در پایان هیئت قضایی بعد از ارائه لایحه از سوی وکلای طرفین جهت صدور رأی وارد شور شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار