تفکر حمایت از تولید باید در استان اردبیل جاری شود
کد خبر: 1064847
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T0x
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: تفکر حمایت از تولید باید در جای جای استان اردبیل ساری و جاری شود چرا که ما در مباحث اقتصادی بیشترین تاکید و توجه را بر امر تولید و تقویت این حوزه داریم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، سید حامد عاملی در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با قدردانی از استاندار سابق و تلاش مدیران در مسیر توسعه پایدار استان اظهار کرد: با تغییر و تحولاتی که در کشور ایجاد شده و انتظار به حق مردم، در دولت سیزدهم تلاش بر این است تا پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات مردم در رأس برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد در کنار فشار اقتصادی و معیشتی موجود، فشار مضاعفی را به مردم وارد کند چرا که این امر خیانت به آرمان ملت است.

استاندار اردبیل گفت: باید تمام کارگزاران و مدیران اجرایی در استان وقت و انرژی خود را صرف رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم کنند و در کنار این امر درب ادارات به روی مردم باز باشد و مدیران و مسئولان شنونده خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم باشند.

عاملی ضرورت احیای ملاقات عمومی در دستگاه‌های اجرایی را یادآور شد و افزود: با فروکش کردن بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید ملاقات عمومی مردم در دستگاه‌های اجرایی در رأس برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها قرار گیرد.

وی به واکسیناسیون 73 درصدی مردم استان در دز اول اشاره کرد و ادامه داد: تا پایان مهرماه این رقم به 85 درصد خواهد رسید و با تزریق دز دوم امیدواریم در یک ماه آینده بخش عظیمی از دغدغه‌های کرونایی در استان رفع شود.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با زرد شدن رنگ استان در کرونا امیدواریم ملاقات‌های عمومی با مردم و دیدار مسئولان با آحاد جامعه تقویت شده و به نوعی بیشترین صمیمیت را در این حوزه شاهد باشیم.

وی موضوع دوم را رسیدگی به مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان اعلام کرد و گفت: بعد از گذشت 42 سال همچنان در این کشور نفت فروخته شده و مدیریت مالی انجام می‌شود در حالی که بحث اساسی در توسعه و مسیر پیشرفت اهتمام به تولید و تقویت نظام اقتصادی بر همین محور است.

عاملی اضافه کرد: در کنار توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی، ضروری است همه مدیران و دلسوزان استان آستین بالا زده و با تسهیل فرآیند تولید و حضور سرمایه‌گذاران از نظام تحول‌آفرین گردشگری، صنعتی، کشاورزی و... حمایت کنند.

وی بیان کرد: نباید نگاه ارباب، رعیتی در حوزه سرمایه‌گذاری حاکم شود چرا که یک مدیر باید شأن خود را خادمی مردم بداند و در رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید و سرمایه‌گذاران گام برداشته و به تولید ثروت و افزایش توان در این بخش کمک کند.

عاملی ادامه داد: متأسفانه در روزهای اخیر مدیران یکی از دستگاه‌های اجرایی بلایی بر سر سرمایه‌گذار آورده که نتیجه آن نارضایتی در مسیر سرمایه‌گذاری است و این امر جز خیانت به آرمان مردم و خواسته و مطالبه به حق آنها چیز دیگری نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سرمایه‌گذاری که بخواهد نان حلال به خانه ببرد قطعا مورد حمایت همه است و رفتار متناسب با شأن سرمایه‌گذاران نیاز داریم که انتظار می‌رود در استان مدیران دستگاه‌های اجرایی در این مسیر حرکت کرده و ساز مخالف با سرمایه‌گذار نزنند.

عاملی رفع موانع و مشکلات در مسیر توسعه همه‌جانبه استان را یادآور شد و تصریح کرد: ما تفکر ضد تولید را در استان قبول نداریم و باورمان بر این است که این تفکر جایی در استان ندارد و بهتر است همسو با اهداف دولت تحول‌خواه و مردمی در مسیر تقویت نظام اقتصادی، تولید و بهبود معیشت مردم گام برداریم.

استاندار اردبیل گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران باید به دور از سلائق فردی، به زیرمجموعه‌های خود نظارت کامل داشته باشند تا طرح‌های توسعه‌ای به جد مورد حمایت همه‌جانبه قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار