گنده‌لات: طمع باجگیری قاتلم کرد
کد خبر: 1054983
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QRr
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹

مجرم سابقه داری که به‌خاطر حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده‌بود، در مرخصی کرونایی مرتکب قتل شد. متهم که از گنده‌لات‌های تهران است در جلسه دادگاه توضیح داد که هنگام باجگیری درگیری خونینی را رقم زده و مرتکب قتل شده است.
به گزارش جوان، سال گذشته مأموران پلیس تهران از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر با خبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به حمید ۳۴‌ساله بود که در جریان درگیری در قهوه‌خانه‌ای در شرق تهران با ضربه چاقو زخمی شده و بعد از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت خونریزی‌ها فوت کرده بود.
جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات در این زمینه آغاز شد و مأموران دریافتند عامل قتل گنده لاتی به نام کامبیز است. او مدتی قبل به خاطر حمل مواد‌مخدر به حبس ابد محکوم شده بود، اما به خاطر شرایط کرونایی از زندان مرخصی گرفته‌بود. کامبیز یک هفته بعد از آزادی از زندان بود که این بار مرتکب قتل شده بود.
با ثبت این اطلاعات کامبیز تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از حادثه در خانه‌اش شناسایی و بازداشت شد. او به پلیس‌آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. متهم با اقرار به جرمش گفت: با مقتول خصومتی نداشتم. آن روز او به هواخواهی از دوستانش به من حمله کرد و من هم به‌خاطر خوردن مشروب در حال مستی با چاقو به او ضربه زدم.
متهم بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
شرح ماجرا در جلسه محاکمه
متهم در اولین جلسه محاکمه روبه‌روی هیئت قضایی شعبه‌هشتم دادگاه قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه و قرائت کیفرخواست اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و با اقرار به جرمش گفت: چند سال قبل به خاطر حمل مواد‌مخدر به حبس ابد محکوم شدم، اما درخواست عفو دادم و با درخواستم موافقت شد. در حال گذراندن محکومیتم بودم که گرفتار ویروس کرونا شدیم. به خاطر این شرایط به مرخصی زندان رفتم و قرار بود بعد از یک هفته دوباره به زندان برگردم، اما به سرم زد دیگر به زندان نروم و فرار کنم.
او ادامه داد: چند روزی از آزادی‌ام می‌گذشت که برادرم تماس گرفت و از من گله کرد و گفت چرا در مدت مرخصی به دیدنش نرفته‌ام. قول دادم هرچه زودتر او را ببینم. روز حادثه قبل از دیدن برادرم همراه دوستم به قهوه‌خانه رفتیم تا قلیان بکشیم. در حال کشیدن قلیان بودیم که تلفن همراهم زنگ خورد. پشت خط تلفن دختری بود که گفت پسری مزاحم او شده است. به همین خاطر به آدرسی که داده بود رفتم. به‌خاطر مزاحمت چند پسر دلم برایش سوخت و او را سوار موتور کردم و از آن محل دور شدیم.
خلاصه این گذشت که متوجه شدم یک‌نفر در قهوه‌خانه‌ای در محل یک قمارخانه باز کرده‌است. به آنجا رفتم و به او گفتم اگر قصد دارد اینجا قمارخانه راه بیندازد باید به من باج بدهد. او هم از ترس ۵۰۰‌هزار تومان پول داد. بعد از گرفتن آن مبلغ از قهوه‌خانه برمی‌گشتم که دوباره طمع کردم تا بار دیگر از صاحب آن باج بگیرم.
متهم در خصوص قتل گفت: وقتی به آن قهوه‌خانه رسیدم دو نفر به نام‌های میثم و سعید مرا دیدند و بدون هیچ حرفی به طرفم حمله کردند. آن‌ها مشروب خورده بودند و حال طبیعی نداشتند. من هم قبل از رفتن به آنجا به‌خاطر خوردن مشروب حال طبیعی نداشتم. سعی کردم اهمیتی ندهم، اما دو مرد جوان شروع به فحاشی کردند و معلوم بود قصد دارند با من درگیر شوند ولی من نمی‌خواستم با آن‌ها درگیر شوم که یکباره مردی به نام حمید در حالی‌که گوشه‌ای دراز کشیده‌بود به سمت من حمله ور شد و با لوله جارو برقی مرا زد. من که مست بودم یک لحظه از خود بی‌خود شدم و با چاقو چند ضربه به او زدم.
متهم در آخر گفت: مقتول را از قبل می‌شناختم. باور کنید قصد قتل او را نداشتم، اما به خاطر خوردن مشروب وقتی او مرا کتک زد عصبانی شدم و این اتفاق افتاد.
متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت: من و مقتول با هم خصومتی نداشتیم. او تحت تأثیر حرف‌ها و رفتار‌های میثم و سعید به من حمله کرد و من هم به خاطر طمع باجگیری از قمارباز، قاتل شدم. وقتی مقتول را با چاقو زدم برادرم رسید و یقه مرا کشید و از قهوه‌خانه بیرون انداخت، سپس با اورژانس تماس گرفت و مقتول را به بیمارستان برد، اما او چند روز بعد فوت کرد. او درباره علت سوابقش گفت: من چند سابقه درگیری دارم و زیاد دیه پرداخته‌ام، اما هیچ وقت باعث درگیری نبودم و بی‌دلیل با کسی درگیر نمی‌شدم. آن روز هم آن‌ها با من درگیر شدند و مرا بدبخت کردند.
حمید فوت کرد و شاید من هم اعدام شوم ولی میثم و سعید که عاملان اصلی این حادثه بودند مجازات نمی‌شوند و این عادلانه نیست.
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار