توزیع واکسن آنفلوآنزای تولید داخل در هفته آینده
کد خبر: 1065048
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T4C
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

اولین محموله واکسن آنفلوآنزای تولید داخل تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته آینده به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، تحویل داده می‌شود.
سید حیدر محمدی، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار عدد واکسن آنفلوآنزا وارد شده‌است که شامل واکسن سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی بوده که توزیع شده‌است.
وی افزود: خوشبختانه اولین محموله واکسن آنفلوآنزای تولید داخل هم تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته آینده به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، تحویل داده‌می‌شود. دو تولیدکننده داخلی در زمینه واکسن آنفلوآنزا داریم که قولی که به ما داده‌اند، تا سقف یک میلیون و ۸۰۰ هزار عدد واکسن است، اما احتمالاً از تعداد کمتر شروع شده و به تدریج تحویل می‌شود. محمدی گفت: فعلاً در اولین فاز ۸۰۰ هزار عدد واکسن آنفلوآنزا به معاونت بهداشتی تحویل داده‌ایم. برای داروخانه‌ها هم در یک پارت ۸۰۰ هزار عدد واکسن آنفلوآنزای چهار ظرفیتی و در یک پارت هم ۳۰۰ هزار عدد واکسن سه ظرفیتی توزیع کرده‌ایم. وی درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: برای بازار مصرف داروخانه‌ای قیمت حدود ۲۰۰ هزار تومان است. برای گروه‌های پرخطر هم واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان از سوی معاونت بهداشتی تزریق می‌شود. محمدی درباره افزایش قیمت پنج برابری واکسن آنفلوآنزا گفت: این واکسن‌ها با ارز نیمایی وارد شده‌است. البته ۲ میلیون نفر به عنوان گروه هدف واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا مدنظر هستند که به صورت رایگان واکسن از سوی معاونت بهداشتی برایشان تزریق می‌شود. وی گفت: توصیه ما این است که گروه‌های پرخطر تزریق واکسن آنفلوآنزا را انجام دهند که برای آن‌ها به صورت رایگان از سوی معاونت بهداشتی تزریق می‌شود. در عین‌حال برای سایر گروه‌ها هم اگر متخصصین عفونی توصیه و تجویز کنند، می‌توانند واکسن را تزریق کنند. البته با توجه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شدت مصرف واکسن آنفلوآنزا کاهش یافته و شیوع آنفلوآنزا هم کم شده‌است. محمدی با بیان اینکه دیگر برنامه‌ای برای واردات واکسن آنفلوآنزا نداریم، گفت: با توجه با اینکه دو تولیدکننده داخلی داریم، این تولیدکنندگان ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزای چهار ظرفیتی به ما تحویل می‌دهند و فکر نمی‌کنیم دیگر نیازی داشته باشیم. البته هنوز به واکسن آنفلوآنزای تولید داخلی قیمت ندادیم. به محض اینکه واکسن را به ما تحویل دهند، قیمت را اعلام می‌کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار