آبرسانی 20 روستای گناباد با تانکر
کد خبر: 1058854
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RSI
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
مدیر عامل امور آب وفاضلاب گناباد خبرداد:
مدیر امور آب و فاضلاب گناباد گفت: به دلیل استمرار معضل خشکسالی و کمبود منابع آبی، ۲۰ روستای این شهرستان همچنان با مشکل کم‌آبی مواجهند که آب مورد نیاز آنها از طریق آبرسانی سیار و با تانکر تامین می‌شود.

جواد سالاری  افزود: چهار میلیون و ۶۴۱ هزار لیتر آب آشامیدنی در قالب بیش از ۳۵۸ سرویس تانکر در چهار ماهه ابتدایی سال جاری در ۲۰ روستای گناباد با هزار و ۷۵۰ خانوار توزیع شده است.

وی عمده دلایل نیاز روستاها به آبرسانی سیار را برخوردار نبودن از آب با کیفیت، کمبود آب شرب، خشک شدن یا کاهش آب قنوات و یا بروز اتفاقات متعدد در شبکه آبرسانی روستایی و کاهش سطح مخازن ذخیره آب عنوان کرد.

مدیر امور آب و فاضلاب گناباد گفت: با شیوع ویروس همه گیر کرونا و نیاز مردم به رعایت مسائل بهداشتی و نیز افزایش زودهنگام گرمای هوا، میزان مصرف آب در شهر و روستاهای تابعه به شدت افزایش یافته و باعث شده تا نیاز آبی، به ویژه در روستاهایی که پیشتر نیز با تنش آبی درگیر بوده اند، تشدید شود.

سالاری ادامه داد: کمبود آب تنها مختص به روستاها نبوده و در شهر گناباد هم با توجه به علل مذکور و نیز بروز اتفاقات متعددی در خط انتقال فرسوده این شهر، سطح آب مخازن به طور قابل توجهی کاهش یافته است که با تعدیل فشار شبکه موفق شدیم تا حدودی تنش‌های آبی شهر را مدیریت کنیم.

وی افزود: آبرسانی سیار به برخی از نقاط شهر گناباد در دستور کار قرار گرفته و در برخی نقاط نیز اجرا شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب گناباد تصریح کرد: مجتمع آبرسانی روستای فجر گناباد که روستاهای دیسفان، خانیک، محمدآباد، فخ، سنجتک و کلات را زیر پوشش قرار می دهد با دریافت هزار و ۹۰۰ مترمکعب آب تانکری در قالب ۱۲۵ سرویس از ابتدای امسال تاکنون بیشترین میزان آبرسانی سیار را داشته است.

۲۴۹ لیتر آب در هر ثانیه از ۲۲ حلقه چاه عمیق برای مصرف مشترکان شهری در گناباد برداشت می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی