ظرفیت پذیرش بخش کرونا تامین اجتماعی لرستان پر شده است
کد خبر: 1058340
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RK0
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان:
بهاروند، گفت: آمار مراجعه بیماران کووید ۱۹ به بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد نگران کننده و ظرفیت پذیرش این مرکز تکمیل شده است.

امین بهاروند، به خبرنگار جوان از لرستان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، تخت های بیمارستانی بر اساس تعداد مراجعین، از بخش های دیگر به بیماران کرونایی اختصاص داده می شود و در حال حاضر با توجه به تکمیل ظرفیت پذیرش، برای بیمارانی که وضعیت بهتری دارند پرونده موقت تشکیل می‌شود که روزانه به مدت ۲ ساعت با مراجعه به بیمارستان دارو دریافت می‌کنند.

وی گفت: ۱۷۰ تخت فعال در بیمارستان تامین اجتماعی وجود دارد و تعدادی از آنها به اورژانس و بخش های زنان و زایمان مربوط می شود که بسیاری از این تخت ها نیز به بخش کرونایی اختصاص داده‌ شده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد ظرفیت پذیرش تخت جدید را ندارد تصریح کرد: در اورژانس این بیمارستان ۲۲ تخت فعال وجود دارد که با اضافه کردن ۱۵ تخت دیگر برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی، خدمات درمانی به این افراد ارائه می شود.

بهاروند با اشاره به اینکه موج پنجم بی سابقه ترین و خطرناک ترین بازه شیوع کرونا است گفت: اردیبهشت ماه امسال در موج چهارم، ۴۰ پرونده موقت و ۷۰ پروند بستری در بخش کرونایی بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد وجود داشت که اکنون به ۷۵ پرونده موقت و ۹۰ نفر بستری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بین مردم بسیار کاهش یافته است افزود: استفاده از ماسک و رعایت کردن فاصله اجتماعی مهمترین عامل کاهش شیوع کرونا می‌باشد همچنین مردم باید از دورهمی‌های خانوادگی اجتناب کنند چراکه مدل ابتلای افراد گروهی شده است. 

۹۰۱ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بخش کرونای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری هستند.

اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

 

برچسب ها: بیمار ، کرونا ، بیمارستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار