بهره‌برداری از کمربند حفاظتی در اراضی تربت‌جام
کد خبر: 1054163
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QEd
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تربت جام خبرداد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان تربت جام از بهره برداری کمربند حفاظتی به طول ۸.۵ کیلومتر در پلاک اسماعیل آباد و قلعه گک تربت جام خبرداد.

محمدرضا توسلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تربت جام در این رابطه گفت: در راستای اهداف پیشگیرانه از تصرفات و تفکیک اراضی ملی شهرستان پلاک اسماعیل آباد و قلعه گک که از پلاک‌های حساس و با ارزش افزوده محسوب می‌شود، طرح کمربند حفاظتی به طول ۸.۵ کیلومتر اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی ادامه داد: دلایل عمده اجرای طرح کمربند حفاظتی غالبا برای اراضی قابل اجراست که در معرض فشار مضاعف، تخریب و تجاوز قرار دارد اهمیت پیدا می‌کند علاوه بر آن مشخص شدن حد و مرز اراضی ملی و مستثنیات قانونی اشخاص بوده از دیگر مزایای این پروژه که می‌توان به سهولت در امر پایش، حفاظت و حراست از اراضی منابع طبیعی و جلوگیری از تخلف و تصرف غیر مجاز به اراضی ملی به وسیله افراد سودجو و فرصت طلب، تسریع در پاسخ گویی به استعلامات و کاهش پرونده‌های تخلف اراضی منجر شود، اشاره کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تربت جام گفت: در اجرای این طرح بالغ بر ۵۷۰ میلیون ریال هزینه شده که همه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تأمین و پرداخت شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی