نماینده لبنانی: ایران دوست ماست؛ همه قدردان کسی باشیم که به لبنان سوخت رساند
کد خبر: 1062756
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004STE
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
یک نماینده لبنانی وابسته به حزب «القوات اللبنانیه» (نزدیک به سعودی و آمریکا) ضمن مطرح کردن این سوال که چرا کشورهای حاشیه خلیج فارس برای لبنان سوخت نفرستادند، گفت، دوست در زمان سختی‌ها شناخته می‌شود و ایران دوست لبنان است.

سوخت خریداری شده از ایران که «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله وعده آن را داده بود، هفته گذشته وارد لبنان شد (+) و این موضوع واکنش‌های متفاوتی را در لبنان به همراه داشت.

در همین ارتباط «سزار معلوف» نماینده لبنانی وابسته به حزب «القوات اللبنانیه» (نزدیک به سعودی و آمریکا) گفت، از منطق اخلاقی و انسانی و برای کاستن از رنج ملت لبنان از سوخت ایرانی استقبال می‌کند.

بر اساس گزارش «النشره»، وی در سوالاتی افزود، کشورهای حاشیه خلیج فارس در لبنان کجا هستند؟ آیا آنها نمی‌توانستند برای لبنان نفت بفرستند؟ آیا کسی مانع آنها شده بود؟ آیا در این صورت لبنان تحریم می‌شد؟ دوست در هنگام سختی‌ها شناخته می‌شود.

معلوف تأکید کرد: چه جایگزنی وجود دارد تا به نفت ایران نه بگویم. ترازوی من کرامت ملت لبنان است... . ایران دشمن لبنان نیست. ما در ایران سفارت داریم و ایران در لبنان سفارت دارد. در حالی که اسرائیل تنها دشمن لبنان است هیچ کسی حق ندارد که بگوید چه کسی دوست و چه کسی دشمن لبنان است.

وی ادامه داد، ملت لبنان در حال احتضار است و سوخت ایران به تمام ملت لبنان داده می‌شود و همه لبنانی‌ها باید از کسی که این سوخت را به لبنان رسانده، قدردانی کنند.

معلوف درباره روابط خود به حزب القوات نیز گفت، هیچ کسی نمی‌تواند وی از این حزب و این حزب را از وی دور کند.

سزار معلوف پیش‌تر نیز به دفاع از طرح واردات سوخت از ایران پرداخت و از سفیر آمریکا انتقاد کرد

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار