امیری نژاد: فانکشنال باعث بهبود عملکرد ورزشکاران و همچنین تناسب اندام و کاهش کم‌تحرکی آحاد جامعه می‌شود.
کد خبر: 1063084
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SYW
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
رئیس کمیته تمرینات کاربردی فدراسیون ورزش همگانی کشور:
تمرینات کاربردی و فانکشنال ترینینگ با اصل ویژگی تمرین و رشته تمرینات خاص در سیستم‌های حرکت شناسی، یبومکانیک، سیستم‌های انرژی و بهبود فاکتور‌های جسمانی می‌پردازد.
دکتربابک امیری نژاد رئیس کمیته تمرینات کاربردی (فانکشنال ترینینگ) فدراسیون ورزش همگانی کشورطی گفت وگویی گفت: رشته ورزشی فانکشنال که می‌توانیم به آن تمرینات کاربردی یا تمرینات عملکردی یا فانکشنال ترینینگ که می‌توانیم به آن تحت عنوان روش‌های تمرینی و کاربردی گفته می‌شود و در سال ۱۳۹۶ و با مجوز وزارت ورزش و جوانان فعالیت خود را در فدراسیون ورزش همگانی کشور آغاز نمود. با توجه به ماهیت تمرینات کاربردی و فانکشنال که مناسب برای تمامی افراد جامعه و همچنین مناسب برای مشاغل مختلف می‌باشد. از طرفی تمرین باعث وسیله‌ای برای بهبود عملکرد و اجرای ورزشکار بوده که با تمرینات فانکشنال باعث اوج اجرا خواهد شد.
 
امیری نژاد: فانکشنال باعث بهبود عملکرد ورزشکاران و همچنین تناسب اندام و کاهش کم‌تحرکی آحاد جامعه می‌شود.
وی درباره ماهیت تمرینات کاربردی در افزاد اظهار داشت: تمرینات کاربردی و فانکشنال ترینینگ با اصل ویژگی تمرین و رشته تمرینات خاص در سیستم‌های حرکت شناسی، یبومکانیک، سیستم‌های انرژی و بهبود فاکتور‌های جسمانی می‌پردازد. از ویژگی‌های تمرینات کاربردی و فانکشنال ترینینگ اینست که همه عضلات را یکپارچه و هماهنگ درگیر می‌نماید و جزئی برخورد ننموده و این باعث می‌شود که بدن به حالت داینامیک و پویایی برسد.
امیری نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: تمرینات کاربردی و فانکشنال به ابزار خاصی نیاز ندارد البته ابزار‌هایی وجود دارد که می‌تواند برای بهبود عملکرد، تناسب اندام و اثربخشی که از خصوصیات بارز تمرینات فانکشنال است به ما کمک کند در اکثر باشگاه‌ها، منازل و ... وجود دارند مانند انواع کش لوپ – وایپر- ریپ – هالتر- کتل بل – بوسبال - توپ تعادل – استپ - تجهیزات معلق – دمبل- و بتل روپ.
دکتر امیری نژاد با اشاره به اینکه فانکشنال چند فاکتور مهم دارد تاکید کرد: در این رشته ۴ رکن اصلی خلاصه می‌شود، استقامت قلبی و عروقی – استقامت عضلانی – قدرت عظلانی و انعطاف پذیری. بی شک با این چهار مورد در تمرینات کاریردی بهترین عملکرد در بدن شکل می‌گیرد. استقبال از این رشته و روش‌های تمرینی به نحوی است که در اکثر باشگاه‌ها و سازمان‌ها و حتی در منازل برای تمامی گروه‌های سنی بسته به سن و جنس و نوع فعالیت آنان می‌توان برنامه ریزی داشت بطوریکه که برای یک فرد میانسال که هدفش بهبود انجام فعالیت‌های روزانه است می‌توان برنامه ریزی نمود و حتی برای کودکان در قالب فعالیت‌های بازی و در ورزشکاران حرفه‌ای ارتقای عملکرد بهتر می‌توان استفاده نمود.
رئیس کمیته تمرینات کاربردی فدراسیون ورزش همگانی کشوردر پایان گفت: از ویژگی مثبت این تمرینات کاربردی و فانکشنال در کاهش هزینه در امکانات و تجهیزات و حتی در زمان است. حتی تمرینات کاربردی فانکشنال می‌توانند در حوزه‌های بازتوانی و کاهش دوره مصدومیت ورزشکاران و افرادی که دچار مشکلات عضلانی و مصدومیت‌ها هست استفاده شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار