انواع پاکت پستی در مجموعه پاکت چی
کد خبر: 1056326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QnW
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰

مجموعه پاکتچی با سابقه و تجریه بیش از 70 سال در امر تولید و چاپ پاکت با دارا بودن مدرن ترین دستگاه های چاپ روز امروزه تبدیل به یکی از مراکز اصلی فروش ، تولید و چاپ انواع پاکت پستی و پاکت اداری شده است. مجموعه پاکت چی دارای متنوع ترین پاکت نامه های پستی و پاکت های اداری می باشد. در این مقاله سعی داریم انواع پاکت های پستی را معرفی نماییم.

پاکت پستی ادارات

ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی یکی از اصلی‌ترین مشتریان پاکت‌های پستی هستند. به همین دلیل شرکت‌های چاپ و توزیع پاکت‌های پستی اقدام به استانداردسازی پاکت پستی ویژه ادارات کرده‌اند. این استانداردها بر اساس تجربه و نیازهای اداره‌های مختلف به دست آمده و در بیشتر کشورهای جهان یکسان است. اما افرادی که تجربه کافی برای تهیه و استفاده از آن‌ها ندارند معمولا گیج شده و نمی‌دانند که چه پاکتی را باید استفاده کنند. به همین دلیل در این مقاله به سراغ پاکت‌ نامه پستی اداری رفته‌ایم تا درباره مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها صحبت کنیم.

سایزهای پاکت پستی ویژه ادارات پست

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در پاکت پستی اداری اندازه آن‌ها است. بسته به اینکه شما قصد دارید چه مدرکی را ارسال کنید یا تحویل مراجعه کننده بدهید باید از اندازه‌های مختلف این پاکت‌ها استفاده کنید. از آنجایی که پاکت‌های پستی اداری به منظور ارسال مکاتبات و مدارک استفاده می‌شوند، در اندازه‌های استاندارد قراردادهای کاری و دیگر وسایلی که بیشتر ارسال می‌شوند تولید خواهند شد.

اصلی‌ترین اندازه پاکت پستی ویژه ادارات سایز ملخی است. این پاکت‌ها در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند اما اندازه استاندارد آن‌ها به اندازه یک سوم برگ A4 است. پاکت‌هایی که کارت‌های عابر بانک در آن قرار گرفته و پست می‌شوند از نمونه پاکت‌های ملخی مورد استفاده در بانک‌ها هستند. اگر دقت کرده باشید برگه A4 موجود در این پاکت‌ها معمولا دو تا خورده و در پاکت قرار داده شده است. برخی از پاکت‌های ملخی نیز دارای اندازه استاندارد 11 در 22.5 سانتی متری هستند.

اگر قصد داشته باشید برگه A4 ارسالی تا نخورده و بدون آسیب به دست طرف مقابل برسد باید از پاکت پستی اداری A4 استفاده کنید. این پاکت‌ها اندازه‌ای بزرگ‌تر از A4 دارند تا کاغذ A4 به راحتی در آن‌ها قرار گرفته و از آن خارج شود. اندازه این پاکت‌ها معمولا 23 در 31 سانتی متر است اما برخی از انواع آن‌ها ممکن است کمی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشند.

 

پاکت حبابدار برای محصولاتی به کار می‌رود که در مقابل ضربه و رطوبت حساس و شکننده هستند. از جمله این مرسولات می‌توان به انواع سی دی و dvd، قطعات و لوازم حساس الکترونیکی مانند آداپتور و پلی استیشن اشاره کرد. این نوع پاکت پستی ضد آب در سایزهای مختلف برای کارکردهای متفاوت تولید و عرضه می‌شود. ازجمله سایزهای رایج این پاکت تولید آن به عنوان پاکت CD،  پاکت A3، A4 و پاکت ۱۲۰ است.

 

 پاکت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

در حال حاضر برای بسته بندی مرسولات از انواع مختلف پاکت در ابعاد و سایزهای متفاوت استفاده می‌شود. با توجه به حرفه‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستید، پاکت‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام جایگاه و کارایی خاصی دارد. به طور معمول بر روی پاکت‌هایی که جنبه اداری داشته باشند، اطلاعاتی مانند نام و آرم شرکت، آدرس تلفن و آدرس، وب سایت و ایمیل درج می‌شود. اما کاربرد پاکت‌ها فقط به این موارد محدود نمی‌شود. یکی از انواع مختلف پاکت‌های بسته بندی، پاکت‌ بیمارستانی است. در محیط بیمارستانی آنچه اهمیت بسیار زیاد ویژه پیدا می‌کند، توجه به سلامت، کیفیت و استریل بودن پاکت است؛ زیرا پاکت ویژه بیمارستان در موارد مختلفی به کار می‌رود و هر کدام باید خصوصیات ویژه‌ای داشته باشند. در این مقاله قصد داریم درباره انواع پاکت ویژه بیمارستان و مراکز درمانی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

 پاکت بیمارستانی چیست؟

 پاکت بیمارستانی نوعی از پاکت بسته بندی که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای حمل اطلاعات بیمار استفاده می‌شود. اطلاعات بیمارستانی از قبیل جواب رادیولوژی و پرونده بیماری از جمله این موارد هستند. پاکت ویژه بیمارستان را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های مختلف و در طرح‌های گوناگون چاپ کرد.

 نوع دیگری از پاکت‌ها برای تشکیل پرونده و حفظ اطلاعات درمانی بیرون به کار می‌رود. همچنین پاکت ام آر آی برای قرار دادن عکس استفاده می‌شود. البته پاکت ویژه بیمارستان فقط شامل این موارد نیست. با توجه به اینکه محیط بیمارستان باید محیطی استریل و عاری از آلودگی باشد، بسته‌بندی محصولات و کالاهای پزشکی نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل انواع متفاوتی از پاکت برای رفع نیازهای بیمارستانی تولید شده است. انواع پاکت‌ها شامل پاکت امحا زباله‌های عفونی، پاکت استریل و اتوکلاو و ... است. در ادامه با این پاکت‌ها و کاربرد آن‌ها در محیط بیمارستان و مراکز درمانی آشنا می‌شویم.

  

پاکت رادیولوژی

 همان‌طور که بیان شد هر کدام از انواع باکت بیمارستانی دارای ویژگی‌های خاصی هستند تا بتوان از آن‌ها در محیط بیمارستان استفاده کرد. یکی از انواع پاکت ویژه بیمارستان، پاکت رادیولوژی است. تصویر رادیوگرافی برای اینکه ماندگاری و کیفیت داشته باشد، باید در مقابل نور خورشید ضربه و خمیدگی محافظت شود. به همین دلیل برای محافظت از آن نیاز به پاکتی داریم که این موارد را تامین کند.

 پاکت رادیولوژی برای تامین این نیاز در انواع مختلف و سه سایز متفاوت تولید می‌شود:

پاکت سایز ۲۱.۵ در ۳۱ سانتی متر برای پرینت سایز A4

پاکت سایز ۲۷ در ۳۱ سانتی متر برای فیلم 10 در ۱۲ اینچ

پاکت سایز ۲۲ در ۲۹ سانتی‌متر برای فیلم ۸ در ۱۰ اینچ (به طور معمول این سایز پاکت برای همه رادیوگرافی‌های دیجیتال مانند سفالومتری، اپتیکال، CBCT، پانورامیک (OPG) و ... قابلیت استفاده دارد.)

 این پاکت‌ها از کاغذ ۷۰ تا ۱۴۰ گرم و در رنگ‌های سفید، زرد ایرانی و اندونزی تولید می‌شود.

پاکت ضد آب

 

انواع پاکت پستی در مجموعه پاکت چی

 

 پاکت پستی ضد آب چیست؟

بسته ‌بندی مرسولات پستی یکی از کارهای حساسی است که با توجه به نوع محصولی که در آن پاکت قرار می‌گیرد، باید به نوع آن توجه کرد. به همین دلیل برای بسته ‌بندی محصولات پستی، انواع مختلفی از پاکت وجود دارد.

در هر کسب و کاری که با ارسال محصول و نامه‌های اداری ترکیب شده است، حفاظت درست و بهینه از محصولات و مرسولات پستی قانونی نانوشته در فرایند کسب و کار به حساب می‌آید. رعایت این اصل اعتماد و رضایت مخاطبان را به سوی شما جلب خواهد کرد. اما در مقابل اگر به این موضوع مهم اهمیت ندهید، به صورت ناخودآگاه خودتان دست به کار می‌شوید و مشتریان قدیمی و آینده را از خود دور خواهید کرد!

 یکی از انواع پاکت‌هایی که در زمینه حفاظت هرچه بیشتر از محتوی آن ارائه می‌شود، پاکت پستی ضد آب است. این پاکت در شکل، اندازه، طرح و کارکردهای متفاوتی تولید می‌شود. اما رسالت تمامی آن‌ها حفاظت هر چه بیشتر و بهتر از مرسولات پستی است. در ادامه با برخی از انواع این نوع پاکت‌ها آشنا می‌شویم:

انواع پاکت پستی در مجموعه پاکت چی

این نوع از پاکت پستی ضد آب در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود و در آن یک لایه نازک نایلون حبابدار به کار رفته است که ضربه گیر است. علاوه بر آن استفاده از این لایه نازک نایلونی باعث می‌شود که پاکت پستی کاملا ضد آب شود. در تهیه و ساخت این پاکت در قسمت زیرین آن از نایلون حبابدار استفاده شده است و در قسمت رویه آن کاغذ سفید به کار می‌رود.

استفاده از نایلون باعث می‌شود که پاکت در برابر ضربات مختلفی که ممکن است به محصول وارد شود، محافظت کند. علاوه بر آن خاصیت ضد آب و ضد رطوبت بودن را برای پاکت فراهم کند. در این پاکت پستی در قسمت زیرین از یک کاغذ ۱۰۰ گرمی با کیفیت بالا استفاده می‌شود که با ۱۵ گرم مواد پلی اتیلن پوشانده شده است. کاربرد پلی اتیلن موجب می‌شود که کاغذ به نایلون

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی