بدقولی ایرلاین‌ها برای بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما
کد خبر: 1054271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QGN
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
سازمان هواپیمایی بی‌تفاوت‌تر از گذشته

در پی گرانفروشی بلیت هواپیما در مسیر‌های داخلی و هشدار‌های متعدد صادر‌شده از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی، همچنان این رویه ادامه دارد، حتی سازمان هواپیمایی کشوری نیز نتوانسته با تهدید مانع از تخلف ایرلاین‌ها شود. ادامه گرانفروشی‌ها در حالی است که به کارگیری هواپیما‌های کوچک و به اصطلاح ملخی برای مسیر‌های پر حادثه و کوهستانی، با جان مردم بازی می‌شود و این امر به هیچ‌وجه مورد توجه مسئولان قرار نمی‌گیرد و سازمان هواپیمایی کشوری نیز هیچ نظارتی ندارد.
برخی از فرودگاه‌ها در استان‌های کوهستانی قرار دارند که به اصطلاح کوچک بوده و صرفه اقتصادی ندارد، اما از آنجایی که این خدمات در این استان‌ها داده می‌شود. مردم با خرید بلیت با قیمت گران تصور سفری آرام و بی‌دغدغه دارند، در حالی که ایرلاین‌ها برای صرفه اقتصادی خود از هواپیمای کوچک و پر خطر برای این مسیر‌ها استفاده می‌کنند. به گزارش جوان، سه شنبه ۸ خرداد در ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه یک پرواز متعلق به هواپیمایی ایران ایر از مبدأ اردبیل با حدود ۶۵ مسافر عازم فرودگاه مهرآباد تهران بود. بلیت این مسیر ۵۱۰ هزار تومان فروخته شده‌بود. در ابتدای پرواز بعد از مسافرگیری هواپیما، خلبان اعلام کرد که به دلیل رعد و برق در آسمان اردبیل پرواز انجام نمی‌شود. بعد از یکساعت معطلی و آرام‌شدن وضعیت جوی پرواز با یک هواپیمای ۰۰۶-ATR ۷۲ که به هواپیمای ملخی معروف است، انجام شد، اما به دلیل سبکی وزن هواپیما و تکان‌های شدید در طول زمان پرواز، بار‌ها جان مسافران تهدید شد و ممکن بود هر آن، فاجعه‌ای اتفاق بیفتد. گفتنی است که زمان پرواز به جای ۴۰ دقیقه به یک ساعت و ۱۵ دقیقه افزایش یافت و پس از رسیدن به مهرآباد تعداد بسیاری از مسافران به مهمانداران پرواز اعتراض کردند. بررسی‌های جوان حاکی از آن است که این نوع هواپیما‌ها مناسب مناطق کوهستانی نیست، اما برای اینکه ایر‌لاین‌ها ضرر نکنند، مجبورند از هواپیما‌های کوچک استفاده کنند.
اکنون این سؤال مطرح است که آیا جان مسافران برای سازمان هواپیمایی کشوری ارزشی ندارد که به نحوه خدمات‌دهی ایرلاین‌ها هیچ نظارتی ندارد. بیش از ۱۰ روز است که قیمت‌ها گران‌شده و این سازمان فقط شعار می‌دهد و تهدید می‌کند. روز گذشته نیز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در اظهاراتی بسیار خنثی اعلام کرد: ایرلاین‌ها بد‌قولی کردند و قرار بود قیمت‌ها را به نرخ مصوب سابق برگردانند، اما اگر این تخلف را ادامه دهند پرواز‌های آن‌ها را قطع می‌کنیم. این افزایش غیر‌قانونی در حالی ادامه داشته است که طی روز‌های گذشته بار‌ها وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری هشدار‌های متعددی در این زمینه به متخلفان داده‌اند.
تورج دهقان زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: افزایش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی غیر قانونی بوده و این کار تنها از سوی چند شرکت هواپیمایی انجام شده‌است که البته پس از پیگیری و هشدار‌های داده شده، اعلام کردند قیمت‌ها را به نرخ سابق باز می‌گردانند. وی افزود: اینکه برخی از ایرلاین‌ها قیمت بلیت هواپیما را با وجود وعده‌ها و قول‌های مکرر به نرخ سابق (نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته) بازنگردانده‌اند، تخلفی آشکار و محرز است و سازمان هواپیمایی کشوری قطعاً آن‌ها را به دستگاه قضایی و دیگر ناظران مانند سازمان تعزیرات حکومتی معرفی خواهد کرد. اگر به مردم اجحاف نشود، همه پرواز‌های آن‌ها را قطع می‌کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار