جوابیه
کد خبر: 1062151
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SJT
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۲

پيرو درج مطلب «توكيو گردي مديران از جيب بيت‌المال» در صفحه ورزشي روزنامه مورخه 19/5/1400، كميته ملي المپيك جوابيه‌اي به شرح زير ارسال كرده است:
1-در سال جاري كاروان ورزشي جمهوري اسلامي ايران با تعداد 180 نفر به المپيك توكيو اعزام شد كه شامل 133 ورزشكار، سرمربي، مربي، آناليزور، كادرهاي پزشكي و فني مرتبط با استبقات و رشته‌هاي مختلف ورزشي و فدراسيون‌ها، 21 نفر اصحاب رسانه، 11 نفر اعضای كادر سرپرستي و 13 نفر مديران كميته ملي المپيك و وزارت ورزش و جوانان بوده‌اند كه در مقايسه با المپيك دوره گذشته در ريو حتي با توجه به اينكه تعداد رشته‌ها و نفرات اعزامي به المپيك افزايش پيدا كرده بود، لكن به دليل محدوديت‌هاي ناشي از شيوع بيماري كرونا تعداد نفرات كمتري اعزام شدند.
2- در المپيك توكيو به دليل محدوديت‌هاي در نظر گرفته شده جهت جلوگيري از شيوع بيماري كرونا و مراقبت از ورزشكاران، مربيان و كادر سرپرستي آنها، اعضاي كاروان‌هاي ورزشي كشورها با محدوديت‌هاي شديدي جهت خروج از دهكده المپيك و اماكن در نظر گرفته شده مواجه بودند. بنا براين امكان گشت‌و‌گذار در شهر عملاً براي اعضای كاروان هيچ كشوري امكانپذير نبود.
3- طبق اساسنامه كميته ملي المپيك، هيئت اجرايي بالاترين ركن تصميم‌گيري در كميته بوده و نقش راهبردي و سياستگذاري و هدايت فعاليت‌هاي كميته ملي المپيك را برعهده دارد. بنا براين در تمامي ادوار گذشته و حال المپيك اعضای هيئت اجرايي در اين نقش همانند ساير كشورها و حتي كميته بين‌المللي المپيك در راستاي انجام وظايف و مأموريت‌هاي خود در محل بازي‌هاي المپيك به منظور گسترش روابط ديپلماتيك ورزشي و شركت در جلساتي كه با روسا، مسئولين كميته بين‌المللي المپيك و فدراسيون‌هاي جهاني برگزار مي‌گردد، حضور داشته‌اند.
لازم به ذكر است، كميته ملي المپيك طبق روال دوره‌هاي گذشته چند ماه پيش از شروع بازي‌هاي المپيك، ليست خبرنگاران و همراهان رسانه‌اي را تعيين و در دو گروه اصلي و جايگزين معرفي كرده است.
پاسخ جوان:
با توجه به اعتراض‌هاي برخي ورزشكاران، سرمربيان و مربيان حاضر در المپيك توكيو نسبت به عدم اعزام مربي، ماساژور و حتي آناليزور و تجهيزات لازم كه در مطلب «توكيوگردي مديران از جيب بيت‌المال» به آن اشاره شد، به نظر مي‌رسد هنوز هم نمي‌توان توجيه باور‌پذيري براي اعزام مسئولان ريز و درشت ورزش به المپيك توكيو آورد. ضمن اينكه بحث بر سر اعزام بي‌فايده برخي مسئولان بوده، نه گردش و تفريح. در خصوص اعضای هيئت اجرايي هم طبيعتاً مي‌شد با اعزام محدودتر هم به جلسات رسيد و هم جلوي انتقادات را گرفت. البته كه همه بي‌صبرانه منتظر ديدن ثمرات جلسات برگزار شده براي ورزش ايران هستيم. در مورد تيم رسانه‌اي هم در مطلب فوق هيچ اشاره‌اي نشده و تأكيد كميته ملي المپيك در جوابيه ارسالي ارتباطي با مطلب روزنامه «جوان» ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار