اخذ ۶۵۲ نمونه تست دوپینگ از سوی ایران نادو/ ۱۰ نمونه دوپینگ مثبت شد + اسامی
کد خبر: 1063829
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SkX
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی، ۶۵۲ نمونه تست دوپینگ از ورزشکاران رشته‌های مختلف توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گرفته شده که از این تعداد ۱۰ نمونه مثبت اعلام شد.
 از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۸ سپتامبر (۱۱ دی ۹۹ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۰) از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در مجموع ۶۵۲ نمونه دوپینگ در ۲۱ رشته ورزشی و نیز رشته‌های پارا اخذ شده که از این تعداد ۱۰ مورد مثبت اعلام شد.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته است، در این مدت از رشته‌های بوکس ۱۰ نمونه، تنیس ۸ نمونه، دوچرخه‌سواری ۴۰ نمونه، شمشیربازی ۹ نمونه، فوتبال ۱۷۵ نمونه، قایقرانی ۲۰ نمونه، کاراته ۹ نمونه، هندبال ۱۲ نمونه، وزنه‌برداری ۷۰ نمونه، بسکتبال ۳۱ نمونه، سه گانه ۱۲ نمونه، شنا ۶ نمونه، تیرکمان ۱ نمونه، بدمینتون ۱ نمونه و تنیس روی میز ۱ نمونه اخذ شد که هیچکدام دارای ورزشکار با نتیجه تست دوپینگ مثبت نبودند.

اما رشته کشتی با ۵۷ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، والیبال با ۲۹ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، دو و میدانی با ۴۸ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، پرورش اندام با ۱۶ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، تیراندازی با ۱۴ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، تکواندو با ۳۰ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت و رشته‌های پارا با ۵۳ نمونه تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت بودند.

باید خاطرنشان کرد از ۱۰ نمونه تست مثبت ورزشکاران، شش مورد قطعی که در ذیل آورده شده است و چهار مورد هم‌چنان در دست بررسی قرار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار