ریاست حجت الاسلام والمسلمین احمدیان برمسند دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
کد خبر: 1056394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qoc
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
طی مراسم تودیع و معارفه صورت گرفت؛
طی مراسم تودیع و معارفه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و رییس دفتر تبلغات اسلامی حوزه علمیه قم، از زحمات حجت الاسلام والمسلمین قطبی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول احمدیان با سابقه معاونت در بخش های تبلیغ، فرهنگی و پژوهش دفتر اصفهان، به سمت ریاست دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزیده شد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین اصفهان، اصفهان ؛حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، رییس سابق دفتر تبیلغات اسلامی اصفهان و مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با بیان اینکه گروه های تبلیغ تخصصی در رشته های کلام، عقاید، خانواده، مشاوره و امداد فرهنگی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان حضور دارند، گفت: این گروه ها در مدارس، مساجد و پایگاه های فرهنگی حقیقی و مجازی در حال فعالیت هستند و مسائل جامعه را حل می کنند.

وی ادامه داد: امروز در میدان تبلیغ عمومی بر اساس یک راهبرد تنظیم شده حرکت می کنیم و اقداماتی هم در میدان هایی که برنامه ریزی نشده است هم داریم و حجت الاسلام والمسلمین واعظی همه این موارد را پیگیری کرده اند و در همه این پیشرفت ها دخیل بوده اند.

لزوم کنشگری مؤثر دفتر تبلیغات در میدان فضای مجازی

رییس سابق دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: امروز میدان فضای مجازی به شدت گسترده شده است و ناچاریم تا در این حیطه کنشگری مؤثر داشته باشیم و معاونت هنر و رسانه هم در این راستا در دفتر تبلیغات تأسیس شده است که آموزش های متعددی را داشته است و توسعه توان در این زمینه صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی با اشاره به ضرورت نگاه تحلیلگرانه برای کنشگری در فضای مجازی، اظهار داشت: از چند سال پیش این نگاه را در دفتر تبلیغات دنبال کردیم و امروز سه اداره در قالب معاونت فضای مجازی و رسانه تجمیع شده اند و البته هنوز در ابتدای کار هستیم.

ضرورت پیوند فعالیت های اعزام و آموزش و پژوهش با مجموعه هنری و مجازی/ دفتر تبلیغات؛ نهاد روشنفکری حوزه

وی ابراز داشت: امروز نیاز به یک تقاطع بین جامعه و فضای مجازی داریم و توجه به هر کدام نباید سبب غفلت از دیگری شود و یکجانبه نگاه کردن سبب شکست در هر دو میدان خواهد ش، فلذا باید هم افزایی داشته باشیم و منظومه فعالیت های اعزام و آموزش و پژوهش را با مجموعه هنری و مجازی پیوند بزنیم.

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، دفتر تبلیغات را نهاد روشنفکری حوزه علمیه می دانند، اظهار داشت: اقتضای روز و ضرورت بر این است که به سمت فعالیت های خلاقانه تاب آور حرکت کنیم که خیلی نیاز به بودجه های بیرونی نداشته باشد و چیزی شبیه به شرکت های دانش بنیان را در حوزه تبلیغی و فرهنگی نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی با بیان اینکه صنایع نرم و خلاق از ضرورت های جامعه ما است، افزود: چند سال پیش این موضوع در هیأت امنای دفتر مطرح شد و سال گذشته به تأیید رسید و مرکز خلاقیت و نوآوری اشراق در محدوده فعالیت های فرهنگی ایجاد شده است و به صورت هم زمان، خانه فناوری های فرهنگی در مشهد و اصفهان هم تأسیس شده اند و دو شعبه دیگر در فارس و اهواز هم به زودی ملحق خواهند شد.

وی حجت الاسلام والمسلمین احمدیان را فردی شایسته برای تصدی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان دنست و تصریح کرد: عضویت در هیأت علمی دفتر و مسئولیت در معاونت های تبلیغ، فرهنگی و پژوهش و خدمات ارزنده در این زمینه ها سبب احاطه ایشان بر فعالیت های دفتر است و به خصوص اینکه خانواده شهید و فرزند شهید هم هستند و این هم افتخاری برای دفتر است.

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: بنده هم در مرکز خلاقیت و فناوری قم مشغول خواهم بود و از زحمات و پشتیبانی های امام جمعه محترم و همه عزیزان کمال تشکر و قدردانی را دارم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول احمدیان، رییس جدید دفتر تبلیغات اصفهان، گفت: تقدیر و تشکر می کنم از دانشمند فرزانه آقای واعظی که به بنده اعتماد کردند و امیدوارم که بتوانم پاسخ این اعتماد را با کمک و همراهی همه عزیزان و توفیق خداوند متعال بدهم. در متن حکم ایشان نکات دقیق و مهمی ذکر شده است که ان شاء الله بتوانم این نکات را سرلوحه کار خود قرار دهم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: دفتر تبلیغات به صورت تخصصی به تربیت مبلغ بپردازد/ فقدان مبلغان زباندان

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، سخنران دیگر مراسم بود که با اشاره به روایتی از ناحیه امام محمد باقر(ع) در اجر عظیم تبلیغ دین و کار فرهنگی، گفت: هر کس راه هدایتی را بر روی مردم بگشاید، اجر عمل نیک آن شخص هم برای آن راهنما و گوینده محسوب می شود، بدون اینکه چیزی از اجر آن شخص، کم شود و این ثواب حتی زمانی که شخص راهنما از این دنیا رفته باشد، هم ادامه دارد و البته عکس این قضیه هم برقرار است.

وی در ادامه خلوص در کار فرهنگی و تبلیغ دین را اصل مهم دانست و اظهار داشت: البته رسیدن به خلوص بسیار سخت است و بیماری هایی در زمینه کار نیک و کار فرهنگی وجود دارد که باید با آن ها مبارزه کنیم که از ریا و خودنمایی، رسیدن به پول و مقام و حتی رسیدن به ثواب آخرت از جمله آن ها است و کار خالص آن است که فقط برای خداوند باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تشکر از حجت الاسلام والمسلمین قطبی در ریاست دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، وی را انسانی متین، با سواد، با فضل و ان شاء الله مخلص خواند و گفت: ایشان فردی خاکی و متدین و فعال است و خدمات ارزنده ای را ارائه کرده است.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به ضرورت تفکیک فعالیت های سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی به صورت تخصصی به تربیت مبلغ بپردازد و باید همه مبلغان با قرآن و نهج البلاغه و شعر و دیگر موارد لازم، آشنایی داشته باشند.

 

وی دانستن زبان های خارجی برای تبلیغ بین الملل را بسیار مهم و یک ضرورت دانست و ابراز داشت: متأسفانه زمانی که در سوریه بودم، دلم می خواست دو نفر طلبه کارآزموده مسلط به زبان عربی در اختیار داشتیم تا مانند زبان مادری خود صحبت و تبلیغ کنند و باید حوزه علمیه خاص برای تربیت مبلغ های با زبان های مادری مختلف داشته باشیم و امروز جامعه المصطفی یک ظرفیت عظیم برای جمهوری اسلامی است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تخریبچی ها علیه شیعه در فضای مجازی را بسیار پرشمار ارزیابی کرد و تصریح کرد: در چنین شرایطی باید خواب بر چشمان طلاب و مبلغان ما حرام باشد و تا جایی که می توانند فعالیت داشته باشند و بیدار باشند.

رییس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم: ضرروت تعامل و هم افزایی دفتر تبلیغات و حوزه علمیه/ تأکید رهبر انقلاب بر فضای مجازی

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با اشاره به تاریخچه تأسیس شعبه دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، گفت: نامه حضرت آیت الله مظاهری به رهبر معظم انقلاب سبب تأسیس این دفتر در اصفهان شد و بعد از ایجاد هم همواره حمایت های مهمی از دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان داشته اند.

وی کار دفتر تبلیغات را رصد محیطی در عرصه نیازها و تلاش برای دانش و مهارت افزایی و بستر فر اهم کردن برای ایفای نقش طلاب و فضلا دانست و اظهار داشت: دفتر تبلیغات کادر محدودی دارد، اما ابزار و وسیله و لشکری که دفتر به کمک آن ها می تواند تبلیغ دین را انجام دهد، همان طلاب و فضلای حوزه های علمیه هستند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ابراز داشت: افزایش تعاملات با حوزه علمیه و نهادهای مرتبط دیگر و هم افزایی از نکات بسیار مهم است که در حکم به آقای احمدیان هم به صورت ویژه به این ضرورت اشاره کرده ام.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی بیان داشت: دفتر تبلیغات اسلامی دامنه مسئولیت گسترده ای دارد و یک نهاد چند وجهی است و رهبر انقلاب خطوط اصلی فعالیت دفتر تبلیغات را ترسیم می کنند و در زمینه های گوناگون از دفتر انتظار دارند، رشد و غنای حکمت اسلامی، زمینه فرهنگی و تبلیغ دینی در حوزه فعالیت ما است و اخیراً تأکید بسیار زیادی بر روی فضای مجازی داشتند و در همین راستا هم معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه ایجاد شد.

شخصیت راهبردی حجت الاسلام والمسلمین قطبی

وی در ادامه گفت: غیر ازآقای قطبی شخص دیگری را در دفتر تبلیغات نداشتیم که بتواند مرکز خلاقیت و نوآوری قم را اداره کند و به همه زوایای کار تسلط داشته باشد و به همین دلیل هم از ایشان خواستیم تا به صورت متمرکز بر روی این مرکز فعالیت کنند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به ضرورت جوانگرایی و گردش نخبگانی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین قطبی را شخصیتی راهبردی دانست و گفت: ایشان به حق، طراح، خلاق و برنامه ریز است و به هیچ وجه، شخصیتی منفعل ندارد و آشنایی عمیق و جدی با اقتضائات فضای مجازی دارد و در این زمینه کاملاً صاحب نظر است و به آخرین تغییرات در این موضوع اشرافیت دارد.

آرزوی پدر شهید رییس جدید دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برای طلبه شدن فرزندش

حجت الاسلام والمسلمین واعظی اظهار داشت: آقای احمدیان سلامت کامل در عقاید و اخلاق دارند و رشد علمی و پژوهشی بسیار خوبی داشته اند و در مسئولیت های مختلفی که در معاونت دفتر اصفهان و هیأت علمی دفتر داشته اند، لیاقت خود را به اثبات رسانده اند در صوتی که از پدر شهید ایشان باقی مانده است هم آن شهید بزرگوار می فرمایند که پسر دو ساله ای دارم که دوست دارم طلبه شود و این افتخار بزرگی برای دفتر تبلیغات است که این فرزند شهید توانسته است به چنان رشد و فضائلی برسد که صلاحیت ریاست دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان را داشته باشد.

در پایان، حکم حجت الاسلام والمسلمین احمدیان برای بر عهده گرفتن مسئولیت ریاست دفتر تبلیغات اسلمی شعبه اصفهان، به ایشان اهدا شد.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار