سخنگوی دولت: حل اختلافات ایران و عربستان به زمان نیاز دارد
کد خبر: 1054659
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QMd
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
عکسی که در برخی رسانه‌ها از آسیب وارده به سایت انرژی اتمی در کرج منتشر شده، در واقع تصویری است که بعد از برداشتن سقف جهت تعمیر، به صورت عکس هوایی گرفته‌اند و تفاسیر انجام گرفته در فضای رسانه‌ای دقیق نیست.

عکسی که در برخی رسانه‌ها از آسیب وارده به سایت انرژی اتمی در کرج منتشر شده، در واقع تصویری است که بعد از برداشتن سقف جهت تعمیر، به صورت عکس هوایی گرفته‌اند و تفاسیر انجام گرفته در فضای رسانه‌ای دقیق نیست.
به گزارش تسنیم، علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته خود که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، درباره ارزیابی از مذاکرات ایران و عربستان گفت: مذاکرات میان ایران و عربستان سعودی با اعتقاد راسخ ما در اولویت دادن به همسایگان آغاز شد. ما همچنان معتقدیم گفتگو به ویژه بین جوامع درون امت مسلمان تنها راه شایسته برای حل و فصل اختلافات میان آنهاست.
حل اختلافات ایران و عربستان به زمان نیاز دارد
وی افزود: در گفتگو‌هایی که تاکنون بین دو طرف انجام شده مسائل میان دو کشور از موضعی دوستانه و با حسن‌نیت به بحث گذاشته شده و پیشرفت‌هایی هم حاصل شده است. ما درک می‌کنیم که در برخی موارد ممکن است اختلافات، پیچیدگی‌هایی داشته باشد که حل آن‌ها به زمان نیاز دارد. سیاست جمهوری اسلامی ایران سیاستی مشخص تحت عنوان سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی است. امنیت منطقه و عدم سوء‌استفاده از کشور‌ها به بهانه‌های امنیتی حضور همه کشور‌های منطقه در کنار هم است.
توضیح در مورد اقدام خرابکارانه در سایت کرج
سخنگوی دولت درباره اقدام خرابکارانه اخیر در یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ایران واقع در اطراف کرج گفت: اصل خرابکاری را تأیید می‌کنم ولی منجر به آسیب قابل توجه انسانی و تجهیزاتی نشده است. آسیب مختصری به سقف یکی از سوله‌ها وارد شده است که در حال تعویض آن هستند. عکس هوایی که در برخی رسانه‌ها از آسیب وارده به این سایت منتشر شده، در واقع تصویری است که بعد از برداشتن سقف جهت تعمیر، به صورت عکس هوایی گرفته‌اند و تفاسیر انجام گرفته در فضای رسانه‌ای دقیق نیست. تاکنون همه شاهد بوده‌اند هر خرابکاری صورت گرفته، توان ایران افزایش یافته است.
نباید این سؤال را می‌پرسیدید!
سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر از بین بردن اسناد ارز‌های ۴ هزارو ۲۰۰ تومانی در نهاد ریاست جمهوری گفت: من بنای پاسخ به ادعا‌هایی که بار‌ها بی‌اساس بودن آن‌ها به اثبات رسیده، ندارم. متأسفانه این روز‌ها شاهد تعدد افرادی هستیم که نه می‌دانند و نه می‌خوانند ولی دچار پرگویی شده‌اند.
وی گفت: مگر معاونت اقتصادی رئیس‌جمهوری جای تخصیص ارز است و در مورد اینکه معاونت اقتصادی شرکتی را معرفی کند برای ارز ۴ هزارو ۲۰۰ تومانی، معلوم است که طراح سؤال فاقد هر گونه دانشی در مورد چگونگی تخصیص ارز و فرآیند‌های آن بوده است و نباید سؤال‌هایی که هم فاقد صحت بوده و با یک بررسی ساده معلوم می‌شود و هم با روح و روان جامعه بازی می‌کند را مطرح ساخت. فارغ از اینکه سؤال شما فاقد هر گونه مبنایی است الحمدلله آنچه به وفور داریم دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی است که به همه جزئیات اشراف دارند، بنابراین جایی برای چنین نگرانی‌ها و شایعه‌پراکنی‌های بی‌اساس نیست و موضوع مطرح شده را از اساس تکذیب می‌کنم.
صرفاً از ۲ واکسن رونمایی شده است نه ۸ واکسن!
سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که این روز‌ها از هشت نوع واکسن در کشور رونمایی شده است که وارد پیک پنجم کرونا شده، چرا هیچ کدام از این واکسن‌ها تزریق نمی‌شود و زمان تزریق واکسن برکت چه زمانی است؟ گفت: اجازه بدهید سؤال شما را اصلاح کنم. تاکنون درباره آغاز به کار از مراحل به تحقیقات یا مراحل تولید هشت واکسن، صحبت شده و صرفاً تاکنون فقط از دو واکسن پاستور و برکت رونمایی شده است. بقیه موارد، نامزد واکسن کرونا هستند، لذا جزو سبد واکسن محسوب نمی‌شوند و فعلاً مراحل بالینی را طی می‌کنند.
وی گفت: برکت هم تاکنون ۲ میلیون دوز واکسن تولید کرده و این تعداد واکسن هم در مرحله طی‌کردن تست پایداری و تست فنی است. بعد از این مراحل نیز باید برچسب‌گذاری شده و بعد از آن آماده تزریق شود. تعداد واکسن برکت که این مراحل را طی کرده است تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار دوز بوده که آن هم توزیع شده، اما ورود محموله‌های بیشتر، نیازمند طی کردن مراحلی است که الان خدمتتان بیان کردم.
سؤال نیست، بیانیه است!
در ادامه خبرنگار تسنیم سؤال خود را از سخنگوی دولت که بیشتر پیگیر دغدغه‌های مردم بود، اینگونه مطرح کرد: «آقای دکتر ربیعی مردم و افکار عمومی معتقد هستند که دولت در مدت‌زمان باقی مانده کشور را رها کرده است، شما وضعیت سیستان و بلوچستان را ببینید. مردم چگونه گرفتار شده‌اند و سلامتی و بقایشان در خطر است. وزیر بهداشت شما هم می‌گوید این‌ها بلواست و اوضاع در سیستان و بلوچستان خوب است. استاندار دولت هم تمام هم و غمش این است که در کادر دوربین صداوسیما قرار می‌گیرد یا نه؟! شما وضعیت اهواز را ببینید. هورالعظیم را ببینید. شما وضعیت بازار را ببینید آقای دکتر. دلار را ببینید. آقای ربیعی در جریان قطعی‌های مکرر برق هستید، قطعاً جدول خاموشی منتشر شده، اما خلاف آن عمل کردید، به نظرم این کار تمسخر همه مردم بود. آقای دکتر قطعاً تحریم و کرونا در وضعیت موجود بی‌تأثیر نبوده، اما سهم سوءمدیریت چقدر است؟»
علی ربیعی در پاسخ به این سؤال گفت: آنچه مطرح کردید، بیش از آنکه سؤال از سخنگوی دولت باشد، مشابه بیانیه‌های سیاسی است، برای همین به نظر می‌رسد کار رسانه‌ای را به کار جناحی تقلیل داده‌اید که این به نظرم خوب نیست و به دور از اصول حرفه‌ای است. همین سیستان و بلوچستانی که شما گفتید، در ۵/۱ سال اخیر، ۸۰۰ تخت بیمارستانی به استان اضافه شده است، ظرفیت دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، ۵/۲ برابر شده، ظرفیت آی‌سی‌یو دو برابر شده و همه این زیرساخت‌ها صورت گرفته است.
سخنگوی دولت ادامه داد: از بین ۱۰۰ نفری که به طور غیرقانونی از مرز وارد شده و به کشور آمده‌اند، ۵۰ نفر کرونا مثبت بوده‌اند، بنابراین همه این عوامل دست به دست هم داده تا شرایط در این استان، سخت‌تر باشد، با وجود این، اقدامات لازم انجام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار